Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Өсімдіктің гүлденуі тозаңдануы
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Сабақ : 22 |
Өсімдіктің гүлденуі тозаңдануы. |
||||||
Күні:20.11-21.11-23.11 |
Мұғалімнің есімі: |
||||||
Сынып:6«А,Ә,Б,В,Г» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты : |
Өсімдіктің гүлденуі тозаңдануы |
||||||
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Өсімдіктің гүлденуі тозаңдануын ұрықтануды біледі. |
||||||
Оқушылардың басым бөлігі: Өсімдіктің гүлденуі тозаңданудың байланысынибіледі. |
|||||||
Кейбір оқушылар: Өсімдіктің гүлденуі тозаңдануының ерекшелігін біледі. |
|||||||
Тілдік мақсат: |
Оқушылар... (істей) алады: Өсімдіктің гүлденуі тозаңданудың түрлерін жіктей алады. |
||||||
Негізгі сөздер мен тіркестер:тозаңдану ұрықтану тәжірибе. |
|||||||
Сыныптағы диалог (жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер) Өсімдіктің гүлденуі тозаңдануын әңгіме ету. |
|||||||
Талқылауға арналған тармақтар: 1.тозаңдар 2.бітеу гүл. 3. ұрыктану. 4. аталық жіпше. |
|||||||
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
|||||||
Жел аркылы тозаңданатын өсімдіктерді ажырата біледі. |
|||||||
Жазылым бойынша ұсыныстар:Берілген тапсырмалар мен жаттығуларды орындау. |
|||||||
Алдыңғы тақырып |
Жемістердің түрлері . |
||||||
Жоспар |
|||||||
Жоспарлан-ған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз). |
Жоспарлан-ған уақыт |
|||||
Басталуы. |
Ұйымдастыру кезеңі. (3 минут) Оқушыларды түгендеу. |
Басталуы. |
|||||
Ортасы. |
«Қар кесегін лақтыру» әдісі (5 минут) 1.гүлшоғыр дегеніміз не? 2. Қос ж/е даражарнакты дегеніміз не? 3. жыныссыз гүлдер ерекшелігі неде? 4. гүлдің негі бөлігі дегеніміз не? 5.дұрысгүл мен бұрысгүл қандай? Жаңа сабақ – таныстырылым ( 5 минут) Өсімдіктің гүлденуі тозаңдануы Тозаңдану жолдарын түсіндіру. Оқулықпен жұмыс. «Кезбе тілші» ( 7 минут) Күлте кайда орналасқан ? «Ой толғаныс» (5 минут) Аталық ұрықтың құрылысы қызметі қандай?. «Кім жылдам?» ( 10 минут) Тозаңдануды түсіндіру Қорытындылау. «Ұшақ» әдісі. ( 5 минут) Оқушылар ұшақ жасап,оған сұрақ жазып, бір -біріне ұшырады,сұрақтарына жауап береді. Үйге тапсырма (1 минут) Өсімдіктің гүлденуі тозаңдануы |
Оқулық. Интербелсенді тақта |
|||||
АКТ Жұмыс дәптерлері Оқулық. Тақта, бор. Тақта, бор. Ақ парақтар |
|||||||
Аяқталуы |
Кері байланыс (4 минут) «Активатор 3-2-1» әдісі. Сабақтан алған екі жақсы нәрсе, бір ұсыныс тілек арқылы білдіреді. Бағалау парағы |
Стикерлер Оқулық |
|||||
Қосымша ақпарат |
|||||||
Саралау- Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тасырманы күрделендіруді қалай жосарлайсыз? |
Бағалау-оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс.Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|||||
|
|
Математика, тарих пәндерімен байланыс орнатылған. |
|||||
Рефлексия . Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. Шынайы Гүлдің тозаңдануын білді Тиімді болды Үлгердім Топтык жұмыс білім сапалы болу үшін |
||||||
|
|
|
|
|
|||
Қорытынды бағамдау. Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
|
Оқу ісінің меңгерушісі Г.Сарсенбаева
__
Сабақ : 23 |
Топырақтан суды ж/е минералды заттарды сіңіру фотосинтез. |
||||||
Күні:24.11-25-11.-28.11 |
Мұғалімнің есімі: |
||||||
Сынып:6 «А,Ә,Б,В,Г» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты: |
Топырақтан суды ж/е минералды заттарды сіңіру фотосинтез процесін ұғынады |
||||||
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Топырақтан суды ж/е минералды заттарды сіңіру фотосинтез екендігін біледі. |
||||||
Оқушылардың басым бөлігі: Топырақтан суды ж/е минералды заттарды сіңіру фотосинтез ұғынады. |
|||||||
Кейбір оқушылар: Топырақтан суды ж/е минералды заттарды сіңіру фотосинтез ажырата біледі. |
|||||||
Тілдік мақсат: |
Оқушылар... (істей) алады: Топырақтан суды ж/е минералды заттарды сіңіру фотосинтез тыңайткыштарды түсінеді. |
||||||
Негізгі сөздер мен тіркестер:минералды заттар азот фосфор калий |
|||||||
Сыныптағы диалог (жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер):минералды заттарды дұрыстап атау. |
|||||||
Талқылауға арналған тармақтар: 1.минералды қоректену . 2.Барлық тыңайтқыштар органтһикалық ж/е бейорганикалық 2-топ. |
|||||||
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
|||||||
Минералды тыңайтқыш таңбалардың не себептен латын тілінде оқылатынын айта аласың ба? |
|||||||
Жазылым бойынша ұсыныстар:Берілген тапсырмалар мен жаттығуларды орындау, 2-кестені жаттау. |
|||||||
Алдыңғы тақырып |
Өсімдіктің гүлденуі тозаңдануы. |
||||||
Жоспар |
|||||||
Жоспарлан-ған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз). |
Жоспарлан-ған уақыт |
|||||
Басталуы. |
Ұйымдастыру кезеңі. (3 минут) Оқушыларды түгендеу. |
Басталуы. |
|||||
Ортасы. |
«Ыстық орындық» әдісі (5 минут) 1. тозаңдану дегеніміз не? 2. айкас тозадану дегеніміз не? 3. аналық ұрықтың қызметі? 4. аталық ұрықтың қызметі ? 5.тостағанша күлтені түсндіріп бер? Жаңа сабақ –таныстырылым ( 5 минут) Өсімдіктің гүлденуі тозаңдануын түсіндіру Оқулықпен жұмыс. «Кезбе тілші» ( 7 минут) кесте. элементтердің таңбаларын жазу. «Ой толғаныс» (5 минут) Өсімдік қалай қоректенеді? «Кім жылдам?» ( 10 минут) Топтык тапсырманы орындау. Қорытындылау. «Ұшақ» әдісі. ( 5 минут) Оқушылар ұшақ жасап,оған сұрақ жазып, бір -біріне ұшырады,сұрақтарына жауап береді. Үйге тапсырма (1 минут) Өсімдіктің гүлденуі тозаңдануы |
Оқулық. Интербелсенді тақта
|
|||||
АКТ Жұмыс дәптерлері Оқулық. Тақта, бор. Тақта, бор. Ақ парақтар |
|||||||
Аяқталуы |
Кері байланыс (4 минут) «Активатор 3-2-1» әдісі. Сабақтан алған екі жақсы нәрсе, бір ұсыныс тілек арқылы білдіреді. Бағалау парағы |
Стикерлер Оқулық |
|||||
Қосымша ақпарат |
|||||||
Саралау- Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тасырманы күрделендіруді қалай жосарлайсыз? |
Бағалау-оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс.Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|||||
|
|
Математика, тарих пәндерімен байланыс орнатылған. |
|||||
Рефлексия . Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. Шынайы тыңайтқыштарды білді Тиімді болды Үлгердім Топтык жұмыс білім сапалы болу үшін |
||||||
|
|
|
|
|
|||
Қорытынды бағамдау. Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? |
Оқу ісінің меңгерушісі Г.Сарсенбаева
Сабақ : 24 |
Өсімдіктердің тыныс алуы жасыл затты сіңіруі фотосинтез. |
||||||
Күні:.27.11-28.11 |
Мұғалімнің есімі: |
||||||
Сынып:6 «А,Ә,Б,В,Г» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары): |
Өсімдіктердің тыныс алуы жасыл затты сіңіруі фотосинтез |
||||||
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Өсімдіктердің тыныс алуы жасыл затты сіңіруі фотосинтез түзілуін біледі. |
||||||
Оқушылардың басым бөлігі: Өсімдіктердің тыныс алуы жасыл затты сіңіруі фотосинтез үйренеді. |
|||||||
Кейбір оқушылар: Өсімдіктердің тыныс алуы жасыл затты сіңіруі фотосинтез түрлерімен танысады және оны ажырата біледі. |
|||||||
Тілдік мақсат: |
Оқушылар... (істей) алады: Өсімдіктердің тыныс алуы жасыл затты сіңіруі фотосинтезді меңгереді. |
||||||
Негізгі сөздер мен тіркестер:судың әсері температураның әсері улы заттар |
|||||||
Сыныптағы диалог (жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер):фотосинтез бен тыныс алу салыстырмалы кестесін ұғыну. |
|||||||
Талқылауға арналған тармақтар: 1. судың мәнін түсіну. 2.тыныс алу. 3. қоршаған ортаны ластанудан қорғау шаралары. |
|||||||
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
|||||||
Өсімдіктердің тыныс алуы жасыл затты сіңіруі фотосинтезді ажыратуғабейімделеді . |
|||||||
Жазылым бойынша ұсыныстар:Берілген тапсырмалар мен жаттығуларды орындау, 2-кестені жаттау. |
|||||||
Алдыңғы тақырып |
Топырақтан суды ж/е минералды заттарды сіңіру фотосинтез. |
||||||
Жоспар |
|||||||
Жоспарлан-ған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз). |
Жоспарлан-ған уақыт |
|||||
Басталуы. |
Ұйымдастыру кезеңі. (3 минут) Оқушыларды түгендеу. Төрт топқа бөліп отырғызу Сабақтың мақсатын түсіндіру. |
Басталуы. |
|||||
Ортасы. |
«Қар кесегі» әдісі (5 минут) 1.фотосинтез қандай процес? 2.өсімдік қалай қоректенеді ? 3. тамыр қайдан қоректенеді ? 4. органикалық тыңайтқыштар? мысал келтір 5.минералды тыңайтқыштар дегеніміз не? Мысал келтір. Жаңа сабақ таныстырылым ( 5 минут). Өсімдіктердің тыныс алуы жасыл затты сіңіруі фотосинтез Оқулықпен жұмыс. «Кезбе тілші» ( 7 минут) кесте. тыңайткыш элементтердің таңбаларын дегенімізге мысал келтіріп оларды жаттау. «Ой толғаныс» (5 минут)неліктен топырактан қоректену дейді?. «Кім жылдам?» ( 10 минут) Топтық тапсырманы орындау. Қорытындылау. «Ұшақ» әдісі. ( 5 минут) Оқушылар ұшақ жасап,оған сұрақ жазып, бір -біріне ұшырады,сұрақтарына жауап береді. Үйге тапсырма (1минут). Өсімдіктердің тыныс алуы жасыл затты сіңіруі фотосинтез |
Оқулық. Интербелсенді тақта |
|||||
АКТ Жұмыс дәптерлері Оқулық. Тақта, бор. Тақта, бор. Ақ парақтар |
|||||||
Аяқталуы |
Кері байланыс (4 минут) «Активатор 3-2-1» әдісі. Сабақтан алған екі жақсы нәрсе, бір ұсыныс тілек арқылы білдіреді. Бағалау парағы |
Стикерлер Оқулық |
|||||
Қосымша ақпарат |
|||||||
Саралау- Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тасырманы күрделендіруді қалай жосарлайсыз? |
Бағалау-оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс.Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|||||
|
|
Математика, тарих пәндерімен байланыс орнатылған. |
|||||
Рефлексия . Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. Шынайы Сынып ахуалы жаксы Тиімді болды Уакыт жетіспеді Такырып бойынша уакыт тиімді болу үшін |
||||||
|
|
|
|
|
