Материалдар / ҚМЖ 130 бұйрықпен жасалған.Физика 8 сынып.Линзалар, линзаның оптикалық күшi, жұқа линзаның формуласы тақырыбында
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

ҚМЖ 130 бұйрықпен жасалған.Физика 8 сынып.Линзалар, линзаның оптикалық күшi, жұқа линзаның формуласы тақырыбында

Материал туралы қысқаша түсінік
ҚМЖ 130 бұйрықпен жасалған.Физика 8 сынып.Линзалар, линзаның оптикалық күшi, жұқа линзаның формуласы тақырыбында
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
20 Сәуір 2024
129
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
450 тг 338 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Қысқа мерзімді жоспар

Бөлімі:

8.4А Жарық құбылыстары


Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Линзалар, линзаның оптикалық күшi, жұқа линзаның формуласы.


Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

8.5.1.11 жұқа линза формуласын есептер шығару үшін қолдану;

8.5.1.12 линзаның сызықтық ұлғаю формуласын сандық және графиктік есептер шығару үшін қолдану;

Сабақтың мақсаты:

жұқа линза формуласын есептер шығару үшін қолданады;

линзаның сызықтық ұлғаю формуласын сандық және графиктік есептер шығару үшін қолданады;


Құндылықтарға баулу

Ұлттық мүдде құндылығы:

-Ұлттық мәдениетті дәріптеу

Ар-ұят құндылығы:

-Академиялық адалдық қағидатын қолдану;

Талап құндылығы:

-Білуге, жаңаны тануға құштар болу


Сабақтың барысы:


Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі

3 минут






Өткенге шолу

3 минут
















Жаңа сабаққа дайындық

3 минут















3 минут





Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындығын тексеру, назарын сабаққа аудару.

Топқа бөлу




«Кіру билеті» әдісі бойынша оқушыларға сұрақтар беріледі:

1.Линзалар деген не?

2.Линзалардың түрлері

3.Линзаның төбелері деген не?

4.Бас оптикалық ось деп нені айтады?

5.Линзаның бас фокусы деген не?

6.Фокаль жазықтық деп нені айтады?

7.Нақты фокустар деген не?

8.Жорамал фокустар деген не?

9.Жұқа линзаның формуласы

10.Оптикалық күш деп қандай шаманы айтады?



«Сіз қалай ойлайсыз?» әдісі

Оқушылардың жаңа сабаққа дайындығын тексеру мақсатында проблемалық сұрақтар қою.


1.Қысқа әлде ұзын фокусты линзаның қайсысы көбірек үлкейтеді? Неліктен?

2.Жинағыш линза мен шашыратқыш линзаны қолмен сипап тұрып (қараңғыда) ажыратуға бола ма?



Сабақтың тақырыбын, оқу мақсатын хабарлау


Мұғалім түсіндірмесі (3-4 минут)



Сынып оқушылары «Кіру билеті » әдісі бойынша 3 топқа бөлінеді.





Оқушылар үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді.
















Оқушылар үй тапсырмасы бойынша берілген сұрақтарға жауап береді, бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады.



Бағалау парақтарын таратып беру






ҚБ: «жарайсың!», «Керемет!»
















ҚБ: мұғалімнің ауызша мадақтауы, ынталандыру




















8 сыныпқа арналған оқулық, презентация














презентация








Сабақтың ортасы


Жаңа сабақ


Топтық жұмыс


10 минут




























Жұптық жұмыс


5 минут





Жеке жұмыс

12 минут







Сабақтың соңы


3 минут




«Кіші жоба қорғау» әдісі


3-топқа тақырып бойынша сұрақтар қою.


1-топ


1.Шашыратқыш линзаның жинағыш линзадан айырмашылығы қандай?

2.Күннің көзі арқылы жинағыш линзаның фокустық арақашықтығын қалай анықтауға болады?


2-топ

1.Жинағыш линзаның фокусының орнын тәжірибе жүзінде қалай анықтауға болады? Шашыратқыш линзанікін ше?

2.Кейде линзаны жандырғыш шыны деп атайды. Қандай линзаларға осы атау қолданылады?


3-топ


1.Линзаға қарамай, оны қолмен сипалап, оның жинағыш не шашыратқыш линза екенін қалай ажыратуға болады?

2.Линзаның ұлғайтуы-2 дегенді қалай түсінесіңдер?



Сәйкестендіру кестесі

(қосымша 1)







«Кім тапқыр?» әдісі (деңгейлік тапсырмалар)

(қосымша 2)






Рефлексия. 1 минуттық эссе







Бағалау. 10 баллдық жүйе бойынша күнделікке бағалау жүргізу



Үй тапсырмасы. Тақырыпты оқу. 2-3 тапсырма


Оқушылар оқулықтағы мәтінмен танысады. Топ ішінде талқылау жасайды. Топ спикерлері топтық жұмысты қорғайды.































Оқушылар жұппен тапсырманы орындайды. Берілген ұғымдарды дұрыс жауабымен сәйкестендіреді.




Оқушылар тапсырманы жеке орындайды. Тақтадағы дайын жауаптар үлгісі арқылы өзін-өзі бағалайды.




Оқушылар бүгінгі сабаққа кері байланыс береді. Өз ойларын қағазға жазбаша түрде жазып, ауызша оқиды.









ҚБ: «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» арқылы әр топ бірін-бірі бағалайды































ҚБ: әріптес пікірі арқылы


2 балл





ҚБ: дайын жауаптар үлгісі арқылы өзін-өзі бағалау


8 балл

338тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!