Сабақтың
басы
(10
минут)
|
Ұйымдастыру (Сәлемдесу, оқушыларды
түгелдеу)
Психологиялық
ахуал
Мақсаты: оқушылар арасында қарым –
қатынасты нығайту, жағымсыз көңіл-күйден арылу, өзін еркін сезінуге
көмектесу, ынтымақтастық ахуалын және жағымды психологиялық орта
қалыптастыру.
Оқушылардың назарын
сабаққа аудару.
Үй тапсырмасы: «Кім
жылдам» ойыны
-
Қазақ АКР Ғылым академиясы
қашан ашылды?
-
Е.Бекмаханов не үшін
айыпталды?
-
1950жылы Республикада білім
беру ісі қалай дамыды?
-
«Жылымық» жылдары қандай
оқиғалар болды?
-
Қазақ әдебиетінде қандай
тұлғаларды білесің?
-
Кино өнеріне үлес қосқан
қандай дарынды өкілдерді
білесің?
-
Музыка өнерінің майталмандары
кімдер?
-
Мәдениеттің дамындағы негізгі
бағыттарды атаңдар?
|
Сұрақтарға жылдам жауап
береді
|
мадақтау
«Басбармақ»
|
Күрделілігіне қарай
алға ілгерілеп отыратын
сұрақтар
|
Сабақтың
ортасы
(20-25
минут)
|
Сабақтың
тақырыбы: Қазақстандағы 1986 жылғы
Желтоқсан оқиғалары
Сабақтың
мақсаты: 1986 жылғы Желтоқсан
оқиғасының тарихи маңыздылығына баға
беру;
Топтастыру: «Тарихшылар» «Зерттеушілер»
«Сарапшылар» сөздер жазылған қағаз
қиындысын құрастыру арқылы
топқа
бөлінеді
«БББ» кестесі
Білемін
|
Білдім
|
Білгім
келеді
|
|
|
|
1986
жылғы Желтоқсан оқиғасы туралы не
білеміз?
«Желтоқсан
желі» бейне баян үзінді (Ой
шақырту)
1. Тапсырма:
«Мәтінмен жұмыс»
«Зерттеушілер»
тобы: Желтоқсан оқиғасының тарихи
маңыздылығы неде?
«Тарихшылар»
тобы: «Халық
қаһармандарының» өшпес
ерліктері?
«Сарапшылар»
тобы: Желтоқсан оқиғасы
кезіндегі тың
мәліметтер?
Дескрипторлар:
-
Желтоқсан оқиғасының
тарихи маңыздылығына біледі
-
«Халық
қаһарманы»
өшпес ерліктерін
насихаттайды.
-
Желтоқсан оқиғасы
туралы тың деректерді, мәліметтерді
анықтайды.
2.Тапсырма:
«Жабық тест» бекіту
сұрақтары
Мақсаты: Оқушылардың есте сақтау
қабілетін дамыту.
1.Желтоқсан
оқиғасының сылтауы?
2.1986 жылы
желтоқсан оқиғасының сипаты?
3.Желтоқсан
оқиғасының болу себебі?
4.Желтоқсан
оқиғасының қозғаушы күші?
5.Желтоқсан
толқуының тарихи мағызы?
6.Қанша адам
айыпталды?
7.Қанша адам
ұсталдығ қала сыртына
әкетілді?
8.1991 жылы 12
желтоқсанда қандай оқиға
болды?
9.«Төрт жыл кешкен
шындық» кімнің өлеңі?
10.Д.А.Қонаев
Қазақстан КОКП ОК бірінші хатшысы қызметін қашан
атқарды?
|
Кестені
толтырады
Пікір
алмасады
Мәтінді оқиды,
топта
талқылайды, постерге
жазады.
Ойын ашық жеткізе
алады, топта пікір алмасады.
ҚБ кері
байланыс
Жазбаша
орындайды
|
«Екі жұлдыз, бір
тілек»
ҚБ «+,-» шартты
белгілер қою арқылы «Өзін-өзі
бағалау»
|
оқушылардың тыңдалым
дағдысын дамыту
Оқушыларды ойланту
үшін және бірқатар жауаптар алу үшін алдын ала
дайындалған тапсырманы
орындайды
Бұл әдісті қолдану
барысында сөзбен қолдау көрсету және ынталандыру да маңызды рөл
атқарады. ұйымшыл топ
қалыптастырады
Оқушылардың есте
сақтау дағдысын қалыптастыру, сабақты
бекіту
|
Саралау-Сіз
қандай тәсілмен көбірек
көрсетпексіз?
Сіз басқаларға
қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар
бересіз?
|
Бағалау-Сіз
оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап
отырсыз?
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын
сақтау
|
Сабақ мақсаты
қолжетімді болды ма?
Барлық оқушылар оқу
мақсатына қол жеткізді ме?
Егер оқушылар оқу
мақсатына жетпеген болса, неліктен деп
ойлайсыз?
Сабақта саралау
дұрыс жүргізілді ме?
Сабақ кезеңдерінде
уақытты тиімді пайдаландыңыз
ба?
Сабақ жоспарынан
ауытқу болды ма және
неліктен?
|