Материалдар / қазақ тілі пәнінен 3 сыныпқа арналған сабақ жоспары
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

қазақ тілі пәнінен 3 сыныпқа арналған сабақ жоспары

Материал туралы қысқаша түсінік
3.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер, фото, диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжау 3.4.1.1* э, ф, в, ц әріптері бар сөздерді сауатты жазу
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Қараша 2022
800
3 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


« Төменгі Пенжім орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен» КММ


     

Қазақ тілі 26-сабақ


Бөлім

Жанды табиғат

Педагогтің аты-жөні

Ажинурова Б.К.

Күні:

13.10.2022ж.

Сынып:

Қатысушылар саны:11

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ф дыбысы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер, фото, диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжау

3.4.1.1* э, ф, в, ц әріптері бар сөздерді сауатты жазу

Сабақтың мақсаты

Тапсырмалар орындау арқылы Ф дыбысын дұрыс қолдану,сауатты жазу дағдыларын дамыту

Сабақтың барысы

Сабақтың кезең

Уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.

Топқа біріктіргенде «Таңдау» әдісі арқылы фотоаппарат, микрофон, телефон, факель суреттерін бірін таңдайды.

Оқу материалын жариялау «Сұрақтар ілмегі» әдісі бойынша жүреді.

-Өткен сабақта қандай тақырып өттік?

-Бүгін алған суреттеріміздің атын атайық. Қандай ортақ дыбыс бар? (Ф)

-Ендеше бүгінгі сабағымызда да ф әрпі бар сөздерді сауатты жазу үшін тапсырмалар орындаймыз.

Жақсы тілек айтады.


  1. Сұрақтарға жауап беріп, тақырыпты ашады.


ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау.

Фотоаппарат, микро-фон, теле-фон, факель суреті

Сабақтың ортасы

20 мин
























2 мин


15 мин




(Т, Д) «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі.

12-жаттығу. Мәтінді оқы.

-Мәтін не туралы?

-Телефоннан басқа қандай байланыс құралдарын білесің?

- Мәтіннен ф дыбысы бар сөздерді тап.

-Досыңа қоғамдық орында ұялы телефонды пайдалану ережесі бойынша нұсқаулық дайында.

28-жаттығу.

Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып, сөйлемдерді көшіріп жаз .

1. Фарида «Алматы кілем» фабрикасында істейді. 2. Анам фарфор шәйнекті күтіп ұстайды. 3.Микрофон алдында сөйлеп тұрған Құралай екен.

Ф әрпі бар сөздердің мағынасына назар аудар.

Фарфордан қандай бұйымдар жасалатынын дереккөздерден біліп ал.

Дескриптор:

-Мәтіннің телефон туралы екенін анықтайды.

-Телефоннан басқа байланыс құралдарын атайды.

- Мәтіннен ф дыбысы бар сөздерді табады.

-Досына қоғамдық орында ұялы телефонды пайдалану ережесі бойынша нұсқаулық дайындайды.


Сергіту жаттығуы: «Жаяу» әні.



-Мәтіннің телефон туралы екенін анықтайды.

-Телефоннан басқа байланыс құралдарын атайды.

- Мәтіннен ф дыбысы бар сөздерді табады.

-Досына қоғамдық орында ұялы телефонды пайдалану ережесі бойынша нұсқаулық дайындайды.






Билеп сергиді.




ҚБ: 5балл



























5 балл




Оқулық, дәптер









Сабақтың соңы

3 мин

«Сиқырлы телефон» ойыны.

29-жаттығу. Шарты: Келесі сөз алдыңғы сөздің соңғы дыбысынан басталсын және сөздің құрамында ф дыбысы болатын болсын.

Үлгі: Шкаф – фарфор, рақмет, табыс…, …

Дескриптор:

- Алдыңғы сөздің соңғы дыбысынан басталатын сөздерді кезекпен айтады.

Кері байланыс: «Менің сөзім» әдісі бойынша өтеді.

Оқу тапсырмасы: 30-жаттығу.

- Алдыңғы сөздің соңғы дыбысынан басталатын сөздерді кезекпен айтады.

Сабақтан алған білімін, үйренгенін айтады.

ҚБ қойылады.


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушыларым нені үйренді?

Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды?

Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме?

Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба?

Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?








Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпаын тигізер (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?







«Төменгі Пенжім орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен» КММ


     

Қазақ тілі 27-сабақ


Бөлім

Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен

Педагогтің аты-жөні

Ажинурова Б.К.

Күні:

17.10.2022ж.

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ч,щ дыбыстары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.3.1 түрлі жағдаяттағы (қоғамдық ортада) қатысымдық әрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу

3.4.1.3 ч, щ әріптері бар сөздердің емлесін білу

Сабақтың мақсаты

Оқушылардың ч,щ дыбыстары туралы білетіндерін еске түсіре отырып,ч,щ дыбыстарының емлесін түсіндіру;

Сабақтың барысы

Сабақтың кезең

уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру .

Өткен тақырыпқа шолу жасау, үйге берілген 30-жаттығуды тексеру.

Оқу материалын жариялау «Жұмбақ», «Сұрақтар ілмегі» әдісі бойынша жүреді.

Чемпионда бар, Щеткада бар,

Шахташыда жоқ. Шашта жоқ.

Чекте бар, Плащта бар,

Кассада жоқ. (ч әрпі) Курткада жоқ. (щ)

-Ендеше бүгінгі сабақта ч, щ әріптері бар сөздерді дұрыс жазу мақсатында тапсырмалар орындаймыз.

Жақсы тілек айтады.


  1. Жұмбақты шешеді, сұрақтарға жауап беріп, тақырыпты ашады.


ҚБ: «Бағдаршам» әдісі.


Сабақтың ортасы

20 мин





























2 мин


15 мин












(Т) 1-тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі.

А)31-жаттығу. Кестедегі сөздерді оқы.

Ш, щ, ч дыбыстарын жеке-жеке айтып, өзара салыстыр.

Бұл дыбыстардың әртүрлі айтылуы неліктен деп ойлайсың?

Ш, щ, ч дыбыстары сөздің қай жерінде келетінін айт.

-Кестедегі сөздердің мағынасын түсіндір.

32-жаттығу. Өлеңді мұқият тыңда.

Өлеңде не туралы айтылған?

Өлеңдегі сұрақтарға жауап беріп көр.

Ащы, ашшы сөздерінің айтылуы мен жазылуын салыстырып, өзің тұжырым жаса.

Щ әрпі қай сөздерде жазылады екен?

Өлең мазмұнына өз пікіріңді жаз.

Дескриптор:

-Ш, щ, ч дыбыстарын жеке-жеке айтып, өзара салыстырады.

-Ш, щ, ч дыбыстары сөздің қай жерінде келетінін айтады.

-Кестедегі сөздердің мағынасын түсіндіреді.

-Өлеңнің не туралы екенін анықтайды.

-Өлеңдегі сұрақтарға жауап береді.

-Ащы, ашшы сөздерінің айтылуы мен жазылуын салыстырып, тұжырым жасайды.

әрпі қай сөздерде жазылатынын анықтайды.

-Өлең мазмұнына өз пікірін жазады.


Сергіту жаттығуы: «Жаяу» әні.


(Д) 2-тапсырма- дәптермен жұмыс.

33-жаттығу. Мәтінді оқы.

Алғашқы екі сөйлемді көшіріп жаз. Ч әрпі бар сөздердің астын сыз, олардың жазылуын есте сақта.

Ә) Анықтамамен жұмыс.

Ч, щ – қатаң дауыссыз дыбыстар. Олар өзге тілден енген сөздерде кездеседі: чех, чемпион, плащ, борщ. Щ дыбысы қазақ тілінде ащы, тұщы сөздерінде ғана қолданылады.


-Ш, щ, ч дыбыстарын жеке-жеке айтып, өзара салыстырады.

-Ш, щ, ч дыбыстары сөздің қай жерінде келетінін айтады.

-Кестедегі сөздердің мағынасын түсіндіреді.

-Өлеңнің не туралы екенін анықтайды.

-Өлеңдегі сұрақтарға жауап береді.

-Ащы, ашшы сөздерінің айтылуы мен жазылуын салыстырып, тұжырым жасайды.

әрпі қай сөздерде жазылатынын анықтайды.

-Өлең мазмұнына өз пікірін жазады.

Билеп сергиді.

- Берілген сөздерді қатесіз көшіріп жазады.

- Ч дыбысы бар бірнеше мысал айтып, ол сөздердегі ч дыбысын щ

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!