Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Қмж
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
№15 Мақтажан ЖББМКММ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары. Сабақтың тақырыбы: Алкиндер
Бөлім: |
10.4А Қанықпаған көмірсутектер |
Педагогтің аты-жөні: |
Кожаева Н.А |
Күні: |
22.04.2024 |
Сыныбы: |
10 «ә» |
Сабақтың тақырыбы: |
Алкиндер |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.4.2.16 алкиндердің құрылымдық формулаларын құрастыру, алкиндердің химиялық қасиеттері мен алыну жолдарын зерделеу |
Сабақтың мақсаты: |
-алкиндердің құрылымдық формулаларын құрастыру, алкиндердің химиялық қасиеттері мен алыну жолдарын зерделейді. |
Құндылыққа баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 5 мин. |
Ұйымдастыру сәті Топқа біріктіру:3 топ Cast Lots приложениемен )
1-топ Алкандар 2- топ Алкендер 3-топ Алкиндер
Үй тапсырмасын « LUMIO платформасы» арқылы
олардың құрылыс ерекшеліктерін атаңыз. Көрсетілген заттардың арасында алкандар,алкендер алкиндер көрсетіңіз |
Шеңберге тұрады Топқа біріктіру:3 топ Cast Lots приложениемен )
1-топ Алкандар 2- топ Алкендер 3-топ Алкиндер
«LUMIO» платформасы арқылы Сұрақтарға жауап береді |
Керемет,тамаша ӨӨБ ; компос әдісі 10 балдық жүйе ТБ; «Лайк» әдісі приложение PowerPoint |
Карточка, 3D презентация АКТ |
Жаңа сабаққа кіріспе 3 мин |
«Ацетиленнің қолданылу саласы.» ацетиленнен алынған заттарды күнделікті қмірде қолданамыз «Бөлмедегі заттар» әдісі
|
Күнделікті өмірде қандай мақсатта қолданатынын айтады
|
. дискриптор: 1заттарды атайды. (1б) 2қолдану саласын айтады (1 б) 3.неден алынатынын айтады (2б) |
Үлестірме карточкалар Тұрмыстағы заттар (тігін жіп,пва клей,мата түрлері т.б) |
Сабақтың ортасы 15 мин. |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын ұсыну (слайды №1,2) «Борт журналы» әдісі
1-топ физикалық қасиеттерін
2-топ “Ацетиленнің алынуы”. 3-топ |
Сыни ойланады,СипаттайдыБелсенді оқиды,ізденеді Дәптерге жазады Зерханалық жұмыс“ Кальции карбидінен ацетилен алу”.
|
ТБ. дискриптор: Ацетиленнің физикалық қасиеттерін сипаттайды (3 б)
Дискриптор: 1.техника қауіпсіздігін саөтау. 2.тәжірибені жасау.реакция теңдеуін жазады. 3.қорытындылау (3 б) Дискриптор: 1.изомер түрлерін атайды. 2.мысал келтіреді. |
https://yandex.kz/video/preview/4973377924376937521 |
Топтық жұмыс 8 мин |
«Матрица» әдісі арқылы Химиялық қасиеттерін ашуға тапсырмалар 1-топ Қосылу
2-топ полимерлену
3-топ жану, орынбасу
|
Дәптерге жазады
|
Дискриптор: 1..химиялық теңдеуді жазады 2. теңестіреді |
https://yandex.kz/video/preview/2445332962110736303 |
Жеке жұмыс 9 мин |
А,В,С деңгейлік тапсырмалар А- тап 1 2 3 4 5 5 4 3 2 1 СН3 – С ≡ С – СН2 – СН3 СН3 – СН2 – СН2 - С ≡ СН3 Пентин - 2 Пентин – 1 б) көміртек атом қаңқасының өзгеруі: СН3 1 2 3 4 5 6 │ СН ≡ С – СН2 – СН – СН2 – СН3СН ≡ С – СН2 – С – СН3 ││ СН3СН3 В -тап Мына өзгерістер жүзеге асыратын реакция теңдеулерін жазып «Х» және «У» заттарын анықтаңыздар: АІ4С3 → х → у→ Сu2C2 С- тап Есеп - 1. Құрамында 20 % қоспасы бар 40г техникалық кальций карбидінен алынатын ацетиленнің көлемін есептеңдер. Шешуі: Техникалық кальций карбидінің СаС2 массасын табамыз: қоспадағы кальций карбидінің массалық үлесі 80% құрайды. M(CaC2) = 40 · 0,8 = 32г СаС2 + 2Н2О → Са(ОН)2 + С2Н2 32г хл 64г 22,4л 32 · 22,4 X = = 11,2л 64
«zip Grade» әдісі Тест сқрақтары 1. Берілген сызбанұсқадағы Х1 және Х2 заттары: С Н2О СаО Х1 Х2 A) Х1 – СаС2 ; Х2 – С2Н6
B)
Х1
–
СаС2
;
Х2 –
С2Н2 Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |