|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Денсаулық және қауіпсіздік |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Практикум. Заманауи кибер қауіп-қатер. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.4.2.1-желі қолданушыларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету ережелерін сақтау (интернеттегі алаяқтық пен агрессия). 8.2.1.1-ақпарат көлемін анықтауда алфавиттік (әліпби) тәсілін қолдану. 8.1.1.1-қарапайым деңгейінде процессордың қызметін және оның негізгі сипаттамасын түсіндіру. 8.1.3.1- желінің өткізу қабілетін анықтау. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Компьютерлік вирустардың түрлерін және одан қорғану программаларын біледі. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
WiFi желісі, әлеуметтік желі, электронды пошта қызметінің түрлерін ажырата алады. |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
«Крестиктер-нөлдіктер» әдісі. Оқушылар сұрақтарға тез, қысқа әрі нақты жауап беру керек Ережесі: 1-ші команда (нөлдіктер) кестеден сан таңдайды. 2. Мұғалім сол нөмірдегі сұрақты оқиды. 3. Жауап дұрыс болған жағдайда, 1-ші команда сол квадратқа крестик қояды. 4. Жауап дұрыс болмаған жағдайда, 2-ші команда (крестиктер) сұраққа жауап беруге және сол квадратқа крестик қоюға мүмкіндік алады. Сұрақ: 1. Электронды пошта дегеніміз не және қандай түрлерін білесіңдер? 2. Кибербуллинг дегеніміз не және онымен күресу жолдары қандай? 3. Фишинг терминін түсіндір. 4. Авторлық құқық дегеніміз не, ол қажет пе? 5. Не себепті интернет желісін қолданушылар саны жыл сайын артып келеді? 6. Антивирустық программа не үшін қолданылады? 7. Желідегі беделді не үшін сақтау керек? 8. Неліктен желідегі агрессорды банға қою керек? 9. Әлеуметтік желі деген не және қандай түрлерін білесің? Дескриптор: Электронды поштаның түрлерін, қызметін біледі. Кибербуллинг пен фишинг терминтерінің мәнін ашады. Авторлық құқық туралы біледі. Практикалық жұмыс: 1.Әлеуметтік желіде өз профиліңізді жоғарыда айтылған талаптарға сай жасаңдар 2. Интернеттің іздеу сайттарын пайдаланып, мына термин сөздерге түсініктеме беріңдер 1) Ангрейдтеу 2) Шифрлеу 3) ІР –адрес 4) Карантин Дескриптор: Интернет сайттарын пайдаланып іздеу жұмыстарын жасайды. Термин сөздерге түсініктеме береді. 3. Шығармашылық тапсырма Желідегі қауіпсіздік тақырыбына презентация құрыңыз Сәйкестендіру. Терминдер мен анықтаманы сәкестендіру
Жұптық бағалау. Слайдтан дұрыс жауабы көрсету. |
Компьютер Интернет Смайлик
Оқулық
жұмыс дәптері |
Бас бармақ мадақтау Крестик пен нөлдіктерді санау арқылы топтық бағалау Дұрыс ақпарат таба білген оқушыға смайлик үлестіру |
\ |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Бүгінгі сабақтан алған әсерім Мен .................................. білдім Мен үшін ....................қызықты болды. Мені ...............................таң қалдырды. Мен .......................білгім келеді. |
Кеспе қағаздар Оқулық |
|
|
||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Үйге тапсырма: оқулық 43-бет |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Практикум. Заманауи кибер қауіп-қатер.
Практикум. Заманауи кибер қауіп-қатер.
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Денсаулық және қауіпсіздік |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Практикум. Заманауи кибер қауіп-қатер. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.4.2.1-желі қолданушыларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету ережелерін сақтау (интернеттегі алаяқтық пен агрессия). 8.2.1.1-ақпарат көлемін анықтауда алфавиттік (әліпби) тәсілін қолдану. 8.1.1.1-қарапайым деңгейінде процессордың қызметін және оның негізгі сипаттамасын түсіндіру. 8.1.3.1- желінің өткізу қабілетін анықтау. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Компьютерлік вирустардың түрлерін және одан қорғану программаларын біледі. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
WiFi желісі, әлеуметтік желі, электронды пошта қызметінің түрлерін ажырата алады. |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
«Крестиктер-нөлдіктер» әдісі. Оқушылар сұрақтарға тез, қысқа әрі нақты жауап беру керек Ережесі: 1-ші команда (нөлдіктер) кестеден сан таңдайды. 2. Мұғалім сол нөмірдегі сұрақты оқиды. 3. Жауап дұрыс болған жағдайда, 1-ші команда сол квадратқа крестик қояды. 4. Жауап дұрыс болмаған жағдайда, 2-ші команда (крестиктер) сұраққа жауап беруге және сол квадратқа крестик қоюға мүмкіндік алады. Сұрақ: 1. Электронды пошта дегеніміз не және қандай түрлерін білесіңдер? 2. Кибербуллинг дегеніміз не және онымен күресу жолдары қандай? 3. Фишинг терминін түсіндір. 4. Авторлық құқық дегеніміз не, ол қажет пе? 5. Не себепті интернет желісін қолданушылар саны жыл сайын артып келеді? 6. Антивирустық программа не үшін қолданылады? 7. Желідегі беделді не үшін сақтау керек? 8. Неліктен желідегі агрессорды банға қою керек? 9. Әлеуметтік желі деген не және қандай түрлерін білесің? Дескриптор: Электронды поштаның түрлерін, қызметін біледі. Кибербуллинг пен фишинг терминтерінің мәнін ашады. Авторлық құқық туралы біледі. Практикалық жұмыс: 1.Әлеуметтік желіде өз профиліңізді жоғарыда айтылған талаптарға сай жасаңдар 2. Интернеттің іздеу сайттарын пайдаланып, мына термин сөздерге түсініктеме беріңдер 1) Ангрейдтеу 2) Шифрлеу 3) ІР –адрес 4) Карантин Дескриптор: Интернет сайттарын пайдаланып іздеу жұмыстарын жасайды. Термин сөздерге түсініктеме береді. 3. Шығармашылық тапсырма Желідегі қауіпсіздік тақырыбына презентация құрыңыз Сәйкестендіру. Терминдер мен анықтаманы сәкестендіру
Жұптық бағалау. Слайдтан дұрыс жауабы көрсету. |
Компьютер Интернет Смайлик
Оқулық
жұмыс дәптері |
Бас бармақ мадақтау Крестик пен нөлдіктерді санау арқылы топтық бағалау Дұрыс ақпарат таба білген оқушыға смайлик үлестіру |
\ |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Бүгінгі сабақтан алған әсерім Мен .................................. білдім Мен үшін ....................қызықты болды. Мені ...............................таң қалдырды. Мен .......................білгім келеді. |
Кеспе қағаздар Оқулық |
|
|
||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Үйге тапсырма: оқулық 43-бет |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз















