Материалдар / Қазақстанның машина жасау өнеркәсібі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Қазақстанның машина жасау өнеркәсібі

Материал туралы қысқаша түсінік
мұғалімге қажет қысқа мерзімді жоспар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Желтоқсан 2020
1053
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

15.04.20ж

9сынып.

Тақырыбы:

§26-27Қазақстандағы машина жасау өнеркәсібінің салалық құрамы.

Мақсаты:

Машина жасау өнеркәсібінің салалық құрамын оқып үйрену.

Күтілетін нәтиже:

А.Машина жасау өнеркәсібінің салалық құрамын біледі.

В.Машина жасау өнеркәсібінің салалық құрамын салыстырып,

талдайды.

С.Машина жасау өнеркәсібінің мамандану түрлерін саралап,

соңғы жылдырдағы сұраныстар жөнінде пікірін білдіреді.

Қолд.әдіс-тәсілдер

Жұптас,ойлан,бөліс,өрмекшінің торы,диалогтік оқыту,жоғары және төменгі дәрежелі сұрақтар


Керекті құрал- жабдықтар

Маркер, постер, стикер, оқулық,атлас карта,интернет ресурстары.

Қазақстанның саяси әкімшілік картасы,маркер,жіп.

Сабақ кезеңдері.

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті.

Кіріспе

Амандасу.

Сергіту сәті

Топ ережесін жасақтау.

Топқа бөліну

Амандасады.

Бір-біріне тілек айтады.

Топ оқушыларына арнайы сурет қималары беріледі,осы суреттерді құрастыру арқылы топқа бөлінді./кеме,автомовиль,ұшақ,камаз/

4топ құрылады,әр топта 4оқушы құрамынан тұрады.

Тұсаукесер.

Бірнеше әртүрлі көлік түрлерінің суреттері топтарға беріледі./трактор,кеме,ұшақ,жеңіл машиналар,тепловоз,катер,ескідегі көлік түрлері/

Оқушылар постерге көлік түрлерінің ерекшелігі және түрлері бойынша жүйелейді.Мысалы: /құрлық көлігі,су,көлігі әуе көлігі ,/т/б.Содан соң оқушылар өздеріне ұнаған көлік түрлерін алып,жаңа тақырыптың мақсатын ашады.

Негізгі бөлім.

Жұптас,ойлан,бөліс.

1топ: /ұшақ таңдады/ Қазақстандағы әуе көлігі және

электортехникалық машиналар туралы.

2топ /кеме таңдады/

Еліміздегі кеме жасау орталықтары,

3топ /жеңіл машина таңдады/

Қазақстандағы орташа машина жасау орталықтары

4топ /камаз таңдады/

Қазақстандағы ауыр машина жасау отралықтары

Картамен жұмыс:

Карадан Машина жасау орталықтарын көрсету


Кесте арқылы машина жасау кешенінің салалары, орталықтары, шығаратын өнімдерін түсіндіру.

Салалары

Орталықтары

Шығаратын өнімдері



Ауыр машина жасау



Алматы, Қарағанды.

Түсті және қара металлургия, химия комбинаттарына құрал-жабдықтар, шахталарға машиналар.

Экскаватор зауыты

Кентау.

Экскаватор.

Пресс-автоматтар

Алматы, Шымкент.

Автоматтандырылған станоктар.





Электротехникалық машиналар



Алматы, Шымкент, Семей, Өскемен, Талдықорған, Қарағанды, Ақтөбе, Көкшетау.

Төменгі, жоғарғы вольтті аппараттар, кабель, конденсатор, аккмулятор, электрлі мотор, рентген аппаратуралары, таразы, аспаптар.

Ауыл шаруашылық машина

лары.

Павлодар, Макинка, Петропавл, Астана, Көкшетау, Өскемен.

Трактор, қосалқы бөлшектер, шағын литражды қозғалтқыштар, аспаптар.





Оқушылар топта жеке,жұппен топтасып жұмыстанады.

Әр топ мүшеелері өздеріне берілген ресурстар бойынша жұмыстанады.Негізгі орталықтарын және осы көлік туралы жаранама жасайды.Суреттер салып постер қорғайды.Қазақстанның машина жасау орталықтарын постерге түсіреді,талдайды.Бір-біріне көмектеседі.Бір-бірінің пікірін тыңдайды.Бір-біріне сұрақ қойып,диалогтік қарым қатынас орнатады.

Әр топ мүшелері тікелей ғаламтор материалдарын тақырыпқа сай пайдаланады.ЭКСПО 17 қатысты әр топ мүшелері өздерінің жұмыстарын айтады.Мыс /1көлікті таңдап/

Әр топ жұмысынан кейін формативті бағалау жүргізу.,қолпаштау,сенім білдіру,мадақтау.Өздерінің түсінегенін Басбармақ арқылы

Қорытынды.

Кері байланыс орнату Өрмекшінің торы

Үйге: §26-27Қазақстандағы машина жасау өнеркәсібінің салалық құрамы.

Кескін картаға машина жасау орталықтарын түсіру.

Жіпті оқушылар бір-біріне лақтырып,бүгінгі сабақтағы ой пікірлерін айтады.Шеңбер құрап оқушылар жіпті бір-біріне лақтыру арқылы бүгінгі сабақ жөнінеде ой пікірлерін ,не түсінгендерін айтады.



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!