Сабақтың
басы
(10
минут)
|
Ұйымдастыру шаралары
(сәлемдесу, оқушыларды түгендеу) «Отырып тұру» ширату
жаттығуы.
Үй тапсырмасы.
«Сұрақ-жауап» әдісі
?????
Қазақстан туралы мәлімет
қалдырған саяхатшыларды
атаңыз.
Көшпелілердің шаруашылық
өмірінің ерекешелігін
атаңыз.
|
Оқушылар амандасады,
түгенделеді.Ширату жаттығуына
қатысады.
|
Мадақтау
|
Оқушылар басқаларына
қарағанда жылдам жұмыс
жасайды
|
Сабақтың
ортасы
(20-25
минут)
15
мин
1
мин
9
мин
|
Сабақтың
тақырыбы;
Қазақ халқының қалыптасу
процесінің аяқталуы
Сабақ
мақсаты: ежелгі және ортағасырлар
тарихының оқиғалары арасында байланыс орнату арқылы қазақ халқы
қалыптасуының негізгі кезеңдерін
анықтау
М. Сабақтың тақырыбы мен
мақсаттарын нақтылап,
жариялайды.
БББ кестесі
тарытылады
Білемін
|
Білгім
келеді
|
Білдім
|
|
|
|
Мұғалім тақырыпқа
қысқаша шолу жасайды
?????
Негізгі үш нәсілді
атаңыз
Сақтар дегеніміз
кімдер?
Қай жерлерде мекен
еткен?
Түркі тайпалары
туралы не білеміз?
1.Тапсырма Т.
«ДЖИГСО» әдісі.
1
топ-Ғұндар,Үйсіндер мен
Қаңлылар
2 топ-Түркілер және
қағанаттар
3 топ-Арғы
қазақтар
4 топ-Алаш
қауымдастығы
«Карусель» жасалған постерлер топ
арасында ауыстырылып,
талқыланады.
2.Тапсырма Д.
«Тест» әдісі 10 сұрақ
Критерий
10-8 дұрыс жауап-
өте жақсы
7-5 дұрыс
жауап-жақсы
4-1 дұрыс
жауап-қанағаттанарлық
3.Тапсырма Ж.
«Сәйкестендір». Ежелгі және орта ғасырлар
тарихының оқиғаларын кезеңімен
сәйкестендіреді
1. Түрік
кезеңі
|
A. ХІІІ ғ. ортасы-ХV
ғ.соңы
|
2.
Арғытүріктер
|
В.ІХ ғ. ортасы-ХІІІ
ғ.басы
|
3. Алаш
қауымдастығы
|
C.б.з.д. ІІ мыңжылдық-VІ ғ.
ортасы
|
4. Арғы
қазақтар
|
D.VІ ғ. ортасы- ІХ ғ.
ортасы
|
Жауабы:
Дискриптор
Ежелгі және орта ғасырлар
тарихының оқиғаларының
-1 кезеңін
сәйкестендіреді
-2 кезеңін
сәйкестендіреді
-3 кезеңін
сәйкестендіреді
-4 кезеңін
сәйкестендіреді
3.Тапсырма Д. «4
жолды өлең»
Тақырыбы: «Ұлы Дала
мұрагері»
|
Оқушылар сабақ
мақсатын анықтайды
БББ кестесінің 2
бағанын толтырады.
Сұрақтарға жауап
береді
Оқулықпен жұмыс
жасайды
Мәселені топта
талқылайды
Постерді шартты
белгілер арқылы бағалайды
Дұрыс жауап кодтары
тақтаға шығарылады
Жұптық жұмыс
жасайды
Өлең жолдарын
ұйқастыра отырып өлең жазады
|
«Екі жұлдыз бір
тілек»
Өзін-өзі
бағалау
Өзара
бағалайды.
Мадақтау
|
Оқушылар
деңгейіне қарай жауап
береді
Қабілеттері
біркелкі оқушылар әр топқа
сараланады
Оқушылар
деңгейіне қарай жауап береді, уақыт
тиімділігі
Орындау уақыты әр
түрлі болған оқушыларға қосымша тапсырма
беріледі
Тапсырма А
деңгейінде
|
Саралау-Сіз
қандай тәсілмен көбірек
көрсетпексіз?
Сіз басқаларға
қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар
бересіз?
|
Бағалау-Сіз
оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап
отырсыз?
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын
сақтау
|
Сабақ мақсаты
қолжетімді болды ма?
Барлық оқушылар оқу
мақсатына қол жеткізді ме?
Егер оқушылар оқу
мақсатына жетпеген болса, неліктен деп
ойлайсыз?
Сабақта саралау
дұрыс жүргізілді ме?
Сабақ кезеңдерінде
уақытты тиімді пайдаландыңыз
ба?
Сабақ жоспарынан
ауытқу болды ма және
неліктен?
|