Пән: Қазақстан
тарихы
Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі:
Күні:
12.12.17ж
Сынып: 9
«А»
|
Мектеп: «Н.Төреқұлов
атындағы №121 ЖОМ» КММ
Мұғалімнің аты-жөні: Абуова
Жібек
Қатысқандар
саны:
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақ
тақырыбы
|
Қазақстан Ұлы Отан соғысы
жылдарында
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
Қазақстан Ұлы Отан соғысы
жылдарында туралы мәлімет қалыптастыру
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық
оқушылар:
Қазақстан Ұлы Отан соғысы
жылдарында туралы оқушылар айта алады.
Көптеген
оқушылар:
Қазақстан Ұлы Отан соғысы
жылдарында туралы жақсы біледі.
Кейбір
оқушылар:
Нақты мысал келтіре
алады.
|
Жетістік
критерийлері
|
Картамен жақсы жұмыс жасай
алады
|
Тілдік
мақсаттар
|
Пәнгетән лексика мен
терминология:
Соғыс,репрессия (жазалау)
КСРО, «фашизм» (одақ,бірлестік), «Барбаросса»
жоспары
Диалог пен
жазуүшінпайдалысөздер мен тіркестер
Сөздер мағынасын маңызын
талқылау
|
Құндылықтарды
дарыту
|
«Мәңгілік
ел» Оқушылар Отансүйгіштік пен
адамгершілік қасиеттерін қолдана алады. Отан алдында өз парыздарын
біледі. Патриоттық сезімдерін ояту.
|
Пән аралық
байланыстар
|
География,
әдебиет
|
Көрнекіліктер
|
Оқулық, суреттер, А3 қағаздар,
қалпақтар, маркерлер, стикер, қима
қағаздар
|
Бастапқы
білім
|
Оқушылар Қазақстан Ұлы Отан
соғысы жылдарында туралы айтып түсіндіру. Ұлы Отан соғысының
басталу себебін, қанша мемлекет қатысқанын және қай ел бастағанын
айтып түсіндіру. Қазақстан жерінен көптеген ержүрек батырлар туралы
айтып, елін, жерін қорғау үшін өз еріктерімен соғысқа аттанып,
қалай қорғағандығы туралы айту.
Мәлімет
беру.
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Сабақтың
басы
|
Оқушылармен сәлемдесу,
түгелдеу, сабаққа назар аударту. (2
мин)
-
тапсырма «Сұрақ -жауап»
әдісі. Оқушыларға өткен тақырып
бойынша сұрақтар қойылады. (5
мин)
-
Сауатсыздықты жою қай жылдан
басталды?
-
1920-1921 оқу жылдарында
өзгерістер
-
Қазақ тілінде қандай оқулықтар
жазылды?
-
Қазақ әліпбиін кім
жетілдірді?
-
1926 жылы қандай жарғы
қабылданды?
-
1930-1931 жылдары не
енгізілді?
-
1939 жылғы халық
санағы
-
Республикада мәдени-ағарту
жүйесіне қалай көңіл бөлді?
-
Мамандарды
даярлау
-
1928-1935 жылдар аралығындағы
жоғары оқу орындары
-
1920 жылы Қазақ өлкесін
зерттеу
Жаңа сабақ.(5
мин) Қазақстан Ұлы Отан соғысы
жылдарында
|
Сабақтың
ортасы
|
2 тапсырма Сен білесің бе?
(3 мин)
Оқушылар берілген суреттер
бойынша жұмыс істейді.
1.
Б.Момышұлы
2.
Р.Қошқарбаев
3.
Ә.Молдағұлова
4.
М.Мәметова
3 тапсырма «Ойлаудың алты
қалпағы» Сын тұрғысынан ойлау (15 мин)
Мақсаты:
Жан - жақты ойлауды талап
ететін мәселелер, сұрақтар, әр түрлі жағдайлар төңірегінде іздену,
ойлау қабілетін дамыту және жетілдіру
1. Ұлы Отан соғысының
басталуы.
2. Қазақстандық
батырлар.
3. Қаһарман
партизандар.
4
1916ж
тапсырма Жылдар тізбегі (5 мин)
1906 ж
1927 ж
1914-1918ж.ж
1931-1933 ж.ж
1941-1945 ж.ж
Жылдар
тізбегі
1918-1920 ж.ж
1936-1938 ж.ж
1939-1945 ж.ж
1919 ж
1917 ж
1925 ж
1920 ж
1921 ж
|
Сабақтың
соңы
|
Үйге
тапсырма: (3
мин) Қазақстан Ұлы Отан соғысы
жылдарында
Ұлы Отан
соғысы
1. Қай жылдары
болған?
2. Қанша мемлекет
қатысқан?
3.
Себебі
4.
Барысы
5.
Нәтижесі
Бірінші дүниежүзілік
соғыс
1. Қай жылдары
болған?
2. Қанша мемлекет
қатысқан?
3.
Себебі
4.
Барысы
5.
Нәтижесі
Кері байланыс «Поезд» «БББ
стратегиясы» (2 мин)
|
Саралау –оқушыларға қалай
көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді
жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
|
А.
Нақты мысал келтіре
алады.
В.
Қазақстан Ұлы Отан соғысы
жылдарында туралы мәлімет біледі.
С.
Тақырыпты аша
алады
D. Тарихи оқиғаларды шебер
суреттей алады
|
Деңгейлік тапсырмаларға
критерий
Бағалау
парақшасы
|
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсаттары оқу
мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ
қолжеткіздіме?
Жеткізбесе, неліктен? Сабақ
тасаралау дұрыс жүргізілдіме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері
сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай
ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз
пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ
бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
Сабақ мақсаттары дұрыс
қойылған.
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
|
Жалпыбаға
Сабақтың жақсы өткен
аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
_____________________________________________
____________________________________________________________________________________
2:__________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________
Сабақты жақсартуға не ықпал
ете алады (оқыту туралы да, оқу тралыда
ойланыңыз)?
1: Топқа бөлу, жұмыс жасауы
_________________________________________________________
2:Критериий арқылы бағалау
__________________________________________________________
Сабақ барысында сынып
туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік қиындықтары туралы не
нібілдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
___________________________
_____________________________________________________________________________________________________
|