Материалдар / "Өсімдік және жануар жасушаларының құрылысы" 7 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

"Өсімдік және жануар жасушаларының құрылысы" 7 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл сабақты жаңартылған бағдарлама бойынша қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырмаларды қолдана отырып жасадым. Биология пәнінің мұғалімдеріне көмегі тиер деген ойдамын,егер көмегі тиіп жатса мен өте қуанышты болар едім. РАХМЕТ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
09 Желтоқсан 2018
1462
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Күні: 9.10.2018ж

Мектеп: Ақтерек ом


Мұғалімнің аты жөні: Атекенова Л.Ы.

Сынып 7

Қатысқандар :25 оқушы

Қатыспағандар: жоқ

Сабақтың тақырыбы

Өсімдік және жануар жасушаларының құрылысы

Сабақта қол жеткізетін

оқу мақсаттары


7.4.2.2 - өсімдіктер және жануарлар жасушаларын ажырату

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: ағза құрылысының негізгі бөлшегі жасуша екенін біледі.

Оқушылардың басым бөлігі: ұлпа, мүше, мүшелердің жасушадан құралатынын түсінеді.

Кейбір оқушылар: Жасушаның суретінен органоидтарын ажырата біледі.


Бағалау критерилері

Жасуша, ұлпа, мүше, мүшелер жүйесі ұғымдарының анықтамасын айтады.


Дискриптор

    • Ағзалардың құрылысы жасушадан тұратынын айта алады

    • Ұлпа туралы айта алады

    • Мүше туралы айтады

    • Жасушаның органоидтарын біледі

    • Цитоплазма мен ядроның құрылысын айта алады

Тілдік мақсаттар

Терминология

1. Жасуша-

2. Цитология-

3. Цитоплазма-

4. Пластит-

5. Ядро-

6. Вакуоль-

Дағдылар

Білу, түсіну, қолдану, талдау

Құндылықтар

Өмір бойы оқуға дайын болу

Пән аралық байланыс

химия

Алдыңғы білім

Жасуша- ағза құрылысының негізгі бөлігі.

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған

Кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

Сәлемдесу, түгелдеу, топқа бөлу

Үй тапсырмасын сұрау

«Микрафон ортада» әдісі арқылы өткен тапқырып бойынша бір- біріне сұрақ қойып, жауап алады.


Сабақтың ортасы

30 мин

Жаңа сабақты ашу мақсатында «Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы өсімдіктердің, жануарлардың жасушасының суреттері беріледі. Сол арқылы өсімдіктер мен жануарлардың жасушасының құрылысын қарап қайсысы өсімдіктің жасушасы екенін ажырат!


Жасушалар туралы бейнеролик көреді

Жаңа сабақты «Өсімдік және жануар жасушаларының құрылысы» оқушылар жеке жеке оқып шығады 8 мин уақыт беріледі

Жаңа сабақты түсінгендерін түсіну үшін интербелсенді тақтадан флебчарттан тапсырма ұсынылады, оқушылар тапсырманы орындайды

ҚБ.

Өсімдіктер және жануарлар жасушаларын салыстыру. Жарық

микроскобынан көрінетін жасуша құрылымдары: пластидтер, вакуоль, ядро,цитоплазма, жасушалық мембрана, жасушалық қабырға.

1-тапсырма

Суретте жасуша құрылысы көрсетілген. Жасуша органоидтарын анықтаңыз. Интербелсенді тақтада флепчартпен жұмыс жасу







(b) Төмендегі суретті пайдаланып, жасушалар түрін анықтаңыз.

(с) Жасушалардың ерекшелігін сипаттаңыз

Дескриптор Білім алушы

жасуша түрлеріне анықтама береді

өсімдік пен жануарлар жасушаларын ажыратады

Жасушалардың ерекшелігін сипатайды


ҚБ от шашу әдісімен оқушылар бір бірін бағалайды

ҚБ 2-тапсырма

Жасуша, ұлпа, мүше, мүшелер жүйесі түсініктері.

«Жұптас топтас» әдісі бойынша оқушылар жұптық тапсырам орындайды келесі топ тексереді

(a) Ұғымдарға анықтама беріңіз.

Жасуша дегеніміз_______________________________________________________

Ұлпа дегеніміз__________________________________________________________

(b) Кестені толтырыңыз.

Мүшелер жүйесі

Оның құрамындағы мүшелер





Дескриптор Білім алушы

жасуша ұғымына анықтама береді;

ұлпа ұғымына анықтама береді;

атқаратын қызметіне қарай мүшелер жүйесін анықтайды.

Бас бармақ әдісімен бағаланады

.


Суреттер




Интербелсенді тақта







Жасуша туралы бейнекөрсетілімдер

Оқулық















Интербелсенді тақтада флепчартпен жұмыс жасу






















Үлестірме карточкалар

Сабақтың соңы

Рефлекция


5мин

Сабақ соңынан оқушыларға бүгінгі сабақтан алған әсерін жазу үшін парақшалар таратылады, оқушылар соны толтырып, өткізеді



Үйге тапсырма


§12оқу жаңа тақырып соңындағы сұрақтарға жауап беру


Кері байланыс

Сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалдыма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске астыма?


Сабақ мақсаттары орындалды



Тірі ағзалардың жасушадан тұратынын білді

Оқушылар өсімдік және жануарлар жасушаларын ажырата білді және жасуша тіршіліктің ең кішкене бөлігі екенін түсінді

Сабақ жақсы өтті, оқушылар белсене қатысты, интербелсенді тақтамен, жұпатасу , жекек тапсырмалары орындалды.


Уақыт жеткіліксіз болды





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!