Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Қарапайым сабақ "Спектрлік талдау" 11 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Спектрлер. Спектрлік анализ, спектрлік құралдар
Бөлімі: |
Кванттық физика |
Педагогтің аты-жөні: |
Баймбетова А |
Күні: |
11.01.2023ж |
Сыныбы: 11 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Спектрлік талдау |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.7.1.2 - спектрлік талдау әдісін және оның қолданылуын сипаттау |
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар істей алады: спектрлік талдау әдісін сипаттайды; Көптеген оқушылар істей алады: оның қолданылуын түсіндіреді; Кейбір оқушылар істей алады: спектрлік құралдардың қолданылуын сипаттай алады; |
Бағалау критерийлері
|
-спектрлік талдау әдісін сипаттайды -оның қолданылуын түсіндіреді -спектрлік құралдардың қолданылуын сипаттай алады |
Құндылықтарға баулу
|
Тақырып бойынша меңгерген білімдерін өмірдегі қолдану аймағын, қайда қолданылатындығы және дамытатындығы туралы түсіндіру арқылы өмір бойы білім алу құндылығы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақтың басы 2 мин. «Сиқырлы уақыт» әдісі 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.
«Сиқырлы уақыт» әдісі арқылы арқылы үй тапсырмасын сұрау. |
Оқушылар берілген уақыт ішінде жарықтың толқындық – бөлшектік қасиетіне байланысты бір – біріне сұрақ қояды |
Дескриптор: Жарықтың екі жақтылық қасиетін ажырата алады Жалпы балл -4 |
ДЭ Оқулық 11-сынып |
||
Сабақтың ортасы. 17 мин |
Білім дағдысы: Түсіну (D) Мұғалім презентацияны пайдаланып спектрдің түрлерін және спектрлік талдауды, оның қолданылуын түсіндіреді Жаңа тақырыпта қарастырылатын мәселелер: -спектрлік талдаудың маңызы -Спектроскоп |
Оқушылар спектроскоптың жұмыс жасау принципімен танысады. Мұғаліммен жаңа сабаққа байланысты мағынаны ашу сұрақтарын талқылайды. |
Дескриптор: Спектр түрлерімен танысады. |
ДЭ Презентация Оқулық 11-сынып. ДМ қосымша 1 |
||
Жеке жұмыс «Ой қозғау» әдісі 13 мин |
Білім дағдысы: Қолдану (Р) 1-тапсырма. «Ой қозғау» әдісі арқылы спектр түрлеріне байланысты оқушыларға тест тапсырмасы беріледі. |
Оқушылар спектрлік анализ тақырыбында тест тапсырмасын орындайды. |
Дескриптор -спектр түрлерін ажыратады -қолдану аймағын түсінеді. Жалпы балл -6 |
ДК экраны Презентация 11-сынып оқулығы. ДМ қосымша 2 |
||
Сабақтың соңы. Рефлексия 8 мин |
Рефлексия Мұғалім тапсырманың орындалу деңгейін талқылай отырып, сабақ мақсатына оралады. Келесі сабақты жоспарлау үшін оқушыларға сұрақтар қойылады: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет. Үйге тапсырма: Спектрлік аппараттар мәлімет жинау |
Оқушылар қиындық тудырған сұрақтарды стикерге жазады |
|
Стикерлер |
||
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
||||
Оқушылар «Сиқырлы уақыт» әдісі арқылы өткен тақырып бойынша сұрақтар қояды. Бұл әдіс оқушыларға ойын жинақтап, келесі оқушыға сұрақтар дайындап отыруға мүмкіндік береді. Сабақ барысында оқушылар сабақтан түсінген мәліметтеріне сүйене отырып тест тапсырмасын орындайды. |
-спектрлік талдау әдісін сипаттайды -оның қолданылуын түсіндіреді -спектрлік құралдардың қолданылуын сипаттай алады |
Физика кабинетіндегі қауіпсіздік ережесі еске салынады. |
||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |