Материалдар / Қазақстан – майдан арсеналы
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Қазақстан – майдан арсеналы

Материал туралы қысқаша түсінік
:«Бәрі майдан үшін, бәрі Жеңіс үшін!» ұраны қалай жүзеге асты? Қазақстан экономикасының соғыс жағдайларына бейімделуі мен халықтың әлеуметтік жағдайын талдау арқылы Қазақстанның жеңіске қосқан үлесін бағалайды Ұлттық мұраға ұқыпты қарау
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
25 Сәуір 2024
445
2 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар-8

     

Бөлім:

8.4 В Қазақстан Ұлы Отан соғысы жылдарында

Педагогтің аты-жөні


Күні:


Сынып:8

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Қазақстан – майдан арсеналы

Зерттеу сұрағы:«Бәрі майдан үшін, бәрі Жеңіс үшін!» ұраны қалай жүзеге асты?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.4.2.2 – Қазақстан экономикасының соғыс жағдайларына бейімделгендігін дәлелдеу;

Сабақтың мақсаты

Қазақстан экономикасының соғыс жағдайларына бейімделуі мен халықтың әлеуметтік жағдайын талдау арқылы Қазақстанның жеңіске қосқан үлесін бағалайды

Құндылықтар

Ұлттық мұраға ұқыпты қарау

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

кезеңі


Бастапқы стимул тудыратын материал.

Оқушылар келмей тұрып сыныптың қабырғаларына, тақтаға тақырыпқа қатысты суреттер жапсырылады.



Не көріп тұрсыздар?

Қандай сұрақтарыңыз бар?

Қандай қорытынды шығарасыздар?

Оқушылардың жауаптары арқылы тақырыпқа шығу.

Мұғалім сабақтың тақырыбымен, мақсаттарыменоқушыларды таныстыру. Оқушылармен біргебағалау критерийлерін анықтау

Оқушылар суреттер бойынша өз жауаптарын ұсынады

мадақтау

Суреттер


Мұғалім презентациясы









Жаңа сабақ

1-тапсырма.Мәтінмен жұмыс Зерттеу дағдысына негізделген.Оқушылар бірнеше зерттеу сұрақтарына жауап беруі тиіс.

«Ойланудын алты қалпағы» тапсырмасын орындату.Оқушыларға тапсырмаларына қатысты мәтін тарату.Қосымша материалдар мен кітапты қолдану.

Әр оқушыға тапсырмалар бөлініп беріледі.

  • Экономиканы соғысқа бейімдеу

  • Эвакуация

  • Майдан арсеналы

  • Тылдағы өнеркәсіптегі ерлік

  • Тылдағы ауыл шаруашылығындағы еңбек

  • «Бәрі майдан үшін,бәрі жеңіс үшін»

ЕББҚ оқушылар маңызды тірек сөздерді жазып алады;

1. «Ақ қалпақ» Фактілер келтіріп, объективті ақпарат беру

2. «Қызыл қалпақ» Эмоцияларды сезіп,болжамдар беру

3. «Қара қалпақ » Сыни аналитикалық талдаужасап, негативті пікір беру

4. « Сары қалпақ » Шуақты оптимизм, позитивті пікір беру

5. « Жасыл қалпақ » Идеялар беру,шығармашылық көрсету

6. « Көк қалпақ » Үдеріскешолу жасау, шешім шығару

ЕББҚ оқушыларына (есту, көру, қабылдау деңгейі төмен)қосымша қолдау көрсету мақсатында үлестірме материал беріледі.

3-тапсырма..

«Жұбыңды тап» әдісі ұйымдастырылады. Жаңа ұғымдар мен оның мағынасы карточкалар есебінде қиылып, таратылады

Оқушылар «ресурс », «мобилизация», «Рекорд», «Майдан», «Тыл», «Эвакуация», «Арсенал» ұғымдарынмағынасына қарай сәйкестендіреді.

