Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Практикум. Гиперсілтемелер
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Сабақ жоспарлау үлгісі
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5 бөлім. Мәтіндік құжаттармен жұмыс |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 6 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Практикум. Гиперсілтемелер |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.2.2.1- гиперсілтемелерді ұйымдастыру (гиперсілтемелер, мазмұн, атау, түсіндірме) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Гиперсілтемеге түсінік бере алады Оқушылардың басым бөлігі: барлық құжаттағы нысандарға гиперсілтеме қояды Кейбір оқушылар: сілтеменің күрделі әрекеттерін орындай біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
Веб-параққа гиперсілтеме құру жолдарын біледі. Компьютердегі файлға гиперсілтеме құрады; Электронды поштаның жаңа хабарламасына гиперсілтеме құрады; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
Гиперсілтеме, веб – парақ, электронды пошта Оқушылар жеке, жұптық, жұмыс жасау барысында информатика тілінде сөйлеу дағдыларын қалыптастырып, сипаттама бере алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Еңбек және шығармашылыққа , ынтымақтастыққа, өмір бойы білім алуға дағдыланады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Бейнелеу өнері Сызу Ағылшын |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру 1.Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу 2. "Жүректен жүрекке" тренингін жүргізу арқылы психологиялық жағымды орта орнатамын;яғни, өзім бірінші тілек білдіремін, оқушылар тілекті бір-біріне жалғастырып, жылы лебіздерін айтады. |
слайд, фигуралар бейнеленген стикерлер үлестірме материалдар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы (3 мин)
15 минут
|
Оқушыларға бағыт - бағдар бере отырып жаңа сабақты түсіндіру барысында белсенді жұмыс жүргіземін, яғни қадам - қадаммен деңгейлік тапсырмалар беріп отырамын. Қызығушылықтарын ояту (Ж) «Сәйкестікті тап» әдісі: Әрбір оқушыға жеке-жеке адасқан әріптер мен суреттері бар парақшаларды таратамын. Балалар адасқан әріптерден тақырыпқа байланысты сөздердің аттарын құрастырып, суреттермен сәйкестендіреді. Экранға жауаптарын шығарамын, әрбір оқушы өзін-өзі тексеріп, дескриптор арқылы бағалайды.
(Ж) Жаңа тақырыпты «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы топтарға тақырыпты оқуға тапсырмалар беріледі. А деңгей І - тапсырма: Веб параққа гиперсілтеме құру
Қою бөлімінен Гиперсілтеме батырмасын басыңдар. Сонымен қатар мәтін немесе суретті белгілеп, тінтуірдің оң жақ батырмасын басу арқылы жанама мәзірден Гиперсілтеме жолын таңдауға болады.
Ескерту:
Дескриптор
2-тапсырма. (Ж) «Кинометафора» әдісі» бойынша оқушылардың басым басым бөлігіне арналған тапсырмалар бетемін. ІІ - тапсырма: В деңгей (қалауларың бойынша В деңгейінің бар тапсырмасын орындаңдар). Компьютердегі файлға гиперсілтеме құру
Қою бөлімінен Гиперсілтеме батырмасын басыңдар. ...байланыстыру керек бөлімінде файлмен төмендегі көрсетілген әрекеттердің бірін орындаңдар: Сілтемені бар файлмен байланыстыру үшін байланыстыру керек бөліміндегі веб - парақпен батырмасының таңдандар. Әрі қарай Іздеу керек тізімінен немесе Ағымдағы бума тізімінен керекті файлды табыңдар.
Дескриптор
(Т) 3-тапсырма. Саралаудың «Тапсырма» тәсілі арқылы күрделі тапсырма беремін.
С деңгейі (қалауларың бойынша С деігейінің бір тапсырмасын орындаңдар). Тапсырма Ағымдағы немесе басқа құжат орнына гиперсілтеме құру. Гиперсілтеме орнатылған мәтінді немесе суретті белгілеңдер. Дескриптор
|
Үлестірмелер оқулық, кеңес карталары, слайд , А4 қағазы, Стикерлер
Практикалық тапсырмалар
https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/9-synyp/lesson/gipersiltemeler-men-sajt-navigacziyasy
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы
5 минут
|
« Стикермен диалог» әдісі арқылы оқушылардың сабақты қаншалықты меңгергендірін бағалау мақсатында қорап ішіндегі стикердегі сұрақтарға жауап алып кері байланыс жасаймын.
1. Гиперсілтеме дегеніміз не? 2. Гиперсілтеменің қандай типтерін білесіңдер? 3. Гиперсілтеме не үшін қажет және оны қалай құруға болады? 4. Гиперсілтеме қандай мақсата қолданылады? 5. Мәтіндік құжатты безендіруде гиперсілтеме құрудың маңыздылығы неде?
|
қағаздар, конверт, стикер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Уақытты тиімді пайдалана отырып саралауды сабақтың кез келген кезеңінде қолданамын. Үлгермейтін оқушыларға қолдау көрсетемін. |
Сабақ барысында қалыптастырушы бағалауды іске асырамын. Ол үшін берілген әр тапсырмаларға бағалау критерийі мен дискрипторлар құрамын. |
Сабақ барысында оқушылар қауіпсіздік техникасы ережелері мен гигиеналық талаптарды сақтайды, жұмыс кезінде оқушылар жазу, сызу құралдарын пайдаланады, жұмысты тек мұғалім көмегімен бастайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
« Жеміс ағашы»
Оқушы өзінің нақты ой – пікірін жазады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |