Материалдар / ҚМЖ 10 сынып.130 бұйрықпен жасалған.Лоренц күші,Магнит өрісіндегі зарядталған бөлшектердің қозғалысы тақыыбына жасалған
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

ҚМЖ 10 сынып.130 бұйрықпен жасалған.Лоренц күші,Магнит өрісіндегі зарядталған бөлшектердің қозғалысы тақыыбына жасалған

Материал туралы қысқаша түсінік
ҚМЖ 10 сынып.130 бұйрықпен жасалған.Лоренц күші,Магнит өрісіндегі зарядталған бөлшектердің қозғалысы тақыыбына жасалған
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Сәуір 2024
50
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
450 тг 338 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

«М.Бейсебаев атындағы орта мектебі» КММ

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Ампер күші, Лоренц күші1

Бөлімі:

Магнит өрісі

Педагогтің аты-жөні:

Қауымбай Н.Н.

Күні:

18.04.2024 ж.

Сыныбы: 10

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ампер күші, Лоренц күші1

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

10.3.4.2 – сол қол ережесін қолдануды және зарядталған

бөлшектердің қозғалысы мен тогы бар өткізгішке магнит өрісінің әсерін сипаттау

Сабақтың мақсаты:

Сол қол ережесін қолдануды және зарядталған

бөлшектердің қозғалысы мен тогы бар өткізгішке магнит өрісінің әсерін сипаттайды

Сабақтың барысы:


Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

3 минут







Өткенге шолу

5 минут







Жаңа сабаққа дайындық.


5 минут














Ұйымдастыру кезеңі


Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындығын тексеру.

Топқа бөлу




Оқушыларға А топтағы оқушылар В топтағы оқушыға сұрақ қоюға, В топтағы оқушы С топтағы оқушыға сұрақтар қою ұсынылады.





«Ой қозғау» әдісі


Оқушыларға интербелсенді тақтадан бейнеролик көрсету.


Сұрақтар:

1.Бейнежазбадан біз не көрдік?

2.Бұл көрсетілімнің біздің бүгінгі сабағымызға қандай байланысы бар деп ойлайсыздар?


Ендеше бүгінгі сабақта біз магнит өрісінің қозғалыстағы зарядталған бөлшектерге әсерімен танысамыз.


Сабақтың тақырыбын, оқу мақсатын хабарлау




Оқушылар А,В,С әріптері жазылған стикерлер арқылы 3 топқа бөлінеді.




Оқушылар үй тапсырма- сы бойынша сұрақтарға жауап береді.







Оқушылар бейнероликті тамашалайды. Сұрақтарға жауап береді, сабақ тақырыбын болжайды.




Топ басшыларына бағалау парағы беріледі.




ҚБ: мен .... жұлдызымды беремін

Shape1






ҚБ: ауызша мадақтау, ынталандыру




Стикерлер







10 сыныпқа арналған оқулық, интерактивті тақта


Сабақтың ортасы


Жаңа сабақ

Топтық жұмыс


10 минут







Жұптық жұмыс


5 минут
































Жеке жұмыс

12 минут




Сабақтың соңы


3 минут





«Топтық талқылау әдісі»


(қосымша 1)


1-топ. Бес сөйлем, бір түйінді ой

2-топ. «Ақиқат. Жалған. Дәлел» әдісі

3-топ. Формулалар сөйлейді






«Бізден-есеп, сізден-жауап» әдісі



1-жұп. Индукциясы 0,085 Тл біртекті магнит өрісіне оның магнит индукция сызықтарына перпендикуляр бағытта 4,6*107

м/с жылдамдықпен электрон ұшып кіреді. Магнит өрісіндегі электронға әрекет ететін күшті және ол қозғалатын шеңбердің радиусын анықтаңдар.


2-жұп. 106 м/с жылдамдықпен қозғалатын α-бөлшек индукциясы 0,3 Тл біртекті магнит өрісіне енеді. Бөлшектің жылдамдығы магнит өрісінің индукция сызықтарына перпендикуляр. Бөлшек қозғалатын шеңбердің радиусы мен айналу периодын табыңдар.


3-жұп. Электрон вакуумде индукциясы 5 мТл болатын біртекті магнит өрісінде қозғалады. Оның жылдамдығы 104км/с және индукция сызықтарына перпендикуляр бағытталған. Электронға әрекет ететін күшті және ол қозғалатын шеңбердің радиусын анықтаңдар.



Есептер шығару (қосымша 3)





Рефлексия. Идеялар жәрмеңкесі»

  1. Бүгінгі сабақта біз қандай мәселелерді қарастырдық?

  2. Бүгінгі үйренгеніңіз Сіз үшін болашақта қажет деп ойлайсыз ба?

  3. Сабаққа қандай толықтырулар енгізер едіңіз?



Бағалау. 10 баллдық жүйе бойынша күнделікке бағалау жүргізу.


Үй тапсырмасы. Тақырыпты оқу. 2-тапсырма



Оқушылар мәтінмен танысады.

Әр топ өз тапсырма-лары бойынша зерттеушілік-әңгіме жүргізіп, топ ішінде талқылайды.

Топ спикерлері қорғайды.






Оқушылар жұппен тапсырманы орындайды. Лоренц күші, бөлшек қозғалатын шеңбердің радиусы, айналу периодына берілген есептерді шығарады.





























Оқушылар тапсырманы жеке орындайды.




Оқушылар бүгінгі сабаққа кері байланыс береді.






ҚБ: «Бір сөйлеммен түйіндеу» әдісі арқылы топтар тақырып бойынша білімдерін түйіндейтін бір сөйлем айтады.




ҚБ: екі жұлдыз, бір ұсыныс



2 балл






























ҚБ: Дайын жауаптар арқылы



Тақтадан дайын жауап көрсетіледі, тексеру арқылы өзін-өзі бағалайды.



8 балл





1-10 балл


Суреттер, постер, маркерлер, тапсырма бар парақшалар








Тапсырма бар парақша

































Тапсырма бар парақша




















Топтық жұмыс


1-топ. «Ақиқат. Жалған. Дәлел» әдісі (қосымша 1)

Берілген ақпарат бойынша «Ақиқат» немесе «Жалған» екенін анықтап, дәлел келтіріңіз.



Ақпарат

Ақиқат


Жалған


Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!