|||
Қорытынды бағамдау. Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? |
Оқу ісінің меңгерушісі Г.Сарсенбаева
Сабақ : 25 |
Өсімді тіршілігіндегі судың ролі. |
||||||
Күні 02.12-05.12 |
Мұғалімнің есімі: |
||||||
Сынып:6«А,Ә,Б,В,Г» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары): |
Өсімді тіршілігіндегі судың ролі.энергия жинақтау жолдарын үйренеді. |
||||||
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Өсімді тіршілігіндегі су мен зат алмасуды біледі. |
||||||
Оқушылардың басым бөлігі: Өсімді тіршілігіндегі судың ролі.ғарыштық фотосинтез процесін үйренеді. |
|||||||
Кейбір оқушылар: Өсімді тіршілігіндегі судың ролін түсіне біледі. |
|||||||
Тілдік мақсат: |
Оқушылар... (істей) алады: Өсімді тіршілігіндегі судың ролін меңгереді. |
||||||
Негізгі сөздер мен тіркестер:фотосинтез,атмосфера,көмірқышқылгазы |
|||||||
Сыныптағы диалог (жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер): фотосинтез,атмосфера,көмірқышқылгазы түзілуін бір-біріне салыстырма түрде тексеріп отыру. |
|||||||
Талқылауға арналған тармақтар: 1. энергия жинактау . 2.экологиялық жағдайлар. 3. гидрофиттер,мезофиттер,ксерофиттер. |
|||||||
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
|||||||
фотосинтез,атмосфера,көмірқышқылгазын түсіне алады. |
|||||||
Жазылым бойынша ұсыныстар:Берілген тапсырмалар мен жаттығуларды орындау. |
|||||||
Алдыңғы тақырып |
Өсімдіктердің тыныс алуы жасыл затты сіңіруі фотосинтез |
||||||
Жоспар |
|||||||
Жоспарлан-ған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз). |
Жоспарлан-ған уақыт |
|||||
Басталуы. |
Ұйымдастыру кезеңі. (3 минут) Оқушыларды түгендеу. Төрт топқа бөліп отырғызу Сабақтың мақсатын түсіндіру. |
Басталуы. |
|||||
Ортасы. |
«Қар кесегі» әдісі (5 минут) 1. тыныс алу дегеніміз не? 2.судың ісері дегеніміз не? 3. жарыктың әсері. 4. улы заттардың әсері. 5. тынысалу кай кезде баяулайды. Жаңа сабақ –таныстырылым ( 5 минут) Өсімді тіршілігіндегі судың ролі Оқулықпен жұмыс. «Кезбе тілші» ( 7 минут)энергия жинактау. «Ой толғаныс» (5 минут) Өсімдіктердегі су айналым «Кім жылдам?» ( 10 минут) Термин сөздерді жазу Қорытындылау. «Мен саған , сен маған» әдісі. ( 5 минут) Оқушылар ұшақ жасап,оған сұрақ жазып, бір -біріне ұшырады,сұрақтарына жауап береді. Үйге тапсырма (1 минут) Термин сөздерді жаттау Өсімді тіршілігіндегі судың ролі |
Оқулық. Интербелсенді тақта |
|||||
АКТ Жұмыс дәптерлері Оқулық. Тақта, бор. Тақта, бор. Ақ парақтар |
|||||||
Аяқталуы |
Кері байланыс (4 минут) «Активатор 3-2-1» әдісі. Сабақтан алған екі жақсы нәрсе, бір ұсыныс тілек арқылы білдіреді. Бағалау парағы |
Стикерлер Оқулық |
|||||
Қосымша ақпарат |
|||||||
Саралау- Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тасырманы күрделендіруді қалай жосарлайсыз? |
Бағалау-оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс.Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|||||
|
|
Математика, тарих пәндерімен байланыс орнатылған. |
|||||
Рефлексия . Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. Шынайы Сынып ахуалы жаксы Тиімді болды Уакыт жетіспеді Такырып бойынша уакыт тиімді болу үшін |
||||||
|
|
|
|
|
|||
Қорытынды бағамдау. Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? |
