Бекітемін:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №201 мектеп-лицей |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Айғалиев Ербол |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: Қазақстан тарихы, 5 «В» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
7.11.2024 ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
5. 2 А Ежелгі көшпелілер өмірі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстан территориясында темірдің игерілуі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Зерттеу сұрағы |
Темір өндіру адам өмірін қалай өзгертті? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
5.4.2.2 – металл өндірісі жетілуінің шаруашылық салаларына тигізген ықпалын түсіндіру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Метал өндірісінің жетілуін және шаруашылық саласына тигізген әсерін біледі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жасампаздық және жаңашылдық (Сабақты қорытындылыу. Тас, қола дәуірлерінен темір дәуірінің ерекешелігін, жаңашылдығын біледі) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 минут
|
Ұйымдастыру шаралары (сәлемдесу, оқушыларды
түгендеу) Жаңа сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру «слайд арқылы» |
|
мадақтау |
Презентация № 1бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
15 минут 5 минут 5 минут
4 минут |
Жаңа сабақ. Сабақ тақырыбы мен мақсатын түсіндіру
Бейне
түсіндіру. 2-тапсырма. Жеке жұмыс. Сәйкестендіру
3-тапсырма. Тест
тапсырмасы А)б.з.б.8ғ-б.з.б.6ғ В)б.з.б.9ғ-б.з.б7ғ С)б.з.б.10ғ-б.з.б.6ғ 2.Темір дәуірі неше кезеңнен тұрады? А)4 В)3 С)2 3.Ерте темір дәуір кезеңі
А)б.з.б.8-3ғ В)б.з.б.7-2ғ С)б.з.б.10-8ғ |
Жаңа тақырыпты қысқаша
түсіндіру - Кен өндіру әдісін біледі -Тайпалық одақтардың құрылуын түсінеді Бағалау критерийі: - темір дәуірі хронологиясын анықтайды; -темір балқыту әдісін сипаттайды; -темір дәуірінің жетістігін анықтайды
Дескриптор: |
Оқушылар бірін-бірі бағалайды
Бағалау: Оқушылардың жауаптарына қарай мадақтау және көмек көрсету.
|
«Қазақстан тарихы» оқулық. АКТ арқылы видеоролик, Қосымша материалдар
Тапсырма парақшасы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 минут
|
Сабақты қорытындылыу Тас, қола, темір дәуірлерінің ерекшеліктері
Рефлексия. |
Дескриптор:
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
|
Презентация № 2 бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1 минут |
Үй жұмысы: |
|
|
Презентация № 3 бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстан территориясында темірдің игерілуі
Қазақстан территориясында темірдің игерілуі
Бекітемін:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №201 мектеп-лицей |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Айғалиев Ербол |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: Қазақстан тарихы, 5 «В» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
7.11.2024 ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
5. 2 А Ежелгі көшпелілер өмірі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстан территориясында темірдің игерілуі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Зерттеу сұрағы |
Темір өндіру адам өмірін қалай өзгертті? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
5.4.2.2 – металл өндірісі жетілуінің шаруашылық салаларына тигізген ықпалын түсіндіру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Метал өндірісінің жетілуін және шаруашылық саласына тигізген әсерін біледі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жасампаздық және жаңашылдық (Сабақты қорытындылыу. Тас, қола дәуірлерінен темір дәуірінің ерекешелігін, жаңашылдығын біледі) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 минут
|
Ұйымдастыру шаралары (сәлемдесу, оқушыларды
түгендеу) Жаңа сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру «слайд арқылы» |
|
мадақтау |
Презентация № 1бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
15 минут 5 минут 5 минут
4 минут |
Жаңа сабақ. Сабақ тақырыбы мен мақсатын түсіндіру
Бейне
түсіндіру. 2-тапсырма. Жеке жұмыс. Сәйкестендіру
3-тапсырма. Тест
тапсырмасы А)б.з.б.8ғ-б.з.б.6ғ В)б.з.б.9ғ-б.з.б7ғ С)б.з.б.10ғ-б.з.б.6ғ 2.Темір дәуірі неше кезеңнен тұрады? А)4 В)3 С)2 3.Ерте темір дәуір кезеңі
А)б.з.б.8-3ғ В)б.з.б.7-2ғ С)б.з.б.10-8ғ |
Жаңа тақырыпты қысқаша
түсіндіру - Кен өндіру әдісін біледі -Тайпалық одақтардың құрылуын түсінеді Бағалау критерийі: - темір дәуірі хронологиясын анықтайды; -темір балқыту әдісін сипаттайды; -темір дәуірінің жетістігін анықтайды
Дескриптор: |
Оқушылар бірін-бірі бағалайды
Бағалау: Оқушылардың жауаптарына қарай мадақтау және көмек көрсету.
|
«Қазақстан тарихы» оқулық. АКТ арқылы видеоролик, Қосымша материалдар
Тапсырма парақшасы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 минут
|
Сабақты қорытындылыу Тас, қола, темір дәуірлерінің ерекшеліктері
Рефлексия. |
Дескриптор:
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
|
Презентация № 2 бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1 минут |
Үй жұмысы: |
|
|
Презентация № 3 бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















