Материалдар / Қмж 3-сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Қмж 3-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
3-сыныпқа арналған қысқа мерзімді жоспар. 130-ншы бұйрық пен жасалған Қазақ тілі пәні бойынша және математика пәні ,әдебиеттік оқу пәндері бар .
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
01 Қараша 2021
529
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

«------------------------- орта мектебі» КММ

Қысқа мерзімді жоспар

     

Қазақ тілі 25-сабақ


Бөлім:

Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен

Мұғалімнің аты-жөні


Күні:


Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ф дыбысы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер, фото, диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжау

3.4.1.1* э, ф, в, ц әріптері бар сөздерді сауатты жазу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: мәтіннің тақырыбы бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды, ф әрпі бар сөздерді сауатты жаза алады.

Көптеген оқушылар: мәтін кейіпкері туралы өз пікірін ашып айта алады.

Кейбір оқушылар: мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырып, оған жауап бере алады.

      Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

10 мин

Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне деген сенімділік қалыптастыру мақсатында дауыстап өлең оқиды:

Жақсылық көрсем – көлдеймін,
Жамандық көрсем – шөлдеймін.
Жақсылық үшін жадырап,
Жанымды жырмен тербеймін.

«Санау» әдісімен төрт топқа бөлу.

Үйге берілген оқу тапсырмасын тексеру:

В әрпі бар сөздерден сөйлемдер құрап жазып келу.

Оқу материалын жариялау «Жұмбақ» әдісі арқылы болады.

Фермада бар,
Малда жоқ.
Формада бар,
Киімде жоқ. (Ф)

- Ф дыбысы туралы не айта аласыңдар?

-Ендеше бүгінгі сабақта ф дыбысы бар сөздерді сауатты жазу жайлы білімімізді жетілдіру мақсатында тапсырмалар орындайтын боламыз.

  1. Өлеңді дауыстап оқиды.






Үйге берілген тапсырманы қалай орындағанын түсіндіреді.













Сабақтың ортасы

15 мин















































3 мин




2 мин


13 мин



















(Ұ, Д) 1- тапсырма: «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі, дәптермен жұмыс.

24-жаттығу.

Қос қоржынын артынып,

Қос құлақтай қалқиып,

Тұратын бұл қай әріп?

Жұмбақтың шешуіндегі әріп қай дыбыстың таңбасы? Ол дыбыс туралы не білесің?

25-жаттығу.

Өлеңді жатқа жаз.

Фойеде ел жиналған

Фестивальді тойлады.

Фатима қыз финалда

Флейтада ойнады.

Өлеңдегі ф дыбысы бар сөздердің мағынасын дереккөздерден қарап, түсіндір.

Флейта қандай аспап? Тағы қандай музыкалық аспаптарды білесің?

Ф дыбысы бар сөздерді айтып, бұл дыбыстың айтылу ерекшелігін байқа.

Дескриптор:

-Жұмбақты түсініп оқиды.

-Жұмбақтың шешуін табады.

- Шешуіндегі әріп ф дыбысының таңбасы екенін айтады.

- Фдыбысы туралы не білетіндерін айтады.

-Өлеңді жатқа қатесіз жазады.

- Өлеңдегі ф дыбысы бар сөздердің мағынасын түсіндіреді.

- Флейта, тб музыкалық аспаптар туралы әңгімелейді.

- Ф дыбысы бар сөздерді айтып, бұл дыбыстың айтылу ерекшелігін айтады.

Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы жүргізіледі.

Кейбір оқушыға:

-Өлең авторы –Абдрахман Асылбеков туралы не білесің?

-Жаңа сабақ басталарда оқыған жақсылық туралы өлең де осы автордың туындысынан алынған үзінді болатын.


Анықтамамен жұмыс:

Ф – қатаң дауыссыз дыбыс. Ол сөздің барлық буынында келе береді: фабрика, телефон, телеграф


Сергіту сәті: қазақ күйіне билеу.


(Ж) 2- тапсырма: «Ашық микрофон» әдісі.

26 -жаттығу.

«Доп ойнаймын деп…» тақырыбындағы мәтінді тыңда.

- Мәтін не туралы?

- Мәтін неліктен «Доп ойнаймын деп...» аталған? Сен қандай ат қояр едің?

- Мәтінді өзің жалғастырып, қалай аяқталатынын болжа.

- Төмендегі қай жауап сенің болжауыңа сәйкес келеді? Ойыңмен бөліс.

1. Қараңғы түсіп кетсе де қорықпады.

2. Бұзауды іздемеді, себебі қараңғыда қорықты.

3. Анасы оған ренжіді.

4. Бұзау өзі келді, анасы оған ренжіген жоқ.

5. Өскенбай анасынан кешірім сұрады.

-Мәтін кейіпкері туралы өз пікірін ашып айт.

Дескриптор:

-Мәтін не туралы екенін айтады.

- Мәтін неліктен «Доп ойнаймын деп...» аталғанын әңгімелейді.

-Мәтінге өзі ат қояды.

- Мәтінді жалғастырып, қалай аяқталатынын болжап айтады.

- Өз болжауына сәйкес келетін сөйлемді айтады.Өз ойымен бөліседі.

-Мәтін кейіпкері туралы өз пікірін ашып айтады.

Саралау тәсілі «Қарқын» арқылы жүргізіледі.

Қарқынды оқушыға:

- Тапқан сын есімдерді күрделі сын есімдерге айналдыр.

Қарқыны баяу оқушыға жетелеуші сұрақтар қойылады.

Саралау тәсілі «Диалог және қолдау көрсету» арқылы жүргізіледі.

Кейбір оқушыға:

- Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырып, оған жауап бер.

-Жұмбақты түсініп оқиды.

-Жұмбақтың шешуін табады.

- Шешуіндегі әріп ф дыбысының таңбасы екенін айтады.

- Фдыбысы туралы не білетіндерін айтады.

-Өлеңді жатқа қатесіз жазады.

- Өлеңдегі ф дыбысы бар сөздердің мағынасын түсіндіреді.

- Флейта, тб музыкалық аспаптар туралы әңгімелейді.

- Ф дыбысы бар сөздерді айтып, бұл дыбыстың айтылу ерекшелігін айтады.









Анықтаманы жаттап алады.




Билеп, сергиді.


-Мәтін не туралы екенін айтады.

- Мәтін неліктен «Доп ойнаймын деп...» аталғанын әңгімелейді.

-Мәтінге өзі ат қояды.

- Мәтінді жалғастырып, қалай аяқталатынын болжап айтады.

- Өз болжауына сәйкес келетін сөйлемді айтады.Өз ойымен бөліседі.

-Мәтін кейіпкері туралы өз пікірін ашып айтады.

ҚБ: 5 балл
















































ҚБ: 5 балл.





































Оқулық, дәптер


















Оқулық, дәптер




































Оқулық, дәптер


















Сабақтың соңы

2 мин

Рефлексияны «Шеринг» әдісі арқылы береді.

Оқу тапсырмасы: ф әрпі бар сөздерден сөйлемдер құрап жазу.

Рефлексия жасайды.

Оқу тапсырмасын жазып алады.

ҚБ қойылады.

















578тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!