|
Пәні:Қазақстан тарихы |
Мектеп: Тұрар Рысқұлов атындағы орта мектебі |
|||||||||||||||||||||||
|
Күні: 26.02.2018ж. Сынып: 11 |
Мұғалімнің есімі: Ильясова Г.С. |
Тексерілді: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Қазақстанда әскери-өндірістік кешеннің қалыптасуы. Байқоңыр ғарыш айлағы, Семей ядролық полигоны. |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Оқушылырға соғыстан кейінгі кезеңде экономиканы әскерилендіру,Қазақстан аумағындағы әскери өнеркәсіптік кешеннің қалыптасуы, Байқоңыр ғарыш айлағының іргетасының қалануы, Семей полигоны туралы мәліметтер бере отырып, түсінік қалыртастыру; |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Қазақстан аумағындағы әскери өнеркәсіптік кешеннің қалыптасуы жайында білім алады. Оқушылардың басым бөлігі: Байқоңыр ғарыш айлағының іргетасының қалануы, Семей полигоны туралы толық мәлімет алады Кейбір оқушылар: Кестемен жұмыс жасауға үйренеді. |
|||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар ............(істей) алады. Кесте арқылы : Қазақстандағы әскери өнім шығарған кәсіпорындады картадан көрсетеді.. Топтастыру арқылы: Байқоңыр айлағының тарихын түсіндіреді. Тірек-сызба арқылы Семей полигонының тарихын түсіндіреді. |
|||||||||||||||||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
||||||||||||||||||||||||
|
Орта қашықтықтағы баллистикалық зымырандар , бериллий, тантал химиялық элементтерін |
||||||||||||||||||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
||||||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
||||||||||||||||||||||||
|
-Қазақстан экономикасына әскери –өндірістік кшендердің тигізетін пайдасы мен зияны -Қазақстандағы экологиялық ахуал -Байқоңыр ғарыш айлағының Ресейге жалға берілуі. |
||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||
|
Айтылым бойынша ұсыныстар: Тақырыпты оқу кезіндегі түсінігін айта білуі. |
||||||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерийі |
Қазақстанды әскери-өндірістік кешендерді біледі Қазақстандағы экологиялық ахуалды саралай біледі Картадан әскери-өндірістік кешендерді, Байқоңыр, Семей полигонын көрсетеді. |
|||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Басталуы |
5мин |
Топқа бөлу: Үй тапсырмасын стикерлерге жазылған сұрақтар арқылы сұрап , сол стикерлердің түсіне қарай топтарға бөлемін Жаңа сабаққа кіріспе : INSERT түртіп алу әдісі арқылы жаңа сабаққа кірісу Қойылған сұрақтарға жауап тауып түртіп алады. |
Қағаз қиындылары Интерактивті тақта |
|||||||||||||||||||||
|
Ортасы |
15 мин 10 мин |
Жұптық жұмыс Кестемен жұмыс , үлестірмелі карточкалармен жұмыс
«Сәйкестендіру тесті» Алматы Бериллий, тантал химиялық элементтерін өндірді. Петропавл Әскери кеме, қару-жарақ, ірі калибрлі пулеметтер шығарды Орал Бомба, мина, снаряд, әскери тапсырыстарды орындады Өскемен Орта қашықтықтағы баллистикалық зымырандар жасалынды Жұптарда өзара бағалауТоптық жұмыс І-топ Әскери –өндірістік кешендер ІІ-топ Семей сынақ алаңы ІІІ-топ Байқоңыр "Өкіл" әдісі арқылы жүреді Екі жұлдыз, бір ұсыныс арқылы бағалау Кері байланыс
1.Жұмыс барысында топтағы
қарым - қатынас тапсырманың орындалуына қалай әсер
етті? 3. Топтық жұмыс жасау кезінде қиындық келтірген тұстарыңыз болды ма? .«Ой қозғау» 1.Соғыстан кейінгі кезеңде қандай өнеркәсіптік кешендер қалыптасты? 2.Өндіріс орындарында КСРО арпмиясы соғыс машиналарының қанша пайызын өндірді? 3.Байқоңыр ғарыш айлағының қашан іргетасы қаланды? 4.Қай жылдан бастап алғаш космосқа адам ұшырылды? 5.Қанша зымыран ұшырылды? 6.О.Сүлейменовтің қандай поэмасы жарыққа шықты? 7.Семей полигоны қай жерлерді қамтыды?
