Материалдар / Қазақ АКСР-і аумағының қалыптасуы. 9 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Қазақ АКСР-і аумағының қалыптасуы. 9 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
мұғалімдерге сабақтарына пайдаланса болады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
06 Желтоқсан 2018
1078
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Тексерілді:

Сабақ жоспары

Пәні:Қазақстан тарихы

Тақырыбы: Қазақ АКСР-і аумағының қалыптасуы

Мектеп: № 60 жалпы орта білім беретін мектебі

Мұғалімнің есімі:

Күні:

Сабақ № 13

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сынып: 9 «ә,б»

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Қазақ АКСР-і аумағының қалыптасу тарихы маңызын түсіндіру

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Қазақстандағы аграрлы және жер-су реформасының құрылуын біледі.

Оқушылардың басым бөлігі: Қазақ АКСР-і құрамын анықтайды

Кейбір оқушылар: Қазақ жернінде «Қосшы» одағы не мақсатта құрылғанын анықтайды

Тілдік мақсат

Оқушылар: Мәтінді оқиды, бір-біріне айтып өзара ортақ шешім шығарып, түйінді ойды айтады, яғни айтылым болады

Бағалау

критерийі

Қазақстандағы аграрлы және жер-су реформасының құрылуын және АКСР құрамын нақтылай алады. « Қосшы» одағының қандай мақсатта құрылғанын біле алады

Әдіс-тәсілдер

Жұптық, ой елегінен өткізу,тест тапсырмасы, жылдар сырлары

Пәнаралық байланыс

Георафия, Әдебиет

Құндылыққа баулу

Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауакершілікке


Негізгі сөздер мен тіркестер:

Губерния, станица, межелеу

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Кеңес үкіметі, Декларация қабылданды ,Халық Комиссарлары Кеңесі

Алдыңғы білім

Қазақ Кеңестік АКСР-ін құру

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

2-минут








6-минут






- сәлемдесу

- кезекші мәліметін тыңдау

- топқа бөлу

- конверт тарату арқылы топ мүшелерін анықтайды, сабақ барысындағы қызметін түсіндіреді

Үй тапсырмасын сұрау. Лездік сұрақтар арқылы сұраймын.

  1. Автономия жарияланған соң Қазақстан іс жүзіндегі өзін-өзі бақаруға ие болды ма?

  2. «Казармалық» социализм ұғымын қалай түсінесің?

  3. Қазақстан аумағындағы саяси құғын-сүргінге ұшырағандарға арналған қандай концлагерьлерді білесіңдер?

4.Жазықсыз қудаланған азаматтарға қандай айыптар тағылды?

5.Қазақ АКСР-і одақтас респуплика болып қашан құрылды

6.30-жылдардағы саяси қуғын-сүргіннің қандай зардаптары болды?

7.Соғыс қарсаңында Қазақстан экономикасы қалай дамыды?

Оқушыларды ауызша мадақтау, смайликтер арқылы формативті бағалаймын.



Сандар арқылы топқа бөлу:1,2,3,4


Сұрақтар топтамасы.


Ортасы

20-минут

2.«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы жаңа тақырыпты бөліп беремін, постер арқылы қорғап, түсіндіріп өтеді.

1-топ.

Қазақстандағы 1926-1941 жылдардағы индустрияландыру мен «Кіші Қазан» бағыты

2-топ.

Қазақстандағы ауыл шаруашылығын ұжымдастыру және 1930жылдардағы аштық, шаруалар көтерілістері

3-топ.

1920-1930 жылдардағы мәдени құрылыс

4-топ.

Қазақстанның 1920-1940 жылдардағы қоғамдық-саяси жағдайы

Топтық жұмыс. Тапсырманың мазмұнымен танысады. Оқиды, түсіндіреді, талқылайдыОқушыларды ауызша мадақтау, смайликтер арқылы формативті бағалаймын.

Тест тапсырмасы арқылы сұрап шығамын.

1. Индустрияландыру жылдары республикада мына өндіріс саласы дамыды?

А. Металлургия Ә. Машина жасау

Б. Тамақ және жеңіл өнеркәсіп

В. Өндіруші және химия Г.Энергетика

2.Индустрияландыруды бастау туралы шешім қабылдаған БК б П-ның ХІ5 съезінің болған уақыты?

