Материалдар / Өзін-өзі тану пәнінен қмж 2 сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Өзін-өзі тану пәнінен қмж 2 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
материал 2 сынып ұзтаздарына арналған. Дайын сабақ жоспары жаңартылған білім беру бойынша әзірленген
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
16 Қараша 2020
749
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Оқу ісінің меңгерушісі: ----------------

Сабақ: математика

Мектеп:

Сабақтың тақырыбы:

Рим цифрлары

Күні: 05.11.2018 жыл

Мұғалімнің аты:

Сынып: 2«А»

Қатысқандар: 16

Қатыспағандар:


Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

2.1.1.3** 12-ге дейінгі рим нумерациясын оқу, жазу жəне пайдалану


Сабақ мақсаттары


Барлық оқушылар орындай алады:

Рим цифрларымен танысады;

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Тапсырмаларды топтық , жеке, жұптық жұмыстарда бірлесіп орындай алады;

Кейбір оқушылар орындай алады:

Сандарды рим цифрымен жазуды үйренеді;

Бағалау критерийлері


1. 12-ге дейінгі рим нумерациясын оқуды, жазуды үйренеді;

2. Әртүрлі тәсілдермен тапсырмаларды орындауды үйренеді;

3.сызба бойынша есептер құрастырып, оны шығарады;

Тілдік мақсат

Рим цифрлары

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату.

Талқылауға арналған сұрақтар:

Не себепті......деп ойлайсыз

1. 1 м қанша см бар

2. 3 дм қанша см бар?

3. 1 ц қанша кг бар?

Алдыңғы оқу

Шамалар мена малдар орындау

Ишара

Жасыл-түсіндім; қызыл – сыныптасымның көмегімен түсіндім;

Сары- көмек қажет, түсінбедім.

Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі

Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз)

ресурстар


Басы



«Шаттық шеңбер»

Балалар бір-бірімен амандасып, танысады, жылы тілек тілейді.

Балаларды бейджиктеріндегі суреттің ретімен үш топқа бөлемін.

Сары,
қызыл,

жасыл, житондар

Ортасы




Білім алушылар сабақтың мақсатымен танысады.


1-тапсырма: «Зертте»ТЖ
Дескриптор:

1. Берілген тапсырмаларды топта талқылайды;

2. Өз пайымдауларымен айтып түсіндіреді;

3. Рим цифрларын қайда көргендерін айтады;

4. 5,10,11,12,8,6 сандарының рим цифрларымен жазылған нұсқасын көрсетеді;

Кері байланыс: «Житондар»

ҚБ « Жұлдызшалар»


2- тапсырма: «Орында» ӨЖ


Дескриптор:

1. Тапсырмаға қарап, орындау тәсілін түсіндіреді;

2. Берілген тапсырманы орындайды;

3. 1-12 ге дейінгі рим цифрларын есте сақтайды;

Кері байланыс: «Житондар»

ҚБ «Жұлдызшалар»

Сергіту сәті

«Логика әлеміне саяхаттау»
Шығармақ боп кеше есеп,
Жиналғанда 7 есек.
3-і ұйықтап отырды,
Болды сонда неше есек? (10)


Үстел үстінде төрт алма жатыр,
Оның біреуін ағам жеп қойды.
Сонда неше алма қалды? (3)


Қазып жүр құмды 15 мысық,
5-і жатыр күн ыстық.
Нешеу болды сен сана? (15)


Аулада 5 үйрек

1 үйрек тығылды
1 үйрек жығылды

Қалғаны неше үйрек? (3)


3- тапсырма: ЖЖ «Өсу ретімен ата»

Дескриптор:

1. Берілген тапсырманы жұпта талқылып, орындайды;

2. Сандарды өсу ретімен атайды, бір-біріне түсіндіреді;

Кері байланыс: «Житондар»

ҚБ «Жұлдызшалар»

4- тапсырма: ҰЖ «Есепте»

Дескриптор:

1. Берілген тапсырманы орындайды;

2. Бірінші орындаған үш оқушы бағаланады;

Кері байланыс: «Житондар»

ҚБ «Жұлдызшалар»

5- тапсырма: ЖЖ «Есепті шығар»

Дескриптор:

1. Берілген тапсырманы жұпта талқылып, орындайды;

2. Есептің шешуін айтып түсіндіреді;

3. Жауабын табады;

4.Сызба бойынша есеп құрастырып, шығарады;

Кері байланыс: «Житондар»

ҚБ «Жұлдызшалар»


Бейджик

тер

































Логикалық тапсырманы жылдам есептейді

Соңы




Үй тапсырмасы: 7-бет № 6


Кері байланыс: «Білім ағашы»

Білім ағашы парақ

шасы стикер

Қосымша мәліметтер


Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы

қалай түрлендіресіз? Қабілетті оқушыға қосымша карточкалар беремін.

Барлық оқушылар орындай алады:

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Кейбір оқушылар орындай алады:


Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Жұптық, топтық, өздік жұмыста жұлдызша,житондар арқылы бағалаймын. Мадақтау, марапаттау арқылы бағалауды жүзеге асырамын.

Пәнаралық байланыс – көркем еңбек, АКТмен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)

Ауызбіршілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.



Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.























Оқу ісінің меңгерушісі: ----------------

Сабақ: математика

Мектеп:

Сабақтың тақырыбы:

100-ге дейін санау

Күні: 06.11.2018 жыл

Мұғалімнің аты:

Сынып: 2«А»

Қатысқандар: 16

Қатыспағандар:


Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

2.1.2.5.** Бір таңбалы жəне екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу жəне азайту тəсілін қолданып 100 көлеміндегі сандарды ауызша қосу жəне азайтуды орындау. Жүздіктердіауызшақосужəнеазайту.


Сабақ мақсаттары


Барлық оқушылар орындай алады:

100 көлеміндегі сандарды қайталайды;

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Тапсырмаларды топтық , жеке, жұптық жұмыстарда бірлесіп орындай алады;

Кейбір оқушылар орындай алады:

Жүздіктерді ауызша қосу жəне азайтады;

Бағалау критерийлері


1. Бір таңбалы жəне екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу жəне азайту тəсілін қолданады;

2. Әртүрлі тәсілдермен тапсырмаларды орындауды үйренеді;

3. 100 көлеміндегі сандарды ауызша қосуды, азайтуды үйренеді;

Тілдік мақсат

Жүз-сто-

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату.

Талқылауға арналған сұрақтар:

Не себепті......деп ойлайсыз

1. 1 м қанша см бар

2. 3 дм қанша см бар?

3. 1 ц қанша кг бар?

Алдыңғы оқу

Рим цифрлары

Ишара

Жасыл-түсіндім; қызыл – сыныптасымның көмегімен түсіндім;

Сары- көмек қажет, түсінбедім.

Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі

Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз)

ресурстар


Басы



«Шаттық шеңбер»

Балалар бір-бірімен амандасып, танысады, жылы тілек тілейді.

Балаларды бейджиктеріндегі суреттің ретімен үш топқа бөлемін.

Сары,
қызыл,

жасыл, житондар

Ортасы




Білім алушылар сабақтың мақсатымен танысады.


1-тапсырма: «Зертте»ЖЖ
Дескриптор:

1. Берілген тапсырмаларды жұпта талқылайды;

2. Өз пайымдауларымен айтып түсіндіреді;

3. Сандардың моделін жасап, бір-біріне түсіндіреді;


Кері байланыс: «Житондар»

ҚБ « Жұлдызшалар»

2- тапсырма: «Орында» ЖЖ

Дескриптор:

1. Тапсырмаға қарап, орындау тәсілін түсіндіреді;

2. Берілген тапсырманы орындайды;

3. Сандардың моделінің көмегімен екі таңбалы сандарды қосып, азайтуды үйренеді;

4. Кері есептер құрастырады, мәнін табады;

Кері байланыс: «Житондар»

ҚБ «Жұлдызшалар»

Сергіту сәті


3- тапсырма: ТЖ «Есепті шығар»

Дескриптор:

1. Берілген тапсырманы топта талқылып, орындайды;

2. берілген есептің шартын бір-біріне түсіндіреді;

3.Сызба бойынша есеп құрастырады оларды шығарады;

Кері байланыс: «Житондар»

ҚБ «Жұлдызшалар»

4- тапсырма: ҰЖ «Есепте»

Дескриптор:

1. Берілген тапсырманы орындайды;

2. Бірінші орындаған үш оқушы бағаланады;

3.Қосу, азайту компоненттеріне сүйеніп есептерді шығарады;

Кері байланыс: «Житондар»

ҚБ «Жұлдызшалар»

5- тапсырма: ӨЖ «Есепті шығар»

Дескриптор:

1. Берілген тапсырманы орындайды;

2. Есептің шешуін айтып түсіндіреді;

Кері байланыс: «Житондар»

ҚБ «Жұлдызшалар»

6- тапсырма: ТЖ «Анықта»

Дескриптор:

1. Берілген тапсырманы топта талқылайды;

2. Бір-біріне анықтау жолдарын айтып түсіндіреді;

3. Әр топ бір-бірінің жауабын тыңдап, бағалайды;

Кері байланыс: «Житондар»

ҚБ «Жұлдызшалар»


Бейджик

тер


















Іс-қимылмен көрсетеді

Соңы




Үй тапсырмасы: 9-бет № 5 (2,3 бағаны )


Кері байланыс: «Білім ағашы»

Білім ағашы парақ

шасы стикер

Қосымша мәліметтер


Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы

қалай түрлендіресіз? Қабілетті оқушыға қосымша карточкалар беремін.

Барлық оқушылар орындай алады:

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

578тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!