Сабақтың басы
Сабақтың ортасы/ сабақтың негізгі
бөлімі
Сабақтың соңы
|
Сәлемдесу, түгендеу. Ұйымдастыру: Белсенді оқу
ортасын құру
Үй
тапсырмасын сұрау: «Зымыран сұрақтар» әдісі бойынша сұрақтары
қойылады.
1.1992ж қаңтарда не
құрылды?
2.1992ж қаңтарда Қазақстан не
шығарды.
3.ҚР
Мемлекеттік Елтаңбасының негізі не?
4.Тудың авторы кім? Тудың түсін сипаттап
бер
5.Қазақстан қай жылы БҰҰ мүше
болды?
6.Мемлекеттік Ту мен Елтаңба қай жылы
бекітілді?
7.2006ж қабылданған Әнұран сөзінің авторын
ата
Қ.Б.
сұрақтардың дұрыстығын тексеріп, оқушылармен
талдау
Бүгінгі сабағымыз: «Қазақстан-2030» және
«Қазақстан -2050» стратегияслары ҚР дамытудың ұзақ мерзімді
бағдарламалары
Жаңа сабақ.
Сабақ мақсатын оқушыларға таныстырамын.
1-тапсырма: «Джигсо» әдісі Топтық
жұмыс. Мәтінмен жұмыс жасай отырып , маңызды оқиғаны
кестеге түсіріңіз. Қарсы топқа сұрақ ретінде
пайдалану.
1.»Қазақстан – 2030 стратегиясы: қабылдануы және
маңызы
2.Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан
халқына Жолдауы
3.Қазақстан -2050 бағдарламасы мен оның
бағыттары
Сұрақтарға жауап
Қазақстан
-2030
|
1997ж 1
қазан
|
Неше басымдықтан
тұрды?
|
7
|
Стратегиядағы бірінші
мәселе
|
Ұлттық
қауіпсіздік
|
1998ж 30
қыркүйек
|
«Елдегі жағдай, ішкі және сыртқы
саясаттың негізгі бағыттары туралы: жаңа ғасырда қоғамды
демократияландыру, экономикалық және саяси
реформа»
|
1999ж 14
желтоқсан
|
«Еліміздің жаңа ғасырдағы тұрақтылығы
мен қауіпсіздігі»
|
2000ж 24
қараша
|
«Еркін де еңселі әрі қауіпсіз қоғамға
қадам басайық»
|
2001ж 3
қыркүйек
|
«Елдегі жағдай туралы және 2002 жылғы
ішкі және сыртқы саясаттың басты бағыттары
туралы»
|
2002ж 29
сәуір
|
«Ішкі және сыртқы саясаттың 2003 жылғы
негізгі бағыттары туралы»
|
2003ж 4
сәуір
|
«Ішкі және сыртқы саясаттың 2004 жылға
арналған негізгі бағыттары»
|
2004ж 19
наурыз
|
«Бәсекеге қабілетті Қазақстан үшін,
Бәсекеге қабілетті экономика үшін, Бәсекеге қабілетті халық
үшін»
|
2005ж 18
ақпан
|
«Қазақстан экономикалық әлеуметтік және
саяси жедел жаңару жолында»
|
2006ж 1
наурыз
|
«Қазақстан өз дамуындағы жаңа серпіліс
жасау қарсаңында, Қазақстанның әлемдегі бәсекеге барынша қабілетті
50 елдің қатарына кіру стратегиясы»
|
2007ж
|
«Жаңа әлемдегі жаңа
Қазақстан»
|
2008ж
|
«Қазақстан халқының әл-ауқатын арттыру –
мемлекеттік саясаттың басты
мақсаты»
|
2009ж
|
«Дағдарыстан жаңару мен
дамуға»
|
2010ж
|
«Жаңа онжылдық – жаңа экономикалық
өрлеу-Қазақстанның жаңа
мүмкіндіктері»
|
2011ж
|
«Болашақтың іргесін бірге
қалаймыз»
|
2012ж 27
қаңтар
|
«Әлеуметтік экономикалық жаңғырту –
Қазақстан дамуының басты бағыты»
|
2012ж 14
желтоқсан
|
«Қазақстан – 2050» стратегиясы –
қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси
бағыты
|
Қ.Б.
сұрақтардың дұрыстығын тексеріп, оқушылармен
талдау
Мақсаты: Оқушыны өз бетімен үйрету, олардың шығармашылық
бейімділіктері мен икемдіктерін дамыту.
Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбына кері байланыс
жасау арқылы қорытынды жасап, білім ағашына жабыстырады.Оқушылар өз
пікірлерін айтып, сабақ қорытыланды.
Үйге тапсырма: Тақырыпқа байланысты тест
құрастыру
|
Оқулық, жұмыс дәптер, А4 қағазы,
стикерлер,
бағалау парақшалары,
үлестірме қағаздар
Жұмыс дәптер, оқулық
|
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау
көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет
қоюды жоспарлап отырсыз?
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір
оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу
материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке
ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы
мүмкін.
Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала
отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла
алады
|
Деңгейлік тапсырмалар:
Көпшілігіне: Тақырып соңындағы сұрақтарға жауап
беру
Кейбіреуіне: тест құрастыру
|
Денсау-лық және қауіпсіз-дік техника-сының
сақталуы
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы
да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту
туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген
оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі
сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
|