Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
5. Экономикалық география 5.2 Әлеуметтік экономикалық ресурстар |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мұхтарова Ш.М. |
|
Күні: |
10.04.2024 ж |
|
Сыныбы: 9 Ә |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстанның индустриялық-инновациялық даму бағыттары; Қазақстанның инновациялық инфрақұрылымы; |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.5.2.4 Қазақстанның индустриялық-инновациялық даму бағыттарын анықтап,болжам жасайды 9.5.2.5 Қазақстанның инновациялық инфрақұрылымының жағдайын талдап,дамыту жөнінде ұсыныстар әзірлейді |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: Қазақстанның индустриялық-инновациялық өндіріс салаларын,өнеркәсіп құрамын біледі; Көпшілік білім алушылар: Қазақстанның индустриялық-инновациялық өнеркәсіп салалаларын басқа елдермен салыстырғандағы үлесін біледі; Кейбір оқушылар: Қазақстанның индустриялды-инновациялық өнеркәсіптердің аумақтық көрсеткіштерін біледі; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы. 5 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылар мен амандасу, түгендеу.Үй тапсырмасын сұрау. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады, сабақта қанша оқушы жоқ екенін айтады.Үй тапсырмасын баяндайды. Дескриптор: Үй жұмысы -Эссе құрылымы толық; -Тақырып ашылған; Жалпы -3 балл
|
Тиімділігі: Оқу(үй) тапсырмасын орындау үшін кітапты оқиды;қосымша оқиды;
|
Оқулық |
||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 15 мин. |
(Ұ)Жаңа сабақты түсіндіру. 1. Интерактивті тақтадан сабаққа байланысты слайд көрсету |
Слайдқа назар аударады. Сабақтың тақырыбын анықтайды. Мұғалімді мұқият тыңдайды. Конспект жазады. |
Тиімділігі: Жаңа екі тақырыпты қатар өткізгендіктен, екі тақырыпты қатар меңгере аламыз.
|
Интерактивті тақта,пре зентация |
||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 14 мин. |
№1-тапсырма: Инновация терминіне класстер құрайды. Жеке жұмыс (3 мин) |
Дескриптор: Жалпы - 2 балл. -Терминнің мағынасын толық түсіндіре алады; |
9-сынып оқулығы, А4 форматындағы парақ, түрлі-түсті фломастер лер |
|||
|
|
№2-тапсырма: Попкорн әдісі. Берілген сұрақтарға дұрыс жауап беруі тиіс. (4 мин) |
Дескриптор: Жалпы – 2 балл. - Сұраққа толық жауап береді; - Көлік түрлерін біледі; |
9-сынып оқулығы. Тапсыр ма жазылған А4 қағаз. |
|||
|
|
№3-тапсырма: Бекіту тесттері. “Kahoot” платформасы арқылы жасалған, екі тақырып қамтылған тест жұмыстарын орындайды. (7-минут) |
|
Дескриптор: Жалпы - 3 балл. -Тест жауаптары дұрыс; |
9-сынып оқулығы.Тест парақшалары. |
||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин.
|
-«Өзіңді бағала» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ 9-"ә" сынып
ҚМЖ 9-"ә" сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
5. Экономикалық география 5.2 Әлеуметтік экономикалық ресурстар |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мұхтарова Ш.М. |
|
Күні: |
10.04.2024 ж |
|
Сыныбы: 9 Ә |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстанның индустриялық-инновациялық даму бағыттары; Қазақстанның инновациялық инфрақұрылымы; |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.5.2.4 Қазақстанның индустриялық-инновациялық даму бағыттарын анықтап,болжам жасайды 9.5.2.5 Қазақстанның инновациялық инфрақұрылымының жағдайын талдап,дамыту жөнінде ұсыныстар әзірлейді |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: Қазақстанның индустриялық-инновациялық өндіріс салаларын,өнеркәсіп құрамын біледі; Көпшілік білім алушылар: Қазақстанның индустриялық-инновациялық өнеркәсіп салалаларын басқа елдермен салыстырғандағы үлесін біледі; Кейбір оқушылар: Қазақстанның индустриялды-инновациялық өнеркәсіптердің аумақтық көрсеткіштерін біледі; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы. 5 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылар мен амандасу, түгендеу.Үй тапсырмасын сұрау. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады, сабақта қанша оқушы жоқ екенін айтады.Үй тапсырмасын баяндайды. Дескриптор: Үй жұмысы -Эссе құрылымы толық; -Тақырып ашылған; Жалпы -3 балл
|
Тиімділігі: Оқу(үй) тапсырмасын орындау үшін кітапты оқиды;қосымша оқиды;
|
Оқулық |
||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 15 мин. |
(Ұ)Жаңа сабақты түсіндіру. 1. Интерактивті тақтадан сабаққа байланысты слайд көрсету |
Слайдқа назар аударады. Сабақтың тақырыбын анықтайды. Мұғалімді мұқият тыңдайды. Конспект жазады. |
Тиімділігі: Жаңа екі тақырыпты қатар өткізгендіктен, екі тақырыпты қатар меңгере аламыз.
|
Интерактивті тақта,пре зентация |
||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 14 мин. |
№1-тапсырма: Инновация терминіне класстер құрайды. Жеке жұмыс (3 мин) |
Дескриптор: Жалпы - 2 балл. -Терминнің мағынасын толық түсіндіре алады; |
9-сынып оқулығы, А4 форматындағы парақ, түрлі-түсті фломастер лер |
|||
|
|
№2-тапсырма: Попкорн әдісі. Берілген сұрақтарға дұрыс жауап беруі тиіс. (4 мин) |
Дескриптор: Жалпы – 2 балл. - Сұраққа толық жауап береді; - Көлік түрлерін біледі; |
9-сынып оқулығы. Тапсыр ма жазылған А4 қағаз. |
|||
|
|
№3-тапсырма: Бекіту тесттері. “Kahoot” платформасы арқылы жасалған, екі тақырып қамтылған тест жұмыстарын орындайды. (7-минут) |
|
Дескриптор: Жалпы - 3 балл. -Тест жауаптары дұрыс; |
9-сынып оқулығы.Тест парақшалары. |
||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин.
|
-«Өзіңді бағала» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
|
|||||
шағым қалдыра аласыз
















