Өз роботтарының үлгісін жасау

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Өз роботтарының үлгісін жасау

Материал туралы қысқаша түсінік
Өз роботтарының үлгісін жасауды үйренеді. Робот дегеніміз не? Роботтар не үшін қажет? Роботтардың түрлері.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Аудандық «Оқушылар сарайы»КММ

(қосымша білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді (күнделікті) жоспары

Өз роботтарының үлгісін жасау.

(сабақ тақырыбы)

Бөлім

Робот

Педагогтің Т.А.Ә (бар болған жағдайда)

Мурзагельдина Айсұлу Таңжарыққызы

Күні

2-14 мамыр.2024 ж

Секция немесе үйірме атауы, топ

Робот

Тобы

ІІ топ

Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ Уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Жаттығу: «Сиқырлы орындық»

Мақсаты: Қиын тапсырманы орындағаннан кейін топтағы қысымды шығару; ортада жаттығуды орындауда назар аудартқан қатысушылардың жетешілік деролизациясын жүргізу. Ортада жаттығуды орындауда аса назар аударқан қатысушыны сиқырлы орындыққа отырғызу керек. Орындықтың сиқырлылығы мынада: орындыққа отырған адамның еш кемшілігі жоқ. Тек мінезінде жағымды қасиеттері бар.

Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару.

Талқылау: Әр адамнан бұл жаттығу не үшін жүргізілгені сұралады.


Суреттер

Туған жер туралы бейнероликтер

Үй тапсырмасын сұрау

Робот дегеніміз не? Роботтар не үшін қажет? Роботтардың түрлері.


Смайликпен бағалау


Жаңа сабақ

LEGO® Digital Designer бағдарламасының құрастыру құралдарының аттарын жазу (флипчартта)

Келесі қажетті бөлік - DPDT 5V. Оған сымдарды дәнекерлеу керек: қызғылт сары контактқа - сарғыш сымға, ал сарыға - көкке. Содан кейін оған тағы бір бөлікті бекітіңіз - 2N3904. Тышқанның корпусынан, электролиттік конденсатордан және резистордан алынған пластмассадан жасалған қара бөлікті алып, барлығын дәнекерлеңіз.

Компьютер тінтуірінің бүйір қабырғаларында тесіктерді кесіп, электр қозғалтқыштарын сол жерге жабыстыру қажет. Есіңізде болсын, екі резеңке доңғалақ мотор осіне бекітілуі керек. Әрі қарай, тағы үш тесік бұрғылаңыз, бұл жолы корпустың жоғарғы бөлігінде, яғни түймелер бұрын орналасқан жерде. Сонымен қатар, корпустың артқы жағынан бір тесік қажет.

Микросхемадан шығарған екі мөлдір бөлшекті сымдарға, ал резисторды тінтуірдің алдыңғы жағындағы ортаңғы тесікке орнатылған дәнекерлеңіз. Әрі қарай, сіз екі дәнекерленген датчикті жарық диодымен қосып, қосқышты корпустың артқы қабырғасына салыңыз

1.Робот техникасы 1-деңгей. (презен)

2. «Робот техникасы» элективті курсы бойынша ПКБАкурсының білім беру бағдарламасы

3.Үлестірме материал


Бұл сурет несімен ерекшеленеді?

Сурет арқылы автор нені суреттегісі келді?

Роботты жасаудың бастапқы кезеңінде нобайды не үшін орындау қажет?



Сарамандық жұмыс

Оқушылар өз қиялындағы роботтардың сызбаларын сызады.


Қауіпсіздік ережесі



Бекіту

1. Бүгінгі сабақта үйренгендеріңіздің ішінен өзіңіздің дайындығыңызға нені пайдаланамын деп ойлайсыз?

2. Бүгінгі сабақта сізге бəрінен де не ұнады?

3. Бүгінгі сабақта қандай да бір түсініксіз сұрақтар болды ма? Бұл мəселені қалай шештіңіз/шешесіз?

4. Бүгінгі сабақта үйренгеніңіздің ішінен ең пайдалысы не болды (білім немесе дағдылар)?

5. Кез-келген өзге де пікірлер:



Үйге тапсырма беру.



