Бекітілді:
|
Күні |
||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Тыныштық Н.А. |
|
|
Сынып 9 «В» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Парасаттылық туралы» («Оқуға құштар мектеп» жобасы) |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Білім алушыларға адам бойындағы адалдық, татулық, достық, қамқорлық, мейрімділік адами қасиеттердің өмірдегі маңыздылығын түсіндіру. Сонымен қатар адамдардың өмірінде – отбасы, білім ордасы және қоғамда әділдік пен адалдықтың алатын орны ерекше екені туралы ой - пікірлерін кеңейту. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
АР-ҰЯТ: Сөзіне берік, ісіне адал болу; Шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну; |
|
|
Ресімдеу |
фотосуреттер,көрнекіліктер, видео және аудиожазбалар |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар
|
|
Сабақ басы
(5мин) |
Ұйымдастыру кезеңі -Оқушылармен амандасу, сабаққа қатысымын тексеру. (Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Гимні орындалады) |
Гимнді орындайды |
аудиожазба |
|
Негізгі бөлім
ақпарат (10мин)
|
Кіріспе |
Берілген ақпаратпен танысып, өз ойларын білдіреді.
|
электронды тақта, видеожазба |
|
Тапсырмалар (20мин) |
1
Видеолар көрсетіледі және
видеолар бойынша ой толғауға сұрақтар
қойылады: https://youtu.be/bSN4Sg2Tg7E?si=Zt6BD4o9XpJnfk11 Сұрақтар Парасаттылыққа лайықты тұлғалар кімдер? Басты кейіпкер қандай парасатты тұлғалармен кездесті? Абайдың айтуы бойынша баланы не нәрселерге баулу керек? Бақыттың мәні неде? Іс-әрекет, мінез-құлық туралы айтқан тұлға? Парасаттылқ пен тәрбиенің байланысы қандай? Екі кейіпкердің тұлғалық дамуына не ісер етті? Қандай іс-әрекеттер дұрыс болмады? Екі кейіпкердің мінез-құлықтарын сипатта. Парасатты тұлға болуға не түрткі болды? 2 Оқушылар топқа бөлінеді және жағдаяттар сипатталған постерлер беріледі Жағдаяттар: Берілген мақал-мәтелдерді оқушыларға беріледі және топтық жарыс ретінде ойын ойнатылады. Мақал-мәтелдер:
|
1 Сұрақтарға жауап береді 2 Топтарға бөлініп, берілген жағдаяттардың шешімін айтып қорғайды. 3 Мақал-мәтелдерді естерінде сақтап жалғасын табады |
Постер, презентация, этектронды тақта |
|
Соңы (5 мин)
|
III. Қорытынды «3Қ» Қызық Құнды Қажет |
Қорытындылау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Парасаттылық туралы» («Оқуға құштар мектеп» жобасы)
«Парасаттылық туралы» («Оқуға құштар мектеп» жобасы)
Бекітілді:
|
Күні |
||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Тыныштық Н.А. |
|
|
Сынып 9 «В» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Парасаттылық туралы» («Оқуға құштар мектеп» жобасы) |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Білім алушыларға адам бойындағы адалдық, татулық, достық, қамқорлық, мейрімділік адами қасиеттердің өмірдегі маңыздылығын түсіндіру. Сонымен қатар адамдардың өмірінде – отбасы, білім ордасы және қоғамда әділдік пен адалдықтың алатын орны ерекше екені туралы ой - пікірлерін кеңейту. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
АР-ҰЯТ: Сөзіне берік, ісіне адал болу; Шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну; |
|
|
Ресімдеу |
фотосуреттер,көрнекіліктер, видео және аудиожазбалар |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар
|
|
Сабақ басы
(5мин) |
Ұйымдастыру кезеңі -Оқушылармен амандасу, сабаққа қатысымын тексеру. (Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Гимні орындалады) |
Гимнді орындайды |
аудиожазба |
|
Негізгі бөлім
ақпарат (10мин)
|
Кіріспе |
Берілген ақпаратпен танысып, өз ойларын білдіреді.
|
электронды тақта, видеожазба |
|
Тапсырмалар (20мин) |
1
Видеолар көрсетіледі және
видеолар бойынша ой толғауға сұрақтар
қойылады: https://youtu.be/bSN4Sg2Tg7E?si=Zt6BD4o9XpJnfk11 Сұрақтар Парасаттылыққа лайықты тұлғалар кімдер? Басты кейіпкер қандай парасатты тұлғалармен кездесті? Абайдың айтуы бойынша баланы не нәрселерге баулу керек? Бақыттың мәні неде? Іс-әрекет, мінез-құлық туралы айтқан тұлға? Парасаттылқ пен тәрбиенің байланысы қандай? Екі кейіпкердің тұлғалық дамуына не ісер етті? Қандай іс-әрекеттер дұрыс болмады? Екі кейіпкердің мінез-құлықтарын сипатта. Парасатты тұлға болуға не түрткі болды? 2 Оқушылар топқа бөлінеді және жағдаяттар сипатталған постерлер беріледі Жағдаяттар: Берілген мақал-мәтелдерді оқушыларға беріледі және топтық жарыс ретінде ойын ойнатылады. Мақал-мәтелдер:
|
1 Сұрақтарға жауап береді 2 Топтарға бөлініп, берілген жағдаяттардың шешімін айтып қорғайды. 3 Мақал-мәтелдерді естерінде сақтап жалғасын табады |
Постер, презентация, этектронды тақта |
|
Соңы (5 мин)
|
III. Қорытынды «3Қ» Қызық Құнды Қажет |
Қорытындылау |
|
шағым қалдыра аласыз













