Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Отбасы-шағын мемлекет 5-сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: Отбасылық дәстүрлер мен мерекелер Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Буркитбаева Ж.Қ Сынып: 5 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы: Отбасы-шағын мемлекет |
|
Осы сабақта қол |
Т.А.5.2 Әлеуметтік –тұрмыстық, әлеуметтік-мәдени, тақырыптарға байланысты диалог,монологтердегі (ән мәтіні,хабарлама, жарнама,хабарландыру) көтерілген мәселені түсіндіру |
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Әлеуметтік –тұрмыстық, әлеуметтік-мәдени, тақырыптарға байланысты диалог,монологтердегі (ән мәтіні,хабарлама, жарнама,хабарландыру) көтерілген мәселені түсіндіреді |
Көпшілігі: Әлеуметтік –тұрмыстық, әлеуметтік-мәдени, тақырыптарға байланысты диалог,монологтердегі (ән мәтіні,хабарлама, жарнама,хабарландыру) көтерілген мәселені сын тұрғысынан ойлана отырып түсіндіреді |
|
Кейбірі: Тақырыпта көтерілген мәселені өз көзқарасы бойынша нақты мысал келтіре отырып түсіндіреді |
|
Бағалау критерийі |
|
Тілдік мақсаттар |
|
Құндылықтарға баулу |
Мәтін тыңдау мен мақал-мәтелдердің мағынасын ашу арқылы ұлттық мәдени құндылықтарға баулу |
Пəнаралық байланыс: |
Тақырыпқа байланысты видео көру/ тыңдау арқылы өзін-өзі тану пәнінің «Адам және әлем» тарауында, отбасы жайлы мақал-мәтелдер айту арқылы әдебиет пәнінің «Халық ауыз әдебиеті» тарауында жүзеге асырылады |
Алдыңғы білім: |
Отбасы туралы мақал-мәтелдер білу Мағынасын ашу |
Сабақ барысы
Сабақтың |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||
Сабақтың басы |
«Мен саған гүл сыйлаймын...» әдісімен психологиялық ахуал орнату Түрлі түсті асықтар таңдау арқылы топқа бөлу «Миға шабуыл» стратегиясы «ОТБАСЫ» сөзжұмбағы арқылы жаңа тақырыпты анықтау ОТАН АТА БАЛА АНА СӘБИ ҚОРҒАНЫ
Оқу мақсаты мен бағалау критерийін таныстыру |
|
||||||||||
Сабақтың ортасы Білу Түсіну Қолдану Талдау Жинақтау |
1 - тапсырма. С. Тыңдалым алдындағы тапсырма Отбасы туралы мақал-мәтелдер айтып, олардың мағынасын ашады Тыңдалым тапсырмасы. Тыңдалған мәтіндегі мәселені жетекші сұрақтарға жауап беру арқылы анықтайды «Допты қағып ал» әдісі Отбасын кімдер құрайды? Отбасылық әдет-ғұрыптар туралы не білесің? Отбасылық құндылықтарға нені жатқызар едіңіз? Неге? Отбасының бүкіл міндеті кімдерге негізделген? ҚБ. Дескриптор
Жұлдызшалар арқылы жүзеге асырылады
2-тапсырма. Ж . Тыңдалымнан кейінгі тапсырма. Тыңдалған мәтінді негізге ала отырып, кестені бойынша түсіндір Әр оқушы өзі жасай алатын тапсырманы таңдап алып, орындайды.
ҚБ. Дескриптор
Мұғалімнің мадақтауы арқылы жүзеге асырылады
3-тапсырма. ТЖ «Балық қаңқасы» графикалық органайзер арқылы тыңдалған мәтіндегі көтерілген мәселені өзіндік ой-тұжырым жасай отырып түсіндір ◊ Бас қаңқасы – тақырып ◊ Қабырға қаңқалары – негізгі ой,құндылықтар, ◊ Құйрық қаңқасы – өзіндік ой-тұжырым ҚБ. Дескриптор
Топтар бір-бірін шапалақ соғу арқылы бағалайды
|
https: //yotu.be/oc0trgUuUY0 Ата –ана туралы видео
|
||||||||||
Сабақтың соңы |
Кері байланыс. «Кемшілік+Жетістік» Сабақтың тақырыбы..................................................
|
|
||||||||||
Саралау – Сіз қандай
тəсілмен
1-тапсырма бойынша Көбірек көмек қажет ететін оқушы үшін: тақырып бойынша тірек сөздер ұсыну Орташа көмек қажет ететін оқушыға: ЖАДА ұйымдастыру, жақсы оқитын оқушыдан көмек алады Қолдау көрсетуді аз қажет ететін оқушыға үлестірме қағазы арқылы ойға қатысты сөздер беру 2-тапсырма бойынша Блум таксономиясы бойынша саралау тапсырмалары. Әр оқушы өзі жасай алатын тапсырманы таңдап алып, орындайды. 3-тапсырма бойынша топпен жұмыс жасауда «Балық қаңқасы» үлгісін ұсынамын Оқушылар қабілетіне қарай тапсырмаларын таңдап алады |
Бағалау – Сіз Сабақ барысында әртүрлі тапсырмалар берілген сайын не үйренгенін бағалау үшін қалыптастырушы бағалау түрлерін қолданамын.
Тыңдалған мәтіндегі мәселені анықтауда жетекші сұрақтарға жауап бергені үшін Жұлдызшалармен бағаланады
Оқушының тыңдалған мәтіндегі мәселені өз көзқарасы бойынша нақты мысал келтіре отырып түсіндіруде ҚБ. мұғалімнің мадақтауы арқылы жүзеге асырылады
ҚБ. Топтар бір-бірін шапалақ соғу арқылы бағалайды
|
Денсаулықжəне Сабақта қауіпсіздік ережелерінің тармақтары сақталады |
Сабақ бойынша Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары шынайы ма? Оқушылар бүгін не үйренді? Сабақтағы ахуал қандай болды? Жоспарланған саралау іске асты ма? Уақыт есебінен ауытқу болды ма?
770 ₸ - Сатып алу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |