Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Қмж 9-сынып жаңа формат
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
«Тексерілді» МДОІЖО: А.Адилов
Пәні: Қазақстан тарихы |
Мектеп Ақтас жом |
|||||
Күні: 12.04.2016ж. |
Мұғалімі: Н.Зиябеков |
|||||
Сабақ тақырыбы: |
1986ж. Желтоқсан оқиғасы . |
|||||
Сынып: 7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Желтоқсан оқиғасының себептерін анықтай алу, оқиғалардың барысын, салдарын сипаттай алу, өз пікірін ұсынып, баға бере алу. |
|||||
Табыс критерийі |
Барлық оқушылар орындай алады: 1986ж. Желтоқсан оқиғасы жайлы біледі. |
|||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Желтоқсан оқиғасының себептерін анықтап, оқиғалардың барысын, салдарын сипаттай алады. Сұрақтарға жауап береді. |
||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: Тақырыпқа өз пікірін ұсынып, баға бере алады. Сыни тұрғыдан ойлай алады. |
||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Топта, сыныпта жұмысқа толық қатысады, бірін-бірі оқыту арқылы білім алады, ойларын ашық айтуға дағдыланады. |
|||||
Түйінді сөздер: демократияландыру, ұлтшылдық |
||||||
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: -Оқылым арқылы мәтінмен танысу -Айтылым, жазылым, тыңдалым бойынша алған білімді қолдану -Желтоқсан оқиғасын талқылау |
||||||
Талқылауға арналған сұрақтар: Желтоқсан оқиғасы қашан болды ? Желтоқсан оқиғасына қандай баға берілді ? Қазақ жастарына қарсы қандай жазалау шаралары қолданылды ? |
||||||
|
||||||
Алдыңғы оқу: |
Қазақстандағы қайта құру бағыты. |
|||||
Жоспар |
||||||
Жоспарланған Уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды Сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) |
Ресурстар |
||||
Басы Ұйымдастыру кезеңі Үй тапсырмасы Ой қозғау |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Құрал жабдықтарын әзірлеу Топқа бөлу Алдыңғы сабақта өткен тақырыптар бойынша «Кім жылдам» әдісі арқылы сұрақтар қойылады, жауап береді. Жеделдету бағыты қашан жарияланды ? М.Горбачев ОК Бас Хатшысы қызметіне қашан келді ? «Желтоқсан оқиғасы» жайлы не білесіңдер ? бағалау парағы таратылып беріледі. |
оқулық Б.Аяған Қазақстан картасы дәптер |
||||
Ортасы |
Тақырып жайлы мағлұмат беріледі. Бейнежазба көрсетіледі. Топқа мәтін бөліп беріліп, оқып шығу ұсынылады. Желтоқсн оқиғасының басталуы, барысы. Желтоқсан оқиғасына қатысқандарды жазалау шаралары, салдары. Оқушылар мәтінмен танысады. «Ментальды карта » әдісі. Әр топ «ментальды карта» құрастырады. Негізгі түйінді мәселелерді анықтап, сызбаға түсіреді. Топта жұмыстарын қорғайды. Талқылау сұрақтарымен жұмыс жасау. |
Интербелсенді тақта қазақстан картасы «Қазақстан тарихы» оқулығы бүктеме Маркер А3 парағы |
||||
Соңы Бағалау Рефлексия Үй тапсырмасы |
Т кестесі. Өз пікірлерін кестеге жазу арқылы білдіру. Топ басшысы бағалау парағы арқылы бағалайды. Бүгінгі күннің рефлексиясы Тақырыпты оқып, кесте толтырып келу. |
кесте бағалау парағы стикер |
||||
Қосымша мәліметтер: Қазақстан тарихы әдістемелік журнал |
||||||
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс – Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі). |
||||
Ойды нақты жинақтауға, пікірін ашық айтуға үйрету. |
Оқушылар іс-әрекетін критериалды бағалау және кері байланыс жасау арқылы |
География пәнімен байланыс. Өз елін, жерін сүюге, ұлтжандылыққа тәрбиелеу. |
||||
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті ? Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім? |
|
|||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: 1: 2: |
«Тексерілді» МДОІЖО: А.Адилов
Пәні: Қазақстан тарихы |
Мектеп: Ақтас ЖОМ |
|||||
Күні: 10.03.2016ж. |
Мұғалімі: Зиябеков Н |
|||||
Сабақ тақырыбы: |
1980-1990ж.Қазақстан. |
|||||
Сынып: 9 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Экономикалық, саяси салаларда дағдарыстың дамуы жайлы түсініктеме беру, 80ж. Қазақстан экономикасын, халық шаруашылығының құлдырауын сипаттау, . |
|||||
Табыс критерийі |
Барлық оқушылар орындай алады: 1980-1990ж. елдің әлеуметтік-экономикалық жағдайымен танысады. |
|||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Экономикалық, саяси салаларда дағдарыстың дамуы жайлы анықтай алады. Сұрақтарға жауап береді. |
||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: 80ж. Қазақстан экономикасын, халық шаруашылығының құлдырауын сипаттай алады. Сыни тұрғыдан ойлай алады. |
||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Топта, сыныпта жұмысқа толық қатысады, бірін-бірі оқыту арқылы білім алады, ойларын ашық айтуға дағдыланады. |
|||||
Түйінді сөздер: инвестиция, экспорт, корпорация |
||||||
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: -Оқылым арқылы мәтінмен танысу -Айтылым, жазылым, тыңдалым бойынша алған білімді қолдану -Елдің әлеуметтік-экономикалық жағдайын талқылау |
||||||
Талқылауға арналған сұрақтар: 70-80ж. экономикалық және саяси салаларда дағдарыстың дамуы неден көрінді ? 80ж. Қазақстан экономикасының сипаты қандай еді ? Ауыл тұрғындары әл-ауқатының нашарлауы неден көрінді ? |
||||||
|
||||||
Алдыңғы оқу: |
1986ж. Желтоқсан оқиғасы. |
|||||
Жоспар |
||||||
Жоспарланған Уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды Сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) |
Ресурстар |
||||
Басы Ұйымдастыру кезеңі Үй тапсырмасы Ой қозғау |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Құрал жабдықтарын әзірлеу Топқа бөлу Алдыңғы сабақта өткен тақырыптар бойынша «Зымыран сұрақтар» әдісі арқылы сұрақтар қойылады, жауап береді. «1985ж. Қайта құру бағыты жайлы не білесіңдер ?» |
оқулық Б.Аяған Қазақстан картасы дәптер |
||||
Ортасы |
Тақырып жайлы мағлұмат беріледі. Топқа мәтін бөліп беріліп, оқып шығу ұсынылады. 1 топ. Елдің әлеуметтік-экономикалық жағдайы 2 топ. Экономикалық дағдарыстың төмендеуі. Оқушылар мәтінмен танысады. Әр топ алған ақпараты бойынша «ментальды карта» құрастырады. Негізгі түйінді мәселелерді анықтап, сызбаға түсіреді. Топта жұмыстарын қорғайды. Талқылау сұрақтарымен жұмыс жасау. |
қазақстан картасы «Қазақстан тарихы» оқулығы бүктеме Маркер А3 парағы |
||||
Соңы Рефлексия Үй тапсырмасы |
Кубикпен жұмыс. Кім, не, қайда, қашан, қалай, неге ? сұрақтарымен жұмыс жасау. Бүгінгі күннің рефлексиясы Тақырыпты оқып, кесте толтырып келу. |
кубик стикер |
||||
Қосымша мәліметтер: Қазақстан тарихы әдістемелік журнал |
||||||
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс – Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі). |
||||
Ойды нақты жинақтауға, пікірін ашық айтуға үйрету. |
Оқушылар іс-әрекетін критериалды бағалау және кері байланыс жасау арқылы |
География пәнімен байланыс. Өз елін, жерін сүюге, ұлтжандылыққа тәрбиелеу. |
||||
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті ? Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім? |
|
|||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1: 2: |
«Тексерілді» МДОІЖО: А.Адилов
Пәні: Қазақстан тарихы |
Мектеп: Ақтас ЖОМ |
|||||
Күні: 17.03.2016ж. |
Мұғалімі: Зиябеков Н. |
|||||
Сабақ тақырыбы: |
Республика егемендігін жариялау. |
|||||
Сынып: 9 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Мемлекеттік егемендіктің жариялануы жайлы анықтап, ТЖМК төңкерісін сипаттап, нәтижесін бағалау |
|||||
Табыс критерийі |
Барлық оқушылар орындай алады: Республика егемендігін жариялауы жайлы танысады. |
|||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Мемлекеттік егемендіктің жариялануы жайлы анықтай алады. Сұрақтарға жауап береді. |
||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: ТЖМК төңкерісін сипаттап, нәтижесін бағалай алады. Сыни тұрғыдан ойлай алады. |
||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Топта, сыныпта жұмысқа толық қатысады, бірін-бірі оқыту арқылы білім алады, ойларын ашық айтуға дағдыланады. |
|||||
Түйінді сөздер: ұлттық мүдде, резиденция |
||||||
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: -Оқылым арқылы мәтінмен танысу -Айтылым, жазылым, тыңдалым бойынша алған білімді қолдану -Елдің әлеуметтік-экономикалық жағдайын талқылау |
||||||
Талқылауға арналған сұрақтар: Қазақ КСР-нің Президенті қызметі қай жылы енгізілді ? Мемлекеттік егемендік туралы декларация қашан жарияланды ? Қазақстан ЛКЖО қалай өзгертілді ? |
||||||
|
||||||
Алдыңғы оқу: |
Қоғамды жаңарту шаралары. |
|||||
Жоспар |
||||||
Жоспарланған Уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды Сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) |
Ресурстар |
||||
Басы Ұйымдастыру кезеңі Үй тапсырмасы |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Құрал жабдықтарын әзірлеу Топқа бөлу Алдыңғы сабақта өткен тақырыптар бойынша «Сұрақтар телпегі» әдісі арқылы сұрақтар қойылады, жауап береді. |
оқулық Б.Аяған Қазақстан картасы дәптер |
||||
Ортасы |
Тақырып жайлы мағлұмат беріледі. Топқа мәтін бөліп беріліп, оқып шығу ұсынылады. 1 топ. Демократиялық қоғамға өтудің барысы 2 топ. 1991ж.19 тамызда ТЖМК. Оқушылар мәтінмен танысады. Әр топ алған ақпараты бойынша «Ойлан, жұптас, пікірлес». Тапсырма бойынша жұптасып, пікірлеседі. Топта талқылайды. Талқылау сұрақтарымен жұмыс жасау. |
қазақстан картасы «Қазақстан тарихы» оқулығы бүктеме Маркер А3 парағы |
||||
Соңы Рефлексия Үй тапсырмасы |
Кубикпен жұмыс. Кім, не, қайда, қашан, қалай, неге ? сұрақтарымен жұмыс жасау. Бүгінгі күннің рефлексиясы Тақырыпты оқып, кесте толтырып келу. |
кубик стикер |
||||
Қосымша мәліметтер: Қазақстан тарихы әдістемелік журнал |
||||||
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс – Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі). |
||||
Ойды нақты жинақтауға, пікірін ашық айтуға үйрету. |
Оқушылар іс-әрекетін критериалды бағалау және кері байланыс жасау арқылы |
География пәнімен байланыс. Өз елін, жерін сүюге, ұлтжандылыққа тәрбиелеу. |
||||
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті ? Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім? |
|
|||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1: 2: |
«Тексерілді» МДОІЖО: Н.Зиябеков
Пәні: Дүниежүзі тарихы |
Мектеп:Ақтас ЖОМ |
|||||
Күні: 19.03.2016ж. |
Мұғалімі: Зиябеков Н |
|||||
Сабақ тақырыбы: |
Тоқсандық қайталау. |
|||||
Сынып: 9 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Өтілген тақырыптарды қайталап еске түсіру, қорытынды жасай алу |
|||||
Табыс критерийі |
Барлық оқушылар орындай алады: Өтілген тақырыптарды қайталап еске түсіреді. |
|||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Тақырыптардың негізгі кезеңдерін әңгімелей алады. Сұрақтарға жауап береді. |
||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: Тақырыптарға қорытынды жасай алады. Сыни тұрғыдан ойлай алады. |
||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Топта, сыныпта жұмысқа толық қатысады, бірін-бірі оқыту арқылы білім алады, ойларын ашық айтады. |
|||||
Түйінді сөздер: ғылыми техникалық революция |
||||||
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: - Оқылым арқылы мәтінмен танысу - Айтылым, жазылым, тыңдалым бойынша алған білімді қолдану - Өтілген тақырыптарды талқылау |
||||||
Талқылауға арналған сұрақтар: Басқыншылық кезінде қандай өзгерістер болды ? Жапонияның 1950-1970ж. сыртқы саясатын әңгімеле ? |
||||||
|
||||||
Алдыңғы оқу: |
Жапония. |
|||||
Жоспар |
||||||
Жоспарланған Уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды Сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) |
Ресурстар |
||||
Басы Ұйымдастыру кезеңі Үй тапсырмасы |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Құрал жабдықтарын әзірлеу Алдыңғы сабақта өткен тақырыптар бойынша «Сұрақтар телпегі» әдісі арқылы сұрақтар қойылады, жауап береді. |
оқулық дүниежүзі картасы |
||||
Ортасы |
Тақырыптарды қайталап, оқып шығу ұсынылады. «Қарлы кесек» әдісі.Топ мүшелері алған ақпараты жайлы жаңа топ құрып, бірін-бірі оқытады. Ойларымен бөліседі. Кейін үйреніп келген мәтіндерін бастапқы топтармен қайта табысып ортаға салады. Топтық талқылау сұрақтарымен жұмыс жасау. Картамен, дәптермен жұмыс жасайды. |
Дүниежүзі картасы «Дүние тарихы» оқулығы суреттер |
||||
Соңы Рефлексия Үй тапсырмасы |
Т кестесі. Ия немесе жоқ, салыстырмалы түрде пікірлерін білдіріп, кестеге түсіреді. Бүгінгі күннің рефлексиясы Тақырыпты оқып, дәптермен жұмыс жасап келу. |
А4 парағы стикер |
||||
Қосымша мәліметтер: Қазақстан тарихы әдістемелік журнал |
||||||
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс – Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі). |
||||
Ойды нақты жинақтауға, пікірін ашық айтуға үйрету. Елдің саяси жағдайын қарастыру. |
Оқушылар іс-әрекеті мен кері байланыс жасау арқылы |
География пәнімен байланыс. Өз елін, жерін сүюге, ұлтжандылыққа тәрбиелеу. |
||||
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті ? Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім? |
|
|||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1: 2: |