|
Пән: |
Дүниетану |
||||
|
Машықкердің аты-жөні: |
Зайкен Жаннұр Бекзатқызы |
||||
|
Сынып: |
3 «Д» |
||||
|
Күні: |
22.02.2024 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақ хандығы қалай құрылды? |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.3.1 Қазақ хандығының құрылу себептерін түсіндіру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақ хандығының құрылуы жайлы білу. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы 15 мин |
Оқушылармен амандасады. |
Мұғаліммен амандасады. Үшбұрышты фигураны көрсеткен кезде қол шапалақтайды. Ал дөңгелек фигураны көрсеткенде аяқтарын тарсылдатады. Төртбұрышты фигураны көрсеткенде партаны соғады.
Қоржынның ішінен қағаздарды таңдап алып, топтарына жайғасады. |
Қб
Түркі тайпаларының ішіндегі саны жағынан
қыпшақтар қандай болғанын біледі; |
3-сынып дүниетану оқулығы/ 60-61 бет |
|
|
Орта сы 20мин
үй жұмысы |
-Жақсы, оқушылар бүгінгі біздің өтетін
сабағымыздың тақырыбын білу үшін мына суретке назар
аударайық. -Жарайсыңдар! Қазақ хандығы қалай құрылғаны жайлы
білдік деп ойлаймын. Енді бір сергіп алайық. Бәріміз интерактивті
тақтаға назар аударайық. "Кел, билейік балақай" биін бәріміз
қайталап, билеп, сергіп алайық! -Тамаша! Келесі тапсырмаға көшейік. Келесі тапсырма жұптық тапсырма. Халықты өз соңыңнан ертетіндей үндеу сөз дайында.
60-61 бет оқу, мазмұндау. |
Суретке назар аударады. Суретте кімдер
бейнеленгенің айтады. Олар жайлы не білетіндерің
айтады.
Берілген мәтін бөліктерің топпен бірлесе отырып, мазмұндап, ортаға шығып түсіндіреді.
Хандар тобы өз мәтін бөліктерін түсіндіреді.
Билер тобы өз мәтін бөліктерін түсіндіреді.
Батырлар тобы өз мәтін бөліктерін түсіндіреді.
"Кел, билейік балақай" биін қайталап, билеп, сергіп алады.
Жұптық тапсырманы орындайды.
Халықты өз
соңыңнан ертетіндей үндеу сөз дайындайды. |
Қб
Қб Хандар тобы өз мәтін бөліктерін түсіндіре алады; 3б
Қб
Қб
Қб Халықты өз соңыңнан ертетіндей үндеу сөз
дайындай
алады.
|
https://youtu.be/PJIjJ_DJz7I?si=WVp5wxfXxLmmrL3i |
|
|
Соңы 5мин Рефлексия |
Оқушылар соңғы тапсырмамызды орындайық.
"банкомат" әдісі арқылы. Жеке тапсырма. Тестті орындап болғаннан кейін, оқушылар бір бірлерінің тестерімен алмасады. Кейін мұғалім жауабын тақтадан көрсетеді. Оқушылар солайша бір бірлерінің тестерін тексереді. Нысана әдісі арқылы оқушылар өз өздеріне бағалау жүргізеді.
|
Тапсырманы орындап, банкоматқа
салады. Тесттерін жұптарымен алмасып, тексеріп шығады. Нысана әдісі арқылы оқушылар өз өздеріне бағалау жүргізеді. |
Қб |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Қазақ хандығы қалай құрылды?" Ашық сабақ. 3-сынып
"Қазақ хандығы қалай құрылды?" Ашық сабақ. 3-сынып
|
Пән: |
Дүниетану |
||||
|
Машықкердің аты-жөні: |
Зайкен Жаннұр Бекзатқызы |
||||
|
Сынып: |
3 «Д» |
||||
|
Күні: |
22.02.2024 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақ хандығы қалай құрылды? |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.3.1 Қазақ хандығының құрылу себептерін түсіндіру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақ хандығының құрылуы жайлы білу. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы 15 мин |
Оқушылармен амандасады. |
Мұғаліммен амандасады. Үшбұрышты фигураны көрсеткен кезде қол шапалақтайды. Ал дөңгелек фигураны көрсеткенде аяқтарын тарсылдатады. Төртбұрышты фигураны көрсеткенде партаны соғады.
Қоржынның ішінен қағаздарды таңдап алып, топтарына жайғасады. |
Қб
Түркі тайпаларының ішіндегі саны жағынан
қыпшақтар қандай болғанын біледі; |
3-сынып дүниетану оқулығы/ 60-61 бет |
|
|
Орта сы 20мин
үй жұмысы |
-Жақсы, оқушылар бүгінгі біздің өтетін
сабағымыздың тақырыбын білу үшін мына суретке назар
аударайық. -Жарайсыңдар! Қазақ хандығы қалай құрылғаны жайлы
білдік деп ойлаймын. Енді бір сергіп алайық. Бәріміз интерактивті
тақтаға назар аударайық. "Кел, билейік балақай" биін бәріміз
қайталап, билеп, сергіп алайық! -Тамаша! Келесі тапсырмаға көшейік. Келесі тапсырма жұптық тапсырма. Халықты өз соңыңнан ертетіндей үндеу сөз дайында.
60-61 бет оқу, мазмұндау. |
Суретке назар аударады. Суретте кімдер
бейнеленгенің айтады. Олар жайлы не білетіндерің
айтады.
Берілген мәтін бөліктерің топпен бірлесе отырып, мазмұндап, ортаға шығып түсіндіреді.
Хандар тобы өз мәтін бөліктерін түсіндіреді.
Билер тобы өз мәтін бөліктерін түсіндіреді.
Батырлар тобы өз мәтін бөліктерін түсіндіреді.
"Кел, билейік балақай" биін қайталап, билеп, сергіп алады.
Жұптық тапсырманы орындайды.
Халықты өз
соңыңнан ертетіндей үндеу сөз дайындайды. |
Қб
Қб Хандар тобы өз мәтін бөліктерін түсіндіре алады; 3б
Қб
Қб
Қб Халықты өз соңыңнан ертетіндей үндеу сөз
дайындай
алады.
|
https://youtu.be/PJIjJ_DJz7I?si=WVp5wxfXxLmmrL3i |
|
|
Соңы 5мин Рефлексия |
Оқушылар соңғы тапсырмамызды орындайық.
"банкомат" әдісі арқылы. Жеке тапсырма. Тестті орындап болғаннан кейін, оқушылар бір бірлерінің тестерімен алмасады. Кейін мұғалім жауабын тақтадан көрсетеді. Оқушылар солайша бір бірлерінің тестерін тексереді. Нысана әдісі арқылы оқушылар өз өздеріне бағалау жүргізеді.
|
Тапсырманы орындап, банкоматқа
салады. Тесттерін жұптарымен алмасып, тексеріп шығады. Нысана әдісі арқылы оқушылар өз өздеріне бағалау жүргізеді. |
Қб |
|
|
шағым қалдыра аласыз