Роботтың пайдасы мен зияны




Қорытынды:

Ревлексия

Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, суретін жібереді.


Кері байланыс тақтайшасы.



Аудандық «Оқушылар сарайы»КММ

(қосымша білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді (күнделікті) жоспары

Өз роботтарының үлгісін жасау.

(сабақ тақырыбы)

Бөлім

Робот

Педагогтің Т.А.Ә (бар болған жағдайда)

Мурзагельдина Айсұлу Таңжарыққызы

Күні

16-21 мамыр.2024 ж

Секция немесе үйірме атауы, топ

Робот

Тобы

ІІ топ

Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ Уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Жаттығу: «Сиқырлы орындық»

Мақсаты: Қиын тапсырманы орындағаннан кейін топтағы қысымды шығару; ортада жаттығуды орындауда назар аудартқан қатысушылардың жетешілік деролизациясын жүргізу. Ортада жаттығуды орындауда аса назар аударқан қатысушыны сиқырлы орындыққа отырғызу керек. Орындықтың сиқырлылығы мынада: орындыққа отырған адамның еш кемшілігі жоқ. Тек мінезінде жағымды қасиеттері бар.

Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару.

Талқылау: Әр адамнан бұл жаттығу не үшін жүргізілгені сұралады.


Суреттер

Туған жер туралы бейнероликтер

Үй тапсырмасын сұрау

Робот дегеніміз не? Роботтар не үшін қажет? Роботтардың түрлері.


Смайликпен бағалау


Жаңа сабақ

LEGO® Digital Designer бағдарламасының құрастыру құралдарының аттарын жазу (флипчартта)

Келесі қажетті бөлік - DPDT 5V. Оған сымдарды дәнекерлеу керек: қызғылт сары контактқа - сарғыш сымға, ал сарыға - көкке. Содан кейін оған тағы бір бөлікті бекітіңіз - 2N3904. Тышқанның корпусынан, электролиттік конденсатордан және резистордан алынған пластмассадан жасалған қара бөлікті алып, барлығын дәнекерлеңіз.

Компьютер тінтуірінің бүйір қабырғаларында тесіктерді кесіп, электр қозғалтқыштарын сол жерге жабыстыру қажет. Есіңізде болсын, екі резеңке доңғалақ мотор осіне бекітілуі керек. Әрі қарай, тағы үш тесік бұрғылаңыз, бұл жолы корпустың жоғарғы бөлігінде, яғни түймелер бұрын орналасқан жерде. Сонымен қатар, корпустың артқы жағынан бір тесік қажет.

Микросхемадан шығарған екі мөлдір бөлшекті сымдарға, ал резисторды тінтуірдің алдыңғы жағындағы ортаңғы тесікке орнатылған дәнекерлеңіз. Әрі қарай, сіз екі дәнекерленген датчикті жарық диодымен қосып, қосқышты корпустың артқы қабырғасына салыңыз

1.Робот техникасы 1-деңгей. (презен)

2. «Робот техникасы» элективті курсы бойынша ПКБАкурсының білім беру бағдарламасы

3.Үлестірме материал


Бұл сурет несімен ерекшеленеді?

Сурет арқылы автор нені суреттегісі келді?

Роботты жасаудың бастапқы кезеңінде нобайды не үшін орындау қажет?



Сарамандық жұмыс

Оқушылар өз қиялындағы роботтардың сызбаларын сызады.


Қауіпсіздік ережесі



Бекіту

1. Бүгінгі сабақта үйренгендеріңіздің ішінен өзіңіздің дайындығыңызға нені пайдаланамын деп ойлайсыз?

2. Бүгінгі сабақта сізге бəрінен де не ұнады?

3. Бүгінгі сабақта қандай да бір түсініксіз сұрақтар болды ма? Бұл мəселені қалай шештіңіз/шешесіз?

4. Бүгінгі сабақта үйренгеніңіздің ішінен ең пайдалысы не болды (білім немесе дағдылар)?

5. Кез-келген өзге де пікірлер:



Үйге тапсырма беру.



Роботтың пайдасы мен зияны




Қорытынды:

Ревлексия

Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, суретін жібереді.


Кері байланыс тақтайшасы.







Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
15.00.2024
330
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі