САБАҚ:
Мәтін және оның
түрлері
(Суретші
Марат)
|
Мектеп:№129
мектеп
|
Күні:13.11.18
|
Мұғалімнің есімі:Карабасова
Сания
|
СЫНЫП:
2Д
|
Қатысқандар саны:
26
|
Қатыспағандар:
0
|
Сабақ негізделген
оқу
мақсаты
(мақсаттары)
|
2.1.2.1 - мәтіннің
тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын
болжау
2.2.4.1 - мұғалімнің
көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды
анықтау
2.3.1.1 – мұғалім
көмегімен жеке сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын
сипаттау/әңгімелеу мәтіндерін құрап
жазу
2.4.2.6 - сөйлемдегі
бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді
табу
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық
оқушылар:
|
|
Оқушылардың басым
бөлігі:
|
|
Кейбір
оқушылар:
|
|
Бағалау критерийі
|
мәтіннің тақырыбын анықтайды негізгі ойды
анықтайды
- бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін
сақтайды
көлбеу және таза жазады
- сөйлемдегі
бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді таба
біледі
|
Тілдік
мақсат
|
Негізгі сөздер мен
тіркестері: красный - қызыл- read
;жасыл-зеленый-green
Сыныптағы
диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған
тармақтар: Марат бояумен не істеді?
Неліктен әр түрлі бояу өз орнын
тапты?
Айтылым бойынша ұсыныстар: Мәтіндегі оқиғаға сенің көз қарасың
қандай?
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап,
әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік.
Рефлексия.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Музыка
,дүниетану,әдебиеттік
оқу
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар
(төменде
жоспарланған жаттығулармен
қатар,
ескертпелерді
жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы 5
минут
|
Ынтымақтастық
атмосферасын қалыптастыр
Қуанамын мен
де
Қуанасың сен
де
Қуанамыз
баримиз
Арайлап атқан
күнде
–
Балалар,
бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын
сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!-деп Сандар арқылы
топқа бөлінеміз
|
Кеспе
қағаздар
Маркерлер
Стикер
Плакат
Сандар
|
Ортасы 20
минут
|
Білу және
түсіну
Оқушылар оқулықтағы негізгі
тақырыппен
танысады.
Дәптермен
жұмыс.
19. Өлеңді мәнерлеп түсініп
оқы.
Қолдану «Интервью»
әдісі
Жалпыға арналған
тапсырма:
Оқушылар тақырып аясында
сұрақтар құрастырады. Сұрақтар тақтаға ілінеді. Оқушылар
бір-бірінің сұрақтарына жауап
береді.
Марат бояумен не
істеді?
Ол қандай сурет
салды?
Неліктен әр түрлі
бояу өз орнын тапты?
|
«Интервью»
әдісі
Оқушылар өз оайларын
стикерлерге жазып
жабыстырады.
|
Сергіту
сәті
2
минут
|
Жаттығу
жасау
|
Сергіту
жинағы
|
Аяқталуы
10минут
Бағалау
|
Синтез
20,21. Өздік жұмысы.
Екі түрлі түсініктеме
күнделігі.
Оқушылардан дәптердің бетін
(не таратылып берген парақты) ортасынан вертикаль сызықпен бөлу
сұралады. Мәтінді оқу барысында
олар:
Бөліктің оң
жағына
|
Сол
жағына
|
Мәтіндегі қатты әсер еткен
тұстарды, үзінділерді
жазады.
|
Сол әсер еткен
үзінділер жайлы пікір жазады (нені еске түсіреді, себеп-салдары
қандай, қандай сұрақ бар
т.б.)
|
Басбармақ
арқылы
|
Оқушылар кестемен
жұмыс жасайды
|
Кері
байланыс
3
минут
|
«Менің көңіл-күйім
баспалдағы»
Оқушылар стикерлерге өз
есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) тақтада салынған
баспалдақтардың біріне жабыстырады. Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме
сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!»,
«Білмеймін», «Нашар» деп
жазады
|
|
Үйге
тапсырма:
22.
85-бетте.
|
Саралау – Сіз
қосымша
көмек көрсетуді
қалай
жоспарлайсыз?
Сіз
қабілеті
жоғары
оқушыларға
тапсырманы
күрделендіруді
қалай
жоспарлайсыз?
Қосымша тапсырмалар
беру
|
Бағалау -
Оқушылардың
үйренгенін
тексеруді
қалай
жоспарлайсыз?
Қалыптастырушы
бағалау
Мадақтау,смайликтер
|
Пəнаралық
байланыс
Қауіпсіздік жəне
еңбекті
қорғау
ережелері
Құндылықтардағы
Байланыс
Тортық ережені
сақтау
Музыка
,дүниетану,әдебиетпен
байланыстыру
|
Ұжымдық жұмыс.
Жұптық жұмыс .Топтық жұмыс. Жеке жұмыс. Осы әдіс-тәсілдерді қолдану
арқылы, оқушыларды өзін ортада еркін ұстауға, өз ойын еркін жеткізе
білуге, жауапкершілікті сезіне білуге
үйретемін.
|
Оқушыларды мақтау,
марапаттау. Жұлдызша, смайликтер арқылы
бағалаймын
|
Денсаулық сақтау
технологиял ары. Сергіту сәттері мен белсенді іс- әрекет
түрлері.
Осы сабақта
қолданылат ын
Қауіпсіздік
техникасы
ережелерінің
тармақтары.
|
А
Мәтінді мұқият
тыңда.
Бір күні ит пен мысық өзенге келеді.
Олар балық аулайды. Ит бірнеше балық
ұстайды.
Мысықтың қармағына балық түспейді.
Мысық ашуланып, кетіп қалады.
•
Мәтіндегі сөйлемдердің ретін белгілеп
көрсет (1,2,3...).
Ит бірнеше балық
ұстайды.
Олар балық
аулайды.
Ит пен мысық өзенге
келеді.
Мысық
ашуланады.
В
Мәтінді оқы.
Менің атым-Айдос. Мен екінші сыныпта оқимын. Бос уақытымда
кітап оқимын,
шахмат ойнаймын, ән
тыңдаймын. Жексенбі күндері әкеммен балық
аулаймын.
Сұрақтарға жауап
бер.
1. Айдос нешінші сыныпта
оқиды?
2. Ол бос уақытында не
істейді? Қимылмен көрсет.
3. Айдос жексенбі күндері не
істейді?
С
Мәтінді
тыңда.
Ертең біз тауға
шаңғы тебуге барамыз. Бізді тауға дейін автобуспен апарады.
Тауда
ауа райы салқын болады. Сондықтан жылы
киім кию керек.
Дұрыс жауабын тап.
1. Оқушылар қайда
барады?
А) көлге В) тауға С)
орманға D)
өзенге
|
Рефлексия
Сабақ /
оқу
мақсаттары
шынайы
ма?
Бүгін
оқушылар
не
білді?
Сыныптағы
ахуал
қандай
болды?
Мен
жоспарлаған
саралау
шаралары
тиімді болды
ма?
Мен
берілген
уақыт
ішінде
үлгердім
бе?
Мен
өз
жоспарыма
қандай
түзетулер
енгіздім
жəне
неліктен?
|
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай екі нəрсе
табысты болды (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе
сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен
сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі
сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не
білдім?
|