Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Қанағат қарын тойғызар
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Сабақ: 2 |
« №25 Г. Титов атындағы жалпы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
|||
Күн: 18. 01. 2017 жыл |
Мұғалімнің аты-жөні: Кысабекова Жанат Жакыповна |
|||
Сынып: 4 «Ә» |
Қатысқандар саны:0 |
Қатыспағаны -24 |
Пәні: Әдебиеттік оқу |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қанағат –қарын тойғызар |
|||
Сабаққа негізделген оқу мақсаты |
Спандияр Ақаев жайлы біле отырып, мәтін мазмұнын түсіну,алған білімін өмірде қолдана алу. |
|||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: ертегіні оқиды,оның мазмұнын айтады |
|||
Көпшілігі: өз ойын ашық айтады,өмірмен байланыстырады |
||||
Кейбір оқушылар: салыстырып ойын жеткізеді,автор туралы айтады. |
||||
|
||||
Ойлау дағдыларының денгейлері |
Білу ,түсіну, қолдану. |
|||
Бағалау критерийлері |
1.Автор туралы мәлімет жинақтай алады. 2 Мәтін мазмұнын өз ойларымен толықтыра алады. 3.Өмірмен байланыстыра отырып,өз ойларын еркін жеткізеді. |
|||
Дискриптор |
1.Автордың өмір баянын айтты 2.Шығармаларын айтады |
|||
1.Мағынаны таниды 2.Рөлге бөліп оқиды. 3.Ертегі мазмұнын толық ашты |
||||
1.Өз ойларымен мәтінді айтады. 2.Шығармашылық жұмысты еркін жүргізеді |
||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: ертегіні оқып,талқылайды. |
|||
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:жұт,аңкөс,болдыру,ел басына күн туу. |
||||
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
||||
Қиыншылық кездегі ел бірлігі неден байқалады? |
||||
Талқылауға арналған тармақтар: жазушы қорқынышты жұтты қалай суреттеген |
||||
Сіз неліктен.......екенін айта аласыз ба? Оқиғаға ұқсас қарапайым мысал айтуға болар ма еді? |
||||
|
||||
Қ ұндылықтарды дарыту |
Оқушының ынтымақтастық,өзара қарым-қатынасы дамиды |
|||
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану, музыка. |
|||
АҚТ қолдану дағдылары, ресурстар |
Ноутбук,трек сызба,суреттер,бағалау тақтасы,автор суретті,стикер, маркер,топ ережесі,қалпақтар. |
|||
Бұған дейінгі алдынғы білім |
М. Мақатаев. О,туған ел!жатқа айтады.Оны өмірде қолданады. |
|||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар(төмендегі жаттығулармен қатар,ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||
Бастлуы Кіріспе |
1.Ұйымдастыру кезеңі 2.Сәлемдесу,оқу құралдарын түгелдеу 3. Психологиалық дайындық «Ақ тілек.Әсем күлкі» 4 . Топқа бөлу: 1-топ: Талап. 2-топ:Еңбек. 3-топ: Терең ой. 4-топ:Рақым. Топ мағнасын ашу.(әр топтан сұрау) «Микрафон әдісі»Үй тапсырмасын сұрау. О,туған ел!жатқа айту,сұрақ –жауап арқылы пысықтау. |
Оқулық,оқу құралдары, Маркер,стикер, кесте. |
||
Негізгі бөлім |
Сын тұрғысынан ойланатын диафильм көрсету әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады. Топтастыру стратегиясы:Қанағат сөзін калай түсінесіңдер. Мағнаны тану: « Миға шабуыл» әдісі. - Балалар, ертегі деген не? -Ауызша жеткен халық шығармаларының түрі. -Ертегілердің қандай түрлері бар? Сызбаны толтыр.
