Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
қмж
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Дүниетану сабағына арналған қысқа мерзімді жоспарлары
-
сабақ
Ортақ тақырып: Бөлімше |
Өзім туралы 1.2. Мектеп және мектеп қоғамдастығы |
|||||
Педагогтің аты-жөні: Хұрман Ж.Ө. |
|
|||||
Күні: |
07.10.2022 |
|||||
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы |
Біздің мектебіміз |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.2.6 – өзін мектеп оқушысы және сынып ұжымының мүшесі ретінде сипаттау. |
|||||
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Басы |
Мұғалім оқушылармен сәлемдеседі. Өлең оқиды: Соғылды міне, қоңырау, Тыныштық енді сақтаймыз. Тапсырмалар қиындау, |
Сәлемдеседі. Тыңдайды. |
|
|
|
Тезірек сабақ бастаймыз. Ерінбейміз біз, достар, Оқушымыз өйткені.
|
|
|
Оқулық |
Ортасы |
ФТ. ӨЖ. – Балалар, оқулық беттерін қарап шығыңдар, суреттерге назар аударыңдар. Қалай ойлайсыңдар, дүниетану сабағында не туралы айтатын боламыз? Қайталанып тұраған ұсақ суреттерге назар аударыңдар. Бұлар – шартты белгілер. Олар нені білдіретінін көрейік. 2-беттегі шартты белгілердің мәнін оқиды. Ал қазір әрқайсысымыз шартты белгілерді қалай есте сақтағанымызды тексерейік. Жеке беттердегі шартты белгілерді көрсетеді |
. Оқулық беттерін қарап, суреттерге назар аударады. Ойларымен бөліседі. Шартты белгілерге назар аударып, танысады.
|
|
Оқулықтың, шартты белгілері |
Соңы |
Мұғалім «Иә-жоқ» тәсілін пайдаланып, «Біздің мектебіміз» ойынын ұйымдастырады. Егер тұжырыммен келіссеңдер, екі қолдарыңды да жоғары көтеріңдер, келіспесеңдер – төмен түсіріңдер:
|
«Біздің мектебіміз» ойынын ойнайды. Егер тұжырыммен келіссе, екі қолдарын да жоғары көтереді, келіспесе – төмен түсіреді. |
|
Оқушы дәптері |
-
сабақ
Ортақ тақырып: Бөлімше |
Өзім туралы. 1.2. Мектеп және мектеп қоғамдастығы |
|
Педагогтің аты-жөні: Хұрман Ж.Ө. |
|
|
Күні: |
14.10.2022 |
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Менің күн тәртібім |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.2.4 – күн тәртібін сақтау маңызын түсіндіру және күн тәртібін құру. |
|
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақтың барысы |
||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Басы |
Мұғалім оқушылармен сәлемдеседі, |
Сәлемдеседі. |
|
|
|
Мұғалім балаларға сұрақ қояды: – Адам сағатты не үшін ойлап тапқан? Мұғалім: – Тәуліктің төрт мезгілін ретімен атаңдар. |
Сұраққа жауап береді. ФТ. Балалардың жауабы: Кешікпеу үшін. Әрбір істі уақытында істеу үшін. Уақытты текке өткізбеу үшін. Балалар: Таңертең. Күндіз. Кешке. Түнде. |
Қабырға сағаттың суреті. Суреттер: таңертеңгі, күндізгі, кешкі, түнгі. |
Ортасы |
Мұғалім: – Күн басталды, ал біз күндіз не істейміз? Бұл сұраққа жауап беру үшін шеңбер бойымен тұрамыз. Менің қолымда доп бар. Оны мен шеңбер бойымен ұсынамын. Допты алған адам менің әңгімемді жалғастырады. Сонымен мен бастаймын: Мектепте сабақ бітті, үйге қайттық, үйде бізді дәмді түскі ас күтеді. Допты ары қарай беремін (оқушы жалғастырады). Кеш болды. Ал сендер кешке не істейсіңдер? Мен іс-әрекеттеріңді ыммен, сөйлемей, тек қимылмен көрсетуді ұсынамын, мысалы ... (мұғалім бір қимылды көрсетеді, ал балалар оны табады). Балалар қимылмен көрсетеді, мұғалім табады. |
Қайталайды.
|
Дескриптор 1. Суреттегі әрекеттер мен олардың уақыттарын қосады.
|
Сюжеттік сурет. Балалар сабақта. |
Соңы |
мен денсаулығы да сақталады. Біздің еңбегіміз – оқу. Аз шаршап, сабақты жақсы оқу үшін еңбекті солай ұйымдастыру керек. |
Нені үйренгендерін айтып бөліседі. |
|
Оқушы дәптері |
-
сабақ
Ортақ тақырып: Бөлімше |
Өзім туралы 1.2. Мектеп және мектеп қоғамдастығы |
|||||
Педагогтің аты-жөні: Хұрман Ж.Ө. |
|
|||||
Күні: |
21.10.2022 |
|||||
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы |
Бір аптада неше күн бар? |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.2.5 – тәулік уақыты мен апта күндерінің атауларын қолдану. |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар:
Көптеген оқушылар:
Кейбір оқушылар:
|
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Басы |
Мұғалім: – Шатаспа-әңгімені тыңдаңдар. Бұл әңгіменің қай жері дұрыс емес екендігін айтыңдар. Ертең мен таңертең ерте тұрдым. Жуынып, жаттығу жасаймын, киініп таңғы ас ішуге |
Шатаспа-әңгімені мұқият тыңдап, әңгіменің қай жері дұрыс емес екендігін айтады. |
|
|
|
барамын. Анам таңғы асқа дәмді ботқа |
|
|
|
пісіреді. |
|
|
||
Мен толы тарелка ботқаны жеп алдым. |
|
|
||
Кеше мен мектепке ертерек баруым керек, |
|
|
||
сондықтан соқпақ жолмен жылдам |
|
|
||
Материалды жүктеу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |