Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы | Мектеп:№28 Абылай хан атындағы ж.о.м |
Күні: 06,07.12.2017ж | Мұғалімнің аты-жөні:Утенбаева Мунира
|
СЫНЫП: 6 а,ә сынып | Қатысқандар:
| Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы | Өсімдіктердің ауа арқылы қоректенуі. Фотосинтез |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) | Өсімдік туралы нақтырақ мағлұмат алу, Өсімдіктердің ауа арқылы қоректенуі туралы білу, Фотосинтез жайлы түсініктерін кеңейту |
Сабақмақсаттары | Өсімдік туралы нақтырақ мағлұмат алу, Өсімдіктердің ауа арқылы қоректенуі туралы білу, Фотосинтез жайлы түсініктерін кеңейту |
Бағалау критерийлері | - Өсімдік туралы нақты айта алады - Өсімдіктердің ауа арқылы қоректенуі туралы біледі - Фотосинтез жайлы түсініктерін кеңейтеді |
Тілдікмақсаттар | Пəнге қатыстысөздікқор мен терминдер:Азот,фосфор,калий |
Құндылықтарға баулу | Зайырлы қоғам және жоғары руханият құндылығына баулу арқылы тәжірибелік жұмыста шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау, жауапкершілік арқылы жүзеге асырылады |
Пәнаралық байланыс | География-тіршілік ету ортасына байланысты |
АКТ қолдану дағдылары | тсо |
Бастапқы білім | 5 сынып |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланғанКезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
| Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Үй тапсырмасын пысықтау үшін және зейінді шоғырландыруға арналған жаттығу:«Ой қозғау»- «Үш сұрақ» тәсілі бойынша. Мұнда өткен сабаққа қатысты үш терминді тақтаға жазып, осы атауларға мынадай сұрақтарға жазбаша жауап беруді тапсырады:1.Қайда? Бұл терминдерді қайда және қандай мағынада кездестіріп едің?2.Қалай? Осы атауларды қай жерден көргенің туралы мысалдарын келтіре аласыңба?3.Қайда? Осы сабақта бұл атаулар қандай қолданыста болады деп ойлайсың?
«Кластер » әдісі. |
Презентация Терминдік тапсырмалар жазылған қағаздарСлайдСуреттер
|
Сабақтың ортасы
| Мәтінмен жұмыс «Спиральді оқыту»арқылы тақырыпты талдау үшін тапсырма беруЖаңа материалды бекіту:Роуд робин әдісіБорт журналы | . |
Сабақтың соңы
| Оқушыларға «Бағалау парағы» таратылады. Бағалау парағы әр оқушыға беріледі, ол дескрипторға қарап, өзін-өзі бағалап, белгі соғады, өзінің үйден не оқып келетінін өзі анықтап, жазып кетеді. Мұғалім оқушылардан бүгінгі мақсатқа жеткен, жетпегендіктерін сұрайды | Стикерлер,Кері байланыс нұсқауы бар суреті |
| Мүмкін болған тұста оқушылар өз жұмысын және өз сыныптастарының жұмыстарын белгілі бір |
|
| критерийлер бойынша бағалай алады |
|
Саралау – оқушығамейлінше қолдаукөрсетуді қалайжоспарлайсыз? Қабілеттіоқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімінтексеруді қалай жоспарлайсыз? | Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Қабілеті төмен оқушыларға Өсімдіктердің ауа арқылы қоректенуі. Фотосинтез туралы мәліметтер әкеліп оқыту, ал барынша үлгеретіндерге Өсімдіктердің ауа арқылы қоректенуі. Фотосинтез бойынша талдау жасату арқылы олардың білімдерін кеңейту | Бағалау парағы;Бағдаршам арқылы: | Шаршауды алдын алу үшін барлық оқушыларға дене қимылдарын орындату,Көзге арналған сергіту сәттері |
Сабақ бойынша рефлексияСабақтың мақсатымен оқуміндеттеріорындалды ма?Бүгін оқушыларне үйренді?Сабақ қалай өтті,қандай деңгейдеөтті?Жоспарланғансаралау жақсыіске астыма?(тапсырмаларсəйкес болды ма?)Уақытты қалайпайдаландым?Жоспарымақандай өзгеріс енгіздім жəненеге? | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да , оқу туралы да ойланыңыз)?1:2:Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да , оқу туралы да ойланыңыз)?1:2:Сабақтың барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл?1:2: |