Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Қазақ хандығы дәуіріндегі қоғамдық-саяси ойдың дамуы
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бекітемін:
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №201 мектеп-лицей |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бөлім: |
Қоғамдық-саяси ойдың дамуы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні |
Айғалиев Ербол |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
17.01.2024 ж. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып:11 «В» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Қазақ хандығы дәуіріндегі қоғамдық-саяси ойдың дамуы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.1.3 Қазақ хандығы
дәуіріндегі тарихи тұлғалардың қоғамдық-саяси идеяларын
анықтау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Қазақ хандығы
дәуіріндегі тарихи тұлғаларының
қоғамдық-саяси идеяларын түсінеді; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
-Қазақстан мемлекеттілігін
нығайтуға атсалысу; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ұйымдастыру кезеңі 5 минут |
Өткен тақырыптан
сұрақтар қою 2) Ел басқару жүйесінде бірқатар реформалар жүргізіп, ғұн мемлекетін бір орталыққа біріктірген тұлға (Мөде) 3) Ежелгі түркі жазба ескерткішінің ғажайып үлгісі (Күлтегін жазуы) 4) Уақытты қадірлеуге шақырып, ұрпағына өлмес күйлерін қалдырған ортағасырлық ұлы ойшыл, жырау, қобызшы (Қорқыт ата)
5) Өзінің «Құтты
білік» дастанында өмірдегі ең өзекті мәселелерді көтерген Сұрақ қою арқылы жаңа сабақ
тақырыбын ашып алу. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
ҚБ «Мадақтау сэндвичі» |
слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жаңа
сабақ
5 минут
10 минут
4 минут |
1)Мәтінмен
жұмыс. 3) Қазақ ақын, жырауларының Қазақ хандығының қоғамдық-саяси өміріне көзқарасы. 1-тапсырма. Ақпараттың ақиқат не жалған екенін анықта
1
2 К Е Б Ы З Қ А
3 Р Ы Й А Қ Л І Ә Б
Ы
4 Е Т Ө А Л Й
5 Е К Е Т Ә
1)1771 жылы бүкіл үш
жүздің ханы болып сайланды. |
Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды Өз ойларын білдіреді
Дескриптор: Берілген ақпараттың ақиқат не жалған екенін анықтайды.
Дескриптор:
Дескриптор: Берілген ұяшықтардағы хандар мен билер есімін анықтайды
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ «Өзін-өзі бағалау»
5 балл
5 балл
5 балл
|