Материалдар / Қазақстан қалайша депортацияланған халықтар дың өлкесіне айналды. 9 сынып

Қазақстан қалайша депортацияланған халықтар дың өлкесіне айналды. 9 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Қазақстан тарихы пәні бойынша қысқа мерзімді жоспар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
28 Қаңтар 2021
668
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы

Қазақстан Ұлы Отан соғысы жылдарында

Мектеп: 86

Күні: 25-27.01.20ж

Мұғалімнің аты-жөні: Абажнова Г.К.

Сынып: 9

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Қазақстан қалайша депортацияланған халықтар дың өлкесіне айналды

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсттары:

8.1.1.1 демографиялық өзгерістердің себептері мен салдарын анықтау

Сабақтың мақсаты


Барлық оқушылар демографиялық өзгерістердің себептерін сипаттап,маңыздылығын біледі.

Көпшілігі: Қазақстан депортацияланған халықтардың өлкесіне айналғандығына дәлел келтіреді.

Кейбір: Демографиялық өзгерістердің себептері мен салдарларын анықтап баға береді.

Бағалау критерий

  • Демографиялық өзгерістердің себептерін талдайды

  • Қазақстан депортацияланған халықтардың өлкесіне айналғандығын анықтайды

  • Қазақстандағы демографиялық өзгеріске баға береді

Ойлау дағдыларының деңгейі

Қолдану талдау жинақтау талдау

Тілдік мақсаттар


Пәнге арналған терминология

Депортация, демография, миграция,диверсия,геноцид


Құндылықтарға баулу

Қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім

Қазақстан Республикасының әр азаматының патриоттық борышы – Қазақстанның халықтарының достық пен келісім дәстүрін сақтап, ұлғайтып, ұрпақтан ұрпаққа беру.

Пәнаралық байланыс

География, Дүниежүзі тарихы

Бастапқы білім

Халық санының өсуі

Сабақтың барысы


Жоспарланған кезеңдер


Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басталуы

5 минут


Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу ,ынтымақтастық атмосферасын орнату

Сабақ басында шаттық шеңберін құру «Жылы лебіз» тәсілі арқылы оқушылар

жол сапарға байланысты тілектер жолдайды.

«Мозайка » әдісі арқылы топқа біріктіру.Қима суреттер тандау барысында оқушылар топтарға бөлінеді

  1. 1-топ Демография

2-топ Депортация

3-топ Миграция суреттері арқылы оқушыларды

топтастырамын.

Алдыңғы оқуды « Миға шабуыл» әдісімен талдаймын.

Өзін-өзі тексеруге арналған сұрақтар қою арқылы білім алушылардың сабаққа деген қызығушылығын оятамын.


















Сабақтың басы

15 минут



















Сабақтың ортасы

15 мин

1.Балалар мен жасөспірімдер театры қашан ,қай қалада ашылды.

2.Ұлы Отан соғысына қатысқан қандай ақын – жазушыларды білесің.

3.Ұлы Отан соғысы жылдарндағы ғылым мен мәдениеттің дамуы

4.Ұлы Отан соғыс жылдарында ғылым мен мәдениет майданға қалай көмек көрсетті.

5.Абай операсының авторларын ата.

6.Алғашқы дыбысты деректі фильм қалай аталады.


Жаңа сабақты бейнефильм көрсету арқылы тақырыпты ашу.

Түртіп алу әдісі оқушылар қажет дүниелерді өздеріне жазып алады.

Сабақ мақсатын талқылау

Сонымен біз бүгінгі сабақта не білеміз деп ойлайсыздар деп сабақтың мақсаты мен критерийлерін анықтаймыз.


I тапсырма

«Мәтінмен жұмыс » әр топқа тақырыпқа байланысты мәтіндер беріледі, берілген мәтіндер бойынша білім алушылар бір-біріне түсіндіреді;

1-топ Қазақстанның депортациялануның сепептері

2 –топ Демографиялық проблемаларды шешудің жолдары

3 – топ Соғыстан кейінгі Қазақстандағы демографиялық жағдайы

Дескриптор:

Қазақстанның депортациялануның сепептерін айтады.

Демографиялық проблемаларды шешудің жолдарын анықтайды

Сғыстан кейінгі Қазақстандағы демографиялық жағдайлар туралы нақты дәлелдер келтіреді.

ҚБ: Топтар бір- бірін бағалайды.

  • Біз білген бір мәлімет

  • Бізді таңғалдырған бір мәлімет

  • Топтар бір- бірін тыңдай отырып өзіне қажетті екі мәліметті жыйнап отырады.

ІІ-тапсырма:

Ойлан. Топтас. Бөліс.

Тапсырма әр топқа сұрақтар беріледі


1 топ Соғыс жылдарында қоныс аударылған ұлттар

2-топ 1920 жылғы күштеп қоныс аудару

3-топ Қазақстандағы көші - қон мен демография


Критерий: Сұрақтарға жауып беру арқылы оқушылар өз ойларын білдіреді.

Дискритпор:

Соғыс жылдарында қоныс аударылған ұлттар туралы айтады

1920 жылғы күштеп қоныс аударған елдерді анықтайды

Қазақстандағы көші - қон мен демография жайлы дәлелдер келтіреді

ҚБ топ мүшелері бір-бірінің жұмыстарына қол сигналдары арқылы баға береді.

III тапсырма

Жеке жұмыс Графикалық органайзер

Демографиялық мәселелер

Себептері

Халық санының кемуі

Халық санының арту











Критерий: Демографиялық мәселелердің себептерін анықтайды.

Дискриптор: Халық санының кемуін анықтап жазады

Халық санының артуын анықтап жазады


ҚБ оқушылар Білім қоржыны арқылы













Суреттер





































Постер маркер



Оқулық материал

дары



Сабақтың соңы

3 минут








Үйге тапсырма

2 минут

Кері байлныс

1.Егер саған сабақ ұнаса,бүгінгі сабақты жақсы түсінсең және берілген тапсырмалар бойынша жақсы нәтиже көрсетсең,онда желкенді қайықтың жалауын жасыл түске бояу

2 Егер саған сабақта қыйын болып,бірақ сен сол қиындықтарды жеңіп,берілген тапсырмаларды дұрыс орындасаң онда желкенді қайықтың жалауын сары түске бояу

3 Егер сабақта саған қиындық келтірген тапсырмалар болып,сен оны орындай алмасаң,мұғалімнің көмегі керек болса,онда желкенді қайықтың жалауын қызыл түске бояу

.

5 Жуан, 5 Жіңішке сұрақ дайындау


Желкенді қайық

тілек айту


Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