А. 1921 жылғы желтоқсан Ә.1923 жылғы желтоқсан

Б. 1925 жылғы желтоқсан В. 1924 жылғы желтоқсан

Г.1926 жылғы желтоқсан

3. Индустрияландырудың негізгі қаржы көздері?

А. Шетел инвестициясы

Ә. Жұмысшы еңбегінне ақы төлемеу

Б. Еңбек құралын ортақтандыру

В. Жауаптардың бәрі дұрыс Г.Ауыл шаруашылығы

4. «Кіші Қазан» идеясының авторы.

А. Т. Қазыбеков Ә. Т. Рысқұлов Б.В. Шатов

В. Ф. Голощекин Г.Н. Нұрмақов

5. «Байлардың шаруашылығын тәркілеу туралы» қаулы қабылдаған жыл?

А. 1927 жыл Ә. 1921 жыл Б. 1925 жыл

В. 1930 жыл Г.1928жыл

6. 1932 жылы шілдеде республика қайраткерлерінің бір тобы жазған «Бесеудің хаты» кімге жолданды?

А.Ф. И. Голощекинге Ә.И.В. Сталинге

Б. И. Құрамысовқа В. Л. Берияға Г.Л.Кагановичке

3. Индустрияландырудың негізгі қаржы көздері?

А. Шетел инвестициясы

Ә. Жұмысшы еңбегінне ақы төлемеу

Б. Еңбек құралын ортақтандыру

В. Жауаптардың бәрі дұрыс Г.Ауыл шаруашылығы

4. «Кіші Қазан» идеясының авторы.

А. Т. Қазыбеков Ә. Т. Рысқұлов Б.В. Шатов

В. Ф. Голощекин Г.Н. Нұрмақов

1.Жер-су реформасы не үшін жүр?

2.Бұл реформаны жүргізудің белсенді қайраткерлері кімдер?

3.«Қосшы» одағы қашан құрылды, немен айналысты?.

3.Тест тапсырмасы

1. Жер-су реформасын жүргізудің белснді қайраткерлері:

1.Т. Бокин, Ә. Жангелдин

2. В. Лукашев, А. Әлібеков

3. Ә. Әйтиев, А. Әлібеков

4.Х. Ғаббасов, С. Сейфуллин

5.О. Жандосов, А. Розыбақиев

2.Жетісу мен Оңтүстік Қазақстанда жер-су реформасы жүргізілген жыл:

1.1921 жыл 2.1920 жыл 3. 1919 жыл

4.1922 жыл 5. 1918 жыл

3. «Қосшы одағы» қай жылы құрылды?

1.1922 жыл 2.1932жыл 3. 1926 жыл

4.1922 жыл 5. 1921жыл

4.Семей губерниясына қай қалалар кірді?

1.Көкшетау,Атбасар 2.Зайсан, Қарқаралы

3.Орда, Жаңақала 4.Ақбұлақ. Темір

5.Торғай. Федоров

Үлестірмелі материалдар Тақырыптық сызба плакат, кеспе қағаздар, деңгейлік тапсырмалар, смайликтер, маркер, постер т.б.




Тест тапсырмалары




Аяқталуы

Бекіту Құзырлылық қалыптастыру

7-минут

«Жылдар сырлары»

1921жыл, 1916-1917 жыл, 1920жыл,1924жыл

Берілген жылдарға болған оқиға жайлы айтады

Бағамдау-бағалау Рефлекция 2-минут

Екі жұлдық бір тілек


Бағалау 2-минут

Жүйелеп нақты бағалаймын

Топ басшылары бағалау парағын толтырып мұғалімге тапсырады

Келесі оқу

1-минут

Үйге тапсырма беру:

Қазақ АКСР-і аумағының қалыптасуы

Күнделік

Қосымша ақпарат:

www.historu08.ru сайтынан қосымша материалдар көрсету

Саралау- сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?


Бағалау- Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгерген тексеруді қалай жоспарлайсыз?


Сабақ бойынша рефлекция

Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма?

-Бүгін оқушылар не білді?

-Сыныптағы ахуал қандай болды?

-Мен жоспарлаған саралау шаралары сәтті болды ма?

-Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?



















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!