Ертегілер
Шыншыл ертегісі Қиял ғажайып ертегілер Жан жануарлар туралы |
Ноутбук |
||
|
Балалар біз бүгін «Қанағат қарын тойғызар» ертегісімен таныс боламыз.Автор Спандияр Ақаев. Оқулықпен жұмыс ..Рольге бөліп оқу.(автор, қария, екі жігіт) Сөздік жұмысын жүргізу. Дәптермен жұмыс. Сергіту сәті. « Жаяу» биі. «Де Бононың» ойлаудың сиқырлы қалпақтары. 1-топ.Қызыл қалпақ-Түйсік.Елдің жағдайы қандай күйге түскен? Осы қиын кезде ел иесі қария кімдерді шақырып ақыл сұрады? Өмірмен байланыстыру. 2-топ.Ақ қалпақ-Фактілер Қария киік аулауға шыққан екі жігітке не деп батасын беріп шығарып салды? Бірінші жігіттің ақылдылығы.. Өмірмен байланыстыру. 3-топ.Сары қалпақ-Позитив. Екінші жігіт жалғыз атын союға неге мәжбүр болды? Осы болған оқиғадан кейін жұрт қандай ой түйді?Өмірмен байланыстыру. 4-топ. Қара қалпақ –Жағымсыз .Ертегідегі жағымсыз кезеңдерді көрсетіңіз? Қайсы кейіпкер жағымсыз.Өмірмен байланыстыру. |
Оқулық Нотбук |
||
Жаңа сабақты бекіту Қортынды. Бағалау. |
«Еркін жазу» стратегиасы. «Қанағатшыл бол» тақырыбына эссе жазу. Оқушылар біліміне кері байланыс арқылы қорытынды жасалады. 1.Сіз бүгін нені білдіңіз? 2. Сіз үшін не тиімді болды? 3.Қандай тапсырманы орындау қиынға соқты? Оқушылар өз пікірлерін айтып,сабақ қортындыланды. Өз ойларын «Кемпірқосаққа» жазу арқылы білдіру. Бағалау парақшасына смайликтер арқылы өзін-өзі бағалау |
Смайликтер |
||
Үйге. |
Мәтінді оқу,мазмұнын айту,қанағат тақырыбында бес жолды өлең жазып келу,мақал-мәтелдер жаттау. |
|
Саралау:-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз ? Сіз қаблеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Оқушыларды қолдау мақсатында «Жарайсың !» , « Өте жақсы !» деген марапаттау сөздерді қолданамын. Қабілеттті оқушыларға « Қанағатшыл бол » тақырыбында эссе жаздырамын. |
Бағалау:-оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Оқушылардың жинаған ұпай санын бағалау парақшасына смайликтер арқылы жабыстырып, оқушылар өзін – өзі бағалады. |
Пәнаралық байланыс: Орыс тілі, ағылшын тілі АКТ-мен байланыс /интербелсендітақтамен жұмыс, видеороликтер/ дауыс ырғағы, мәдениетті сөйлеу, бірін – бірі тыңдау, өзгенің пікіріне құлақ салу т.б |
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? |
Сабақтың мақсаты мен міндеті орындалды. Мәтінді түсініп оның мазмұнын айтты |
||
Бүгін оқушылар не үйренді? |
Қанағат сөзін топтастыруды, шыншыл ертегіні, автор Спандияр Ақаев туралы, сөздік жұмысты, эссе жазуды, қанағатшыл сөзіне мақал- мәтелдерді білді. |
||
Сабақ қалай өтті,қандай денгейде өтті? |
Сабақ өз дәрежесінде жақсы өтті. |
||
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?(тапсырмалар сәйкес болды ма?) |
Саралау жақсы іске асты. |
||
Уақытты қалай пайдаландым? |
Уақытты тиімді пайдаланып, тапсырманың барлығын орындадық. |
||
Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге? |
Жоспарыма ешқандай өзгерістер енгізген жоқпын. |
||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да ,оқуды да ескеріңіз?)
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)
Сабақ барысында мен сынып немесе жекеленген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
Тексерілді: ДОЖЖО: Сатенбаева Ж.