ЕББҚ: оқушыға жеке жұмыс кезінде қасындағы сыныптастары және мұғалім диалог арқылы қолдау жасайды

Бағалау критерийлері:

-Тақырыпқа сай ақпарат беру

-Нақты болжамдар беру

-Сыни аналитикалық талдау жасау

Екі жақты талдауы

-Идеялар беру, шығармашылық көрсету

-Үдеріске шолу жасау, шешім шығару

-15 минут жұмыс уақыты

-10 мин қорғау уақыты




Оқушылар сөздердің мағынасын анықтайды

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады



«Ең үздік жауап»





«Алақан-жұдырық»


«Жұлдызшалар»



Г.В. Кан, Н.У.Шаяхметов. Қазақстан тарихы. – Алматы: Алматыкітап, 2012.

Қозыбаев М. Тарих зердесі (Замана асуы). 1 кітап. –Алматы: Ғылым, 1998





Ахметов Қ., Досқалиев Қ. Қазақстан – Сталинград майданының арсеналы. – Алматы, 1992

Қорытынды

Кері байланыс

« Білімді стикер». Мына сұрақтар бойынша жауап береді.

- Не білдім?

- Не білемін?

- Не білгім келеді?

Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады

ҚБ – сабақтағы өз әрекетіне рефлексия жасау;


А4, конспект


Үй тапсырмасы

Қазақстан – майдан арсеналы






Қысқа мерзімді жоспар-9

     

Бөлім:

8.4 В Қазақстан Ұлы Отан соғысы жылдарында

Педагогтің аты-жөні


Күні:


Сынып:8

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Қазақстан – майдан арсеналы

Зерттеу сұрағы:«Бәрі майдан үшін, бәрі Жеңіс үшін!» ұраны қалай жүзеге асты?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.1.2.2 – соғыс жылдарындағы халықтың әлеуметтік жағдайын анықтау

Сабақтың мақсаты

Қазақстан территориясындағы демографиялық, әлеуметтік, экономикалық, саяси өзгерістерді талдайды. Ауыл шаруашылығындағы және өнеркәсіптегі тыл еңбекшілерінің Жеңіске қосқан үлесін бағалайды

Құндылықтар

Білуге,жаңаны тануға құштар болу

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

кезеңі


Ой шақыру:

Бейнематериалды көрсету: Эвуакуация туралы бейнематериал :

Бейнематериалды көргеннен кейін, топтарға берілетін тапсырмалар.

1. Не естеріңде қалды?

2. Не таң қалдырды?

3. Не ерекше болды?

Сұрақтар:

Эвакуация қандай мақсатпен жүргізілді?

Өнеркәсіп орындары қандай аймақтарға эвакуацияланды?

Қазақстан шаруашылығында қандай өзгерістер болды?

Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.

Оқушылар өз жауаптарын ұсынады

мадақтау

Мұғалім презентациясы

http://www.youtube.com/watch?v=xEWtB3U7cxM









Жаңа сабақ

Соғыс кезіндегі тыл туралы бейнематериал :

Сұрақтар:

  • Еңбек етіп жатқан адамдарға көңіл аударыңыз?

  • Жұмыстың қандай түрлерін көрдіңіз?

"Бәрі майдан үшін, бәрі Жеңіс үшін!" ұранын қалай түсінесіз?

Оқушылар барлық мәліметтерді дәптерлеріне жазады (презентацияны, дидактикалық және таратпа материалды қолдана отырып).

1. Қазақстанның майданға жіберген азық-түлік пен шаруашылық тауарлары туралы мәліметтер тауып қорғау;

2. Қазақстанның майданға жіберген әскери техникалары, қару-жарақтары және оқ-дәрілері туралы мәліметтер тауып қорғау;

3. Қазақстандықтардың Жеңіске қосқан жеке үлесі туралы (киім-кешектер, заттар және т.б.) мәліметтер тауып қорғау

ЕББҚ оқушыға мадақтау арқылы қолдау көрсетіледі.

Картамен жұмыс.

Соғыс жылдарында Қазақстан территориясына көшірілген ауыр өнеркәсіптер туралы мәлімет бар мәтінді таратып, оқушыларға эвакуацияланған ауыр өнеркәсіптердің шоғырланған аймақтарын Қазақстанның кескін картасына түсіру

Шартты белгілер:

Shape1 450 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!