|
Мектеп: |
С. Ерубаев |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
7 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты жөні: |
Найманбаева Айзат Кәдірқұлқызы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Балалар мен үлкендер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қасым Қайсенов «Жау тылындағы бала» повесі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.1.1. шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салыстыру. 7.2.2.1. эпикалық, поэзиялық, драмалық шығармадағы автор бейнесін анықтау. 7.2.4.1 шығармадағы оқиға желісін өзіндік көзқарас тұрғысынан дамытып жазу; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салыстырады. эпикалық, поэзиялық, драмалық шығармадағы автор бейнесін анықтайды. шығармадағы оқиға желісін өзіндік көзқарас тұрғысынан дамытып жазады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері: |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут Сабақтың ортасы 25 минут Сабақтың соңы 5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. «Менің аспандағы жұлдызым» Оқушыларға парақтарға жұлдызды салу ұсынылады. Жұлдыздың қырларына әрбір оқушы өз бойындағы жақсы қасиеттерді жазу керек. Жұлдыздың ортасына өз есімін жазады. Сосын парақтар шеңбер бойынша бір-біріне беріледі. Әрбір оқушы сыныптасының бойынан расында да сол қасиетті байқаса, астын сызады, байқамаса сызбайды. Егер ол сыныптасының бойында тағы да жазылмаған басқа қасиеттер байқаса, онда қосып жазып қояды. Ойын соңында парақ иесіне қайтып оралады. 2.Үй тапсырмасын сұрау «ПАДЛЕТ тақтасы» әдісі арқылы. Өткен сабақты сұрақтар арқылы қорытындылайды.
«Қабырғадағы суреттер» әдісі арқылы сабақтың тақыбын болжайды.
«Болжау» әдісі арқылы сабақтың тақыбын болжайды. Оқушылар «Соғыс», «Күрес», «Жеңіс», деген сөздер жазылған тірек сөздер бойынша және суреттер бойынша өз ойларын білдіреді. Сабақтың тақырыбын, мақсатын болжайды.
Оқу, сабақ мақсаттары мен сабақ тақырыбы таныстырылады.
Мағынаны тану.
1-тапсырма. Топтық жұмыс. Шығарманы оқып, меңгеру; Бөлімдерге бөлу. 1 – топ «Санадағы кинофильм» әдісін пайдаланып, шығарма бойынша талдауын жазады.
2 – топ «Білім ағашы» әдісін пайдаланып, шығарма бойынша талдауын жазады.
3 – топ «БФЕ» әдісін пайдаланып, шығарма бойынша талдауын жазады.
Дескриптор:
2-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Дейін-кейін» әдісі. Балалардың Шаншатаймен танысқанға дейінгі өмірлері мен танысқаннан кейінгі оқиғаларды салыстыра отырып, талдаңыз. Шығарма эпизодтарын қолданыңыз.
Жауабы:
Дескриптор:
3-тапсырма. Жеке жұмыс. «Түртіп алу» стратегиясы арқылы автор туралы мәлімет таратылады, оқушылар мәліметтерді іріктейді. Шығармадағы автор бейнесін анықтаңдар.
Автор: Туған жылы: Туған жері: Шығармалары:
Дескриптор:
Сергіту сәті. «Тик ток» әдісі арқылы сергіту сәті жүргізіледі. Тик токтан бірнеше үзінді көрсетеді.
4-тапсырма. «Уақыт тізбегі» әдісі арқылы повестегі оқиғалар тізбегін құрады. Өз көзқарастары бойынша талдау жасайды. Шығарма бөлімдерін рет-ретімен жазып шығыңыздар.
Бөлімдері:
Дескрипторлары:
Кері байланыс
«Watsapp» желісі арқылы оқушылар сабаққа бойынша мұғалімге кері байланыс береді. |
Оқушылар назарын сабаққа аударады.
Сыныпта жағымды ахуал қалыптастырады.
Жабық сұрақтарға оқушылар нысана арқылы жауап береді.
Оқушылар берілген суреттер арқылы сабақ тақырыбына болжау жасайды, сұрақтарға жауап береді.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлерін анықтайды.
<
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Найманбаева Айзат КадиркуловнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Қасым Қайсенов "Жау тылындағы бала" повесі.
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Қасым Қайсенов "Жау тылындағы бала" повесі.Материал туралы қысқаша түсінік
7 - сыныпқа арналған ҚМЖ сабақ. Ашық сабақ нұсқасында жызылған. Қасым Қайсенов "Жау тылындағы бала" повесі.
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||





















