Сабақтың
тақырыбы:
Мектептегі тәртіп
ережелерін
қарастырамын.
Сұраулы
сөйлем.
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалімнің есімі:
|
СЫНЫП: 2
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар:
0
|
Сабақ негізделген
оқу
мақсаты
(мақсаттары)
|
2.1.3.1 - күнделікті
өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап,
диалогке қатысу
2.3.7.1.- Сөйлем
түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ
белгісі, леп белгісі)
қолдану
2.2.3.1. -Мәтін
мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауа
беру
2.1.2.1. - Мәтіннің тақырыбы
мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын
болжау
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық
оқушылар:
|
|
Оқушылардың басым
бөлігі:
|
|
Кейбір
оқушылар:
|
|
Бағалау критерийі
|
Жеке, жұптық, топтық
тапсырмаларды орындай алады.
Сабақ барысында тыңдаушының
назарын өзіне аудара алады.
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер,
топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі
заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс,
стикер.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап,
әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік.
Рефлексия.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Музыка, қазақ
тілі,тарих.
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар
(төменде
жоспарланған жаттығулармен
қатар,
ескертпелерді
жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы 5
минут
|
Топқа
бөлу 2
минут
Кәмпиттің түсіне сәйкес топқа
бөлу
Психологиялық ахуал
қалыптастыру:
«Көрші»
Мақсаты: әрбір қатысушының сол
топтың бір мүшесі екендігін сезінуі, бір-біріне жылылық
сыйлау.
Нұсқаулық:
Көршіңді оң жақтан
құшақта,
Көршіңді сол жақтан
құшақта.
Оң жақтағы көршіңе бір
жымиып,
Сол жақтағы көршіңе бір
жымиып,
Бүгінгі тренинг
барысы,
Біз үлкен
отбасы.
|
3 түрлі
кәмпиттер
(Көршілер қи-мыл –
қозғалыс-тар арқылы жаттығуды
жасайды)
|
Ортасы 20
минут
|
Білу және түсіну 10
минут
Оқушылар оқулықтағы негізгі
тақырыппен
танысады.
Дәптермен
жұмыс.
38. Мәтіннің басын және соңғы
бөлігін оқы.
Қолдану 8 минут
Постер жасату.
Жалпыға арналған
тапсырма:
Мәтін не
туралы?
Оның негізгі ойы
неде?
Аянды далаға кім
шақырды?
Оқушылар жаңа білімге сай
оқулықты қолдана отырып өз түсінгендерін постерге
түсіреді
39-
жаттығу Мәтінді түсініп оқиды. Хабарлы
сөйлем мен сұ-раулы сөйлемнің оқылу ырғағын салыстырады. Ой
қорытын-дысын жасайды.
«Жетістік басалдағы»
рефлексиясымен тапсырмаларды қандай деңгейде меңгергенін
басалдақтан көрсетеді.
40-жаттығу Жұптық
жұмыс.
«Интервью» стратегиясы бойынша жұбымен бірлесіп,
оқулық-та берілген сұрақтар негізінде диалог құрайды. Жұмыстарын
топта жариялайды.
«Менің сөзім» стратегиясы ұжыммен жұмыс түрінде
ұйымдас-тырылады. Оқушылардың жұптық жұмысын қорытындылап, сабаққа
рефлексия жасайды. Айтып болған соң, басқа бір оқу-шының атын
атайды. Сөзді сол оқушы жалғастырып, сабаққа рефлексия жасайды.
Барлық оқушы сабақты қорытындылауға осы ретпен
қатысады.
|
«Әлемді
шарлау» әдісі арқылы
түсіндіріледі.
Постер
жасату.
Оқушылар өз ойларын
постерге жазып оқып береді.
|
Сергіту
сәті
2
минут
|
Сергіту сәті «Қыдырып
қайтайық»
|
Видео
жазбадағы
би
|
Аяқталуы 20
минут
|
Синтез
41-жаттығу Оқушылардың назары сюжетті
суреттерге аудары-лады. Сұрақтарды бір-біріне қойып, жауап
алады.
«Бағдаршам» әдісі арқылы бір-бірінің
жұмысын бағалайды.
Дәптердегі
шығармашылық тапсырма орындатылады. Сұрақтардың жауаптарын
толықтырып жазып, қандай сөйлем шыққанын анықтайды. Талдау жасайды.
Өз ойымен бөліседі.
|
«Алтын балыққа
арналған аквариум» әдісі
|
Үйге
тапсырма:42,93-бетте.
|
Саралау – Сіз қосымша көмек
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Сіз қабілеті жоға-ры
оқушыларға тапсырманы күрде-лендіруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау
– Сабақтан игерген білімдері-не
рефлексия жасату мақсатында жұ-мыс дәптеріндегі «Өз жұмысыңды
баға-ла» тапсырмасы
орындатылады.
|
Пəнаралық
байланыс
Қауіпсіздік жəне
еңбекті
қорғау
ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды
(оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақты
жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып
немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі
сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не
білдім?
|