Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі:
Шығармашылық және
компьютер.
|
Мектеп: №3 жалпы білім беру орта
мектебі
|
Күні: 17.01.2020ж
|
Мұғалім аты-жөні: Кличжанова Г –информатика пәні
мұғалімі Б
Барлыбай Р-
көркем еңбек пәні мұғалімі
|
Сынып: 3 д
|
Сабақтың тақырыбы
|
Қайталанатын үлгілер
|
Оқу мақсаттары
|
3.1.2.4 - компьютерлік программаларда мәзір командаларын
қолдану;
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар үшін:Қарапайым графикалық
редакторлардың құралдарынның жұмыс істеу батырмаларымен, мәзір
командаларымен танысу.
|
Көптеген оқушылар үшін:
Нысанның
сыртқы түрін өзгерту командаларын, қайталанатын суреттер салуды
үйрену. .
|
Кейбір оқушылар
үшін:
Қарапайым графикалық редактор құралдарын
қолдану.
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік лексика және
терминология:
Бұру-повернуть – Turn
Көшіру- копировать-Copy
|
Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын
тіркестер:
-Графикалық
редакторларға қатысты тіркестер мен сөздермен
танысу
|
Талқылауға арналған
сұрақтар:
Жұмыс дәптеріндегі
тапсырмаларды орындау.
|
Бағалау критерийлері
|
Қарапайым графикалық құралдарын қолдану, түстер палитрасын
мүмкіндіктерін қолдана алады.
Практика барысында нысанның сыртқы түрін өзгерту(мысалы
қию, бұру, өлшемін өзгерту және
т.б.)
Қайталанатын суреттер сала
алады;
|
Ойлау дағдыларының
деңгейі
|
Білу, түсіну, қолдану
|
Құндылыққа баулу
|
Бірлесіп жұмыс істеуге, еңбекке және шығармашылыққа баулуға
бағытталады.
|
Пәнаралық байланыс
|
Бейнелеу өнері, көркем еңбек,
математика
|
Тақырып бойынша алдыңғы
білім
|
Paint графикалық
редакторындағы фигуралар
|
Жоспар
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтың жоспарланған жаттығу
түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Оқушылармен амандасу.Оқушыларды
түгендеу.
Қима қағаздар арқылы топқа
бөлемін
І топ – сурет
ІІ топ – графика
ІІІ топ- палитра
Топ атаулары мен бағалау критерийлері таныстырылып өтеді.
таратылады.
Өткен тақырып бойынша сұрақтар
қоямын.
-
Paint редакторында
сурет салу үшін дайын фигураларды қайдан алуға
болады?
-
Неліктен сурет салғанда
дайын фигураларды қолданамыз.
-
Фигура дегеніміз
не?
Нысанның бір біріне ұқсайтын және бірнеше рет қайталанатын
бөліктерін- қайталанатын үлгілер дейміз. Суреттің екі жағы да
бірдей, сонымен тақырыбымыз қайталанатын
үлгілер.
Қандай да бір заттың екі жағының бірдей болуы не
тепе-теңдігін –симметрия дейміз.
Сурет бөліктерінің бір-біріне сай болмауы
ассиметрия деп аталады.
Ассиметриялық суркттерді салу үшін бөліктердің көшірмесі
жарамайды.
|
(слайд №1-2)
Қима қағаздар
(слайд №3)
(слайд №4)
(слайд №7-8)
Оқулық
|
Сабақтың ортасы
|
Топтық тапсырма:
І топқа- ассиметрия мен симметрияның ұқсастығы мен
айырмашылығын венн диагармасына
жазу.
ІІ топқа- ассиметриялық суреттерді
табу;
ІІІ топқа- симметриялық суреттерді
табу;
Дискриптор
-
Венн диграмасында
жазғаны үшін;
-
Ассиметриялық
суреттерді табады;
-
Симметриялық суреттерді
табады;
Смайликтер мен бағалаймын.
Жұптық тапсырма:
«Суретті жалғастырамыз» тапсырмасы бойынша,
суретін жалғасытырып түстерге
бояимыз.
Дискриптор
Жеке тапсырма: Практикалық
жұмыс.
Дискриптор
|
Қима қағаздар
А4 қағазындағы суреттер
Дербес компьютер
|
Сабақтың соңы
|
Бағалау
сұрақтары:
-
Симметрия дегеніміз
не?
-
Ассиметрия дегеніміз
не?
-
Бұру үшін нені
қолданамыз?
Сабақта жеткен нәтижесі
бойынша стикер арқылы тақтаға жапсыру.
Рефлекция
-
Мен не
түсіндім?
-
Маған не
түсініксіз?
-
Өміріме пайдалы
жері?
Оқушылар алдарында тұрған
смайликтерге стикерлерді жапсыру арқылы жауап
береді.
|
|
Үй тапсырмасы
|
Қайталанатын үлгілер
|