Материалдар / Қазақстанда жекелеген ресурс түрлерін өңдеу технологиялары, орталықтары мен дайын өнім түрлері 9 сынып ҚМЖ
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Қазақстанда жекелеген ресурс түрлерін өңдеу технологиялары, орталықтары мен дайын өнім түрлері 9 сынып ҚМЖ

Материал туралы қысқаша түсінік
Қазақстанда жекелеген ресурс түрлерін өңдеу технологиялары, орталықтары мен дайын өнім түрлері 9 сынып 472 бұйрық бойынша құрастырылған қысқа мерзімді жоспар Оқу мақсаты 9.5.1.2 Қазақстанда жекелеген табиғи ресурстарды өңдеу технологиясын сипаттап, орталықтары мен дайын өнім түрлерін атайды
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Наурыз 2024
104
1 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
250 тг 188 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Қазақстанда жекелеген ресурс түрлерін өңдеу технологиялары, орталықтары мен дайын өнім түрлері

Бөлім:

5 Экономикалық география 5.1 Табиғи ресурстар

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сыныбы: 9

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қазақстанда жекелеген ресурс түрлерін өңдеу технологиялары, орталықтары мен дайын өнім түрлері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

9.5.1.2 Қазақстанда жекелеген табиғи ресурстарды өңдеу технологиясын сипаттап, орталықтары мен дайын өнім түрлерін атайды

Сабақтың мақсаты:

Табиғат ресурстарының өңдеу технологиясын сипаттайды; Қазақстандағы дайын өнім түрлерін атайды, орталықтарын анықтайды.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы






Жаңа сабаққа кіріспе


(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:

1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.

2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

3.Сынып оқушыларын 3-топқа бөлу

«Ой шақыру» әдісі арқылы сұрақтар қоямын:

  1. Ресурс дегеніміз не?

  2. Кен орны сөзіне анықтама бер?

  3. Шикізат, өнім, завод ұғымдарын қалай түсінесің?

  4. Фабрика терминінің анықтамасын айт?

Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырамын.

Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. Әр оқушы өз оймен бөліседі.

Өзгенің пікірін толықтырады.


Сұрақтарға жауап берген оқушыларды ауызша мадақтап отыру

Жалпы 1 балл

Оқулық, жұмыс дәптері

АКТ

Суреттер

карта

Сабақтың ортасы


Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтіні мен ресурстарды қолдана отырып, географиялық диктант беріледі.

Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады.

Дескриптор: Жалпы - 3 балл

Қазақстанда жекелеген ресурс түрлерін өңдеу технологиялар туралы сипаттап жазады

Оқулық

ҚР физикалық картасы

Атлас

Дәптер

1- тапсырманы топпен орындатамын, бақылаймын, тапсырма орындалу жолына нұсқау көрсетемін.

1-тапсырма

1. Карта арқылы зерттеу жүргізеді. Құрылыс, жеңіл, тамақ өнеркәсібі салаларының технологиялық үдерісін сипатта.

Дескриптор: Жалпы - 3 балл

1. Құрылыс, жеңіл, тамақ өнеркәсібінің технологиялық үдерісін сипаттайды.

Оқулық

Дәптер

Атлас

АКТ

ҚР әкімшілік-саяси картасы

2- тапсырманы орындатамын, бақылайды, мысал, үлгі көрсетемін.

2-тапсырма

Мұнай өндірісі негізінде дайын өнімнің қалай алынатыны жөнінде қысқаша түсінік бер.

Дескриптор: Жалпы – 3 балл

Мұнай өндірісі негізінде дайын өнімнің қалай алынатыны жөнінде қысқаша түсінік беріледі.


9-сынып оқулығы.

Дәптер

ҚР әкімшілік-саяси картасы


Сабақтың соңы

Рефлексия


Сабақты қорытындылау. Оқушылардың рефлексиясы

Үй жұмысы: §49 оқу. Өнеркәсіптік кәсіпорынды сипаттау жоспарын қолдана отырып, дайын өнім шығаратын өнеркәсіп сызбасын құрастыру.

Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты рефлексия жасайды.

Дескрипторды назарға ала отырып өзара топтық бағалау жүргізіп, бағалау парақшасын толтырады

Бағалау парақшасы


































Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!