Күні:
|
Информатика
|
Курс:
1
|
Тобы: МБ
-11
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Power Point
программасы туралы негізгі түсінік. Power Point программасы
көмегімен презентациялау.
|
Сабақта қол жеткізілетін
оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
Power
Point бағдарламасы туралы
түсініп, Power
Point бағдарламасын тәжірибеде
қолдана білу.
|
Күтілетін
нәтиже
|
Power
Point бағдарламасының
мүмкіндіктерімен танысады және жұмыс жасап
біледі.
|
Дереккөздер
|
Оқулық: Информатика
оқулығы
Қосымша дереккөздер: Ғаламтор
желілері
|
Модульдер
|
-
Сыни тұрғысынан
ойлау.
-
Оқыту мен оқудағы жаңа
әдіс-тәсілдер.
-
Оқыту үшін бағалау және оқуды
бағалау.
-
Оқыту мен оқуда АКТ
пайдалану.
|
Әдіс-тәсілдер
|
«Гүлмен
тілек»
«Миға шабуыл»
стратегиясы
«Кім
шебер?»
«Фишбон әдісі» (Балық сүйектері немесе
қаңқасы)
«Ашық
микрофон»
«Желкенді қайық» (кері
байланыс)
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Сабақта
топпен ынтымақтастықпен
татулықта жұмыс жасау арқылы, бір-бірімен қатынасқа түсе отырып,
басқалардың пікірлерін тыңдауға, өз пікірін ашық айтуға, жылдам әрі
тұжырымды ойлауға дағдыланады.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Дизайн, Интерактивті
технологияларды қолдану
|
Сабақ
барысы:
|
Сабақ
барысы
|
Уақыты
|
Оқытушының
іс-әрекеті
|
Студенттің
іс-әрекеті
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру
кезеңі
|
2
мин
|
Сәлемдесу. Студенттердің
назарын сабаққа аудару.
Сабақтың мақсат
–міндеттерімен, сабақ барысында орындалатын тапсырмалар мен бағалау
критерийлерін таныстыру.
|
Сәлемдеседі.
Назарларын сабаққа аударады. Сабақтың мақсат-міндеттерімен, сабақ
барысында орындалатын тапсырмалар мен бағалау критерийлерімен
танысады.
|
«Информатика» оқулығы Ермеков
Н.Т.
|
«Гүлмен
тілек»
|
3
мин
|
Студенттердің бір –
біріне тілек айтып, топқа бөлуін
қадағалайды.
|
Студенттер арнайы
дайындалып келген гүлді алақандарына салып тұрып, бір-біріне тілек
тілейді және гүлдің астына жазылған сөздер бойынша топқа
біріктіріледі. (Ақпарат, Компьютер, Бағдарлама, Movie
Maker)
|
Слайдтар,
|
«Миға шабуыл»
стратегиясы
|
5
мин
|
Үй тапсырмасын пысықтау.
Сұрақтар қояды.
|
Студенттер интербелсенді
тақтадағы
сұрақтарға жауап
береді.
1. Презентация ұғымының
ағылшынша мағынасы қалай деп
аталады?
Жауап: Презентация ұғымы өзінің
толық мағынасында (латынша‘Prаsentо’ тапсырамын немесе ағылшынша –
ұсыну) өзін көрсету, баяндама, жобаны, есеп беруді қорғау, жұмыс
жоспарын, дайын өнім мен қызмет, енгізу нәтижесін бақылауды,
сынауларды және басқада көптеген дүниені
ұсыну.
2. Слайд дегеніміз
не?
Жауап: Көзге көрінетін күрделі
обьект. Тақырыпты, мәтінді, кестелерді, схемаларды т.б.
обьектілерді іске қосатын көрменің бір
бөлігі.
3. Power Point-ті іске қалай
қосамыз?
Жауап: Пуск — Программы –
Microsoft Office- Microsoft Power
Point
-
Microsoft Power Point терезе
элементтерін ата.
Жауап: Тақырып жолағы, меню
жолы, стандартты құралдар үстелі, пішімдеу құралдар үстелі,
жұмыс аймағы, слайдтардың кішірейтілген үлгілері, күй
жолағы, Сурет салу құралдар
үстелі.
-
Меню жолы элементтерін
ата?
Жауап: Файл (Файл), Түзету
(Правка), Көрініс (Вид), Кірістіру
(Вставка),
Пішім (Формат), Сервис
(Сервис), Слайдты көрсету (Показ слайдов), Терезе (Окно), Анықтама
(Справка).
-
Дайын болған слайдты қалай
сақтаймыз?
Жауап: Файл -Сақтау командасын
орындаймыз, сол кезде бізге құжатты сақтау терезесі шығады, құжатты
кай жерге сақтайтынымызды көрсетіп, оған атау береміз немесе
стандартты құралдар үстелінде Сақтау әмірін
шертеміз.
-
Power Point – та пішімдеу
құралдар үстелінің қызметі?
Жауап: Пішімдеу әмірлеріне
арналған батырмаларды қамтиды,сонымен қатар мәтіндердің түсін, қай
жерде орналасуын қамтамасыз
етеді.
|
|
Бейнежазба
|
5
мин
|
Жаңа тақырыпқа қатысты
бейнефильм көрсету.
|
Студенттер жаңа тақырыпты
бейнефильм арқылы түсінеді.
|
Бейнежазба
|
Сергіту
сәті:
«Қызыл
өрік»
|
|
Ал, студенттер,
кішкене бойымызды сергітіп билеп алайық.
|
«Қызыл өрік» биін
билеп көңіл көтеріп бой сергітеді.
|
«Қызыл өрік»
әні
|
«Кім
шебер?»
|
15
мин
|
Практикалық тапсырмалар
нұсқаулығын тарату.
|
Студенттер таратылған
практикалық тапсырмалар нұсқаулығын пайдалана отырып, суреттерден
презентация жасайды (әр топтан 3
студенттен).
|
|
Миға шабуыл.
Талдау
|
10
мин
|
«Презентация дегеніміз не?»
тақырыбында мазмұндық сызба жасау.
|
Презентация туралы
ойларын түсіріп, талқылайды.
|
Топпен
жұмыс
|
«Алма
ағашы»
Кері
байланыс
|
5
мин
|
«Алма ағашы» және ББ (білдім,
білгім келеді) әдісі бойынша студенттерден кері байланыс
алу.
|
Студенттер «Алма ағашы» әдісі
бойынша алма түстерін пайдалана отырып қызыл, жасыл және сары түсті
стикерлерді
(жасыл -
түсінбеймін, сары – орташа – қызыл барлығы түсінікті) таңдап алып
ББ (білдім, білгім келеді) жазып кері байланыс
қалдырады.
|
Алма ағашы», ББ
кестесі,стикерлер
|
Бағалау
|
2 мин
|
|
Өзін – өзі бағалау.
Әр тапсырма соңында топ басшысы топ мүшелерін фишкалар арқылы
бағалап отырады.
|
Топ тізімі мен әр
түрлі фишкалар
|
Үйге берілетін
тапсырма
|
-
Ұлттық ойындарға презентация
жасау үшін, материалдар жинақтау. «Көкпар», «Теңге алу», «Қыз қуу»,
«Алтыбақан».
-
Дәріске
дайындалу.
|
Информатика
оқулығы, Ермеков
Н.Т
|