Оқу ісінің меңгерушісі Г.Сарсенбаева
Сабақ : 26 |
Өсімдіктің өсуі ж/е дамуы өсімдіктің тіршілігінің ұзақтығы. |
||||||
Күні:04.12-05.11-07.11 |
Мұғалімнің есімі: |
||||||
Сынып:6«А,Ә,Б,В,Г» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары): |
Өсімдіктің өсуі ж/е дамуы өсімдіктің тіршілігінің ұзақтығын меңгереді |
||||||
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: өсімдіктің тіршілігін біледі. |
||||||
Өсімдіктің өсуі ж/е дамуы өсімдіктің тіршілігінің ұзақтығын аныктай біледі. |
|||||||
Кейбір оқушылар;. Өсімдіктің өсуі ж/е дамуы өсімдіктің тіршілігінің ұзақтығын анықтайды . |
|||||||
Тілдік мақсат: |
Оқушылар... (істей) алады: Өсімдіктерді зиянкестерден калай сактау керектігін орындай алады. |
||||||
Негізгі сөздер мен тіркестер:Өсу,төбе бүршік,тұкым |
|||||||
Сыныптағы диалог (жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер): Өсімдіктің өсуі ж/е дамуы өсімдіктің тіршілігінің ұзақтығын жеке дамуын аныктайды |
|||||||
Талқылауға арналған тармақтар: 1. өсімдіктің өсуі . 2. тамыр сабак. 3.тамыр сабак,жапырактың өсуін сипатта |
|||||||
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
|||||||
. Өсімдіктің өсуі ж/е дамуы өсімдіктің тіршілігінің ұзақтығын ажырата алады |
|||||||
Жазылым бойынша ұсыныстар:берілген тапсырманы орындайды гербарий жасау. |
|||||||
Алдыңғы тақырып |
Өсімді тіршілігіндегі судың ролі |
||||||
Жоспар |
|||||||
Жоспарлан-ған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз). |
Жоспарланған уақыт |
|||||
Басталуы. |
Ұйымдастыру кезеңі. (3 минут) Оқушыларды түгендеу. Төрт топқа бөліп отырғызу Сабақтың мақсатын түсіндіру. |
Басталуы. |
|||||
Ортасы. |
«Қар кесегі» әдісі (5 минут)
Жаңа сабақ таныстырылым ( 5 минут) «Өсімдіктің өсуі ж/е дамуы өсімдіктің тіршілігінің ұзақтығы жолдарын түсіндіру. Оқулықпен жұмыс. «Кезбе тілші» ( 7 минут) Өсімдіктердегісу айналым. «Ой толғаныс» (5 минут) Жапырактың суды буландыруы. «Кім жылдам?» ( 10 минут) Жеде топырактың түзілуі. Қорытындылау. «Мен саған , сен маған» әдісі. ( 5 минут) Оқушылар ұшақ жасап,оған сұрақ жазып, бір -біріне ұшырады,сұрақтарына жауап береді. Үйге тапсырма (1 минут) Өсімдіктің өсуі ж/е дамуы өсімдіктің тіршілігінің ұзақтығы. |
Оқулық. Интербелсенді тақта |
|||||
АКТ Жұмыс дәптерлері Оқулық. Тақта, бор. Тақта, бор. Ақ парақтар |
|||||||
Аяқталуы |
Кері байланыс (4 минут) «Активатор 3-2-1» әдісі. Сабақтан алған екі жақсы нәрсе, бір ұсыныс тілек арқылы білдіреді. Бағалау парағы |
Стикерлер Оқулық |
|||||
Қосымша ақпарат |
|||||||
Саралау- Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тасырманы күрделендіруді қалай жосарлайсыз? |
Бағалау-оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс.Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|||||
|
|
Математика, тарих пәндерімен байланыс орнатылған. |
|||||
Рефлексия . Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. Шынайы Сынып ахуалы жаксы Тиімді болды Уакыт жетіспеді Такырып бойынша уакыт тиімді болу үшін |
||||||
|
|
|
|
|
|||
Қорытынды бағамдау. Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? |
Оқу ісінің меңгерушісі Г.Сарсенбаева
Сабақ : 27 |
Өсімдіктің систематикасы туралы түсінік. |
||||||
Күні:09.12-12.12 |
Мұғалімнің есімі: |
||||||
Сынып:6 «А,Ә,Б,В,Г» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары): |
Өсімдіктің систематикасы туралы түсінік олардығы жүретін процесестерді түсініп білу. |
||||||
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Өсімдіктің систематикасы туралы түсінік түрлерін ажырата біледі. |
||||||
Оқушылардың басым бөлігі: Өсімдіктің систематикасы туралы өзгерістерді байланыстыра біледі. |
|||||||
Кейбір оқушылар: Өсімдіктің систематикасы туралы түзілу жолдарын меңгереді. |
|||||||
Тілдік мақсат: |
Оқушылар... (істей) алады: Өсімдіктің систематикасы туралы түсінік түзе алады. |
||||||
Негізгі сөздер мен тіркестер:тамыр,өркен ,сабақ,жапырак. |
|||||||
Сыныптағы диалог (жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер): Өсімдіктің систематикасы туралы түсінік бір-біріне сұрақ тастап қою арқылы жауап береді. |
|||||||
Талқылауға арналған тармақтар: 1.Физикалыққбылыс. 2.Химиялық құбылыс. 3. ауа райы . |
|||||||
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
|||||||
б Өсімдіктің систематикасы туралы түсінік біледі. |
|||||||
Жазылым бойынша ұсыныстар:Берілген тапсырмалар мен жаттығуларды орындау, . |
|||||||
Алдыңғы тақырып |
Өсімдіктің өсуі ж/е дамуы өсімдіктің тіршілігінің ұзақтығы. |
||||||
Жоспар |
|||||||
Жоспарлан-ған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз). |
Жоспарланған уақыт |
|||||
Басталуы. |
Ұйымдастыру кезеңі. (3 минут) Оқушыларды түгендеу. Сабақтың мақсатын түсіндіру. |
Басталуы. |
|||||
Ортасы. |
«Мен саған, сен маған» әдісі (5 минут) 1. өсімдіктің өсуі дегеніміз не? 2. төбе бүршігі дегеніміз не? 3. тұтас өсімдік дегеніміз не? 4.минералы тұздадың әсері дегеніміз не? 5. өсімдіктің дамуы дегеніміз не? 6. көктемде өсетін өсімдіктер? Жаңа сабақ –таныстырылым ( 5 минут) Өсімдіктің систематикасы туралы түсінік Тамыр өркен сабак жайлы толығырак түсіндіру. Оқулықпен жұмыс. «Кезбе тілші» ( 7 минут) Өсімдіктің жер асты мүшесі «Ой толғаныс» (5 минут) Сабакта су мен минералы заттар қозғалатын қабат «Кім жылдам?» ( 10 минут) Биологиялық диктант Қорытындылау. «Ыстық орындық» әдісі. ( 5 минут)Оқушылар отырып,оған сұрақты бір -біріне қояды,сұрақтарына жауап береді. Үйге тапсырма (1 минут) Өсімдіктің систематикасы туралы түсінік. |
Оқулық. Интербелсенді тақта |
|||||
АКТ Жұмыс дәптерлері Оқулық. Тақта, бор. Тақта, бор. Ақ парақтар |
|||||||
Аяқталуы |
Кері байланыс (4 минут) «Активатор 3-2-1» әдісі. Сабақтан алған екі жақсы нәрсе, бір ұсыныс тілек арқылы білдіреді. Бағалау парағы |
Стикерлер Оқулық |
|||||
Қосымша ақпарат |
|||||||
Саралау- Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тасырманы күрделендіруді қалай жосарлайсыз? |
Бағалау-оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс.Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|||||
|
|
Математика, тарих пәндерімен байланыс орнатылған. |
|||||
Рефлексия . Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. Шынайы Сынып ахуалы жаксы Тиімді болды Уакыт жетіспеді Такырып бойынша уакыт тиімді болу үшін |
||||||
|
|
|
|
|
|||
Қорытынды бағамдау. Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? |
Оқу ісінің меңгерушісі Г.Сарсенбаева