|
Карта
Бағалау парағы
Үлестірмелі парақша лар |
|||||||||||||||||||||
|
Қорытын ды аттестат тау мен ҰБТ ге дайындық кезеңі |
7мин
|
Жеке Тест тапсырмалары 1.Қазақстан қай жылдары нағыз экологиялық апат аймағына
айналды? D) Ірі
кәсіпорындар 10. Өскемен
қаласында орналасқан ірі кәсіпорын: Дайын үлгі жауап арқылы бағалау
Рефлексия |
Үлестір мелі парақша |
|||||||||||||||||||||
|
Бағалау |
3 мин. |
Екі жұлдыз, бір ұсыныс арқылы бағалау Жұптардың өзара бағалауы Дайын үлгі жауап арқылы бағалау |
|
|||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||||||||
|
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау-Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
||||||||||||||||||||||
|
"Өкіл" әдісі Сәйкестендіру Тест |
Екі жұлдыз, бір ұсыныс арқылы бағалау Жұптардың өзара бағалауы Дайын үлгі жауап арқылы бағалау |
Қазақстан тарихы әдістеме АКТ Карта |
||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді.Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстанда әскери өндірістік кешеннің қалыптасуы. Байқоңыр ғарыш айлағы, Семей ядролық полигоны
Қазақстанда әскери өндірістік кешеннің қалыптасуы. Байқоңыр ғарыш айлағы, Семей ядролық полигоны
|
Пәні:Қазақстан тарихы |
Мектеп: Тұрар Рысқұлов атындағы орта мектебі |
|||||||||||||||||||||||
|
Күні: 26.02.2018ж. Сынып: 11 |
Мұғалімнің есімі: Ильясова Г.С. |
Тексерілді: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Қазақстанда әскери-өндірістік кешеннің қалыптасуы. Байқоңыр ғарыш айлағы, Семей ядролық полигоны. |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Оқушылырға соғыстан кейінгі кезеңде экономиканы әскерилендіру,Қазақстан аумағындағы әскери өнеркәсіптік кешеннің қалыптасуы, Байқоңыр ғарыш айлағының іргетасының қалануы, Семей полигоны туралы мәліметтер бере отырып, түсінік қалыртастыру; |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Қазақстан аумағындағы әскери өнеркәсіптік кешеннің қалыптасуы жайында білім алады. Оқушылардың басым бөлігі: Байқоңыр ғарыш айлағының іргетасының қалануы, Семей полигоны туралы толық мәлімет алады Кейбір оқушылар: Кестемен жұмыс жасауға үйренеді. |
|||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар ............(істей) алады. Кесте арқылы : Қазақстандағы әскери өнім шығарған кәсіпорындады картадан көрсетеді.. Топтастыру арқылы: Байқоңыр айлағының тарихын түсіндіреді. Тірек-сызба арқылы Семей полигонының тарихын түсіндіреді. |
|||||||||||||||||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
||||||||||||||||||||||||
|
Орта қашықтықтағы баллистикалық зымырандар , бериллий, тантал химиялық элементтерін |
||||||||||||||||||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
||||||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
||||||||||||||||||||||||
|
-Қазақстан экономикасына әскери –өндірістік кшендердің тигізетін пайдасы мен зияны -Қазақстандағы экологиялық ахуал -Байқоңыр ғарыш айлағының Ресейге жалға берілуі. |
||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||
|
Айтылым бойынша ұсыныстар: Тақырыпты оқу кезіндегі түсінігін айта білуі. |
||||||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерийі |
Қазақстанды әскери-өндірістік кешендерді біледі Қазақстандағы экологиялық ахуалды саралай біледі Картадан әскери-өндірістік кешендерді, Байқоңыр, Семей полигонын көрсетеді. |
|||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Басталуы |
5мин |
Топқа бөлу: Үй тапсырмасын стикерлерге жазылған сұрақтар арқылы сұрап , сол стикерлердің түсіне қарай топтарға бөлемін Жаңа сабаққа кіріспе : INSERT түртіп алу әдісі арқылы жаңа сабаққа кірісу Қойылған сұрақтарға жауап тауып түртіп алады. |
Қағаз қиындылары Интерактивті тақта |
|||||||||||||||||||||
|
Ортасы |
15 мин 10 мин |
Жұптық жұмыс Кестемен жұмыс , үлестірмелі карточкалармен жұмыс
«Сәйкестендіру тесті» Алматы Бериллий, тантал химиялық элементтерін өндірді. Петропавл Әскери кеме, қару-жарақ, ірі калибрлі пулеметтер шығарды Орал Бомба, мина, снаряд, әскери тапсырыстарды орындады Өскемен Орта қашықтықтағы баллистикалық зымырандар жасалынды Жұптарда өзара бағалауТоптық жұмыс І-топ Әскери –өндірістік кешендер ІІ-топ Семей сынақ алаңы ІІІ-топ Байқоңыр "Өкіл" әдісі арқылы жүреді Екі жұлдыз, бір ұсыныс арқылы бағалау Кері байланыс
1.Жұмыс барысында топтағы
қарым - қатынас тапсырманың орындалуына қалай әсер
етті? 3. Топтық жұмыс жасау кезінде қиындық келтірген тұстарыңыз болды ма? .«Ой қозғау» 1.Соғыстан кейінгі кезеңде қандай өнеркәсіптік кешендер қалыптасты? 2.Өндіріс орындарында КСРО арпмиясы соғыс машиналарының қанша пайызын өндірді? 3.Байқоңыр ғарыш айлағының қашан іргетасы қаланды? 4.Қай жылдан бастап алғаш космосқа адам ұшырылды? 5.Қанша зымыран ұшырылды? 6.О.Сүлейменовтің қандай поэмасы жарыққа шықты? 7.Семей полигоны қай жерлерді қамтыды?
|
Карта
Бағалау парағы
Үлестірмелі парақша лар |
|||||||||||||||||||||
|
Қорытын ды аттестат тау мен ҰБТ ге дайындық кезеңі |
7мин
|
Жеке Тест тапсырмалары 1.Қазақстан қай жылдары нағыз экологиялық апат аймағына
айналды? D) Ірі
кәсіпорындар 10. Өскемен
қаласында орналасқан ірі кәсіпорын: Дайын үлгі жауап арқылы бағалау
Рефлексия |
Үлестір мелі парақша |
|||||||||||||||||||||
|
Бағалау |
3 мин. |
Екі жұлдыз, бір ұсыныс арқылы бағалау Жұптардың өзара бағалауы Дайын үлгі жауап арқылы бағалау |
|
|||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||||||||
|
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау-Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
||||||||||||||||||||||
|
"Өкіл" әдісі Сәйкестендіру Тест |
Екі жұлдыз, бір ұсыныс арқылы бағалау Жұптардың өзара бағалауы Дайын үлгі жауап арқылы бағалау |
Қазақстан тарихы әдістеме АКТ Карта |
||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді.Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













