Тексерілді:
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Ақпаратты ұсыну |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|||
|
Күні |
21.10.2024 ж |
|||
|
Сынып: 8а,ә,б |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Желідегі қауіпсіздік . |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.4.2.1 желідегі қолданушыларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету ережелерін сақтау (интернеттегі алаяқтық пен агрессия) |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
Құндылықтарға баулу |
"Тәуелсіздік және Отаншылдық" құндылықтары ұлттық бірлікті, патриотизмді және азаматтық жауапкершілікті нығайту |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы. Ұйымдастыру кезеңі:/3мин
Топқа біріктіру:/ 2мин |
Сәлемдесу, түгендеу. Сыныпта психологиялық ахуал орнату. «Комплимент» әдісі. Оқушыларды әлеуметтік желі түрлері арқылы топтарға біріктіру.
|
Оқушылар жұптасып бір-біріне комплимент айтады. Мақсаты: Оқушылар бір-біріне жақсы комплимент айтады, бауырмалдылығы, қарым-қатынасы нығаяды, сабаққа көңілді қатысады. «whatsap», “instagramm”, “facebook” әлеуметтік желілері арқылы топқа бірігеді. |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады. |
А4 парағы Интербелсен ді тақта |
|
Қызығушы лықты ояту/7мин |
Қызу оқу жұмысымен шұғылдану үшін қызығушылықты ояту. «Блум түймедағы» әдісі. |
|
||
|
Миға шабуыл/2мин |
«Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен сабақ пен жаңа сабақты ұштастырып проблеманы бірге шешу |
Оқушылар сұрақтар бойынша пікірлерін еркін жеткізеді.
|
||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны тану/5мин
|
Оқулықта берілген ақпаратты оқушылармен бірге талдау. Диск материалы арқылы көрсетеді. |
Оқулықпен жұмыс: Оқушылар оқулықтағы ақпаратпен танысады, визуалды ақпарат алады. Мұғаліммен бірге талдайды. Мақсаты: аудиал және визуал оқушылардың білім алуына жағдай жасау. |
||
|
Саралау тапсырмалары
Топтық жұмыс/5мин |
1-тапсырма жалпы тапсырма. Мұғалім көмектесуі қажет. |
1-тапсырманы оқушылар мұғалімнің көмегімен орындайды. Интернетте қандай алаяқтықтар мен қауіп-қатерлер бар? Бірлесіп талдаңдар. Сұрыптаңдар. Дескрипторлар:
|
3 балл
3 балл
4 балл |
|
|
Жұптық жұмыс/6мин |
2-тапсырма көлемі үлкен тапсырма. Алдымен мұғалім көмектеседі, содан кейін өз бетінше орындайды |
Оқушылар жұптық жұмыс жасайды
Кибербуллингтің әсіресе жасөспірімдерге қаншалықты қауіпті екенін білдіңдер. Кибербуллингке қалай қарсы тұруға болады? Кибербуллингке қарсы күресудің ережесін жасап, ұсыныңдар. Жасаған ережелеріңнің әрбір пунктіне дәлелді мысалдар келтіріңдер. Дескрипторлар:
|
||
|
Жеке жұмыс/5мин |
Оқушыларды шығармашылыққа баулу үшін тапсырманы өз бетінше орындауын қадағалау. «Эссе» стратегиясын қолдану |
Интернет желісін пайдалану барысында қауіпсіздік шарала- рын сақтаудың қаншалықты маңызды екенін бағамда. Дескрипторлар:
|
||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс Жаңа сабақты бекіту/3мин |
Жаңа сабақты бекіту сұрақтарын ұсыну. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
ІР-адрестеу деген не? |
||
|
Кері байланыс/ 2мин |
«Кеме» әдісі. |
|
|
Кеме суреті салынған |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Желідегі қауіпсіздік .
Тексерілді:
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Ақпаратты ұсыну |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|||
|
Күні |
21.10.2024 ж |
|||
|
Сынып: 8а,ә,б |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Желідегі қауіпсіздік . |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.4.2.1 желідегі қолданушыларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету ережелерін сақтау (интернеттегі алаяқтық пен агрессия) |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
Құндылықтарға баулу |
"Тәуелсіздік және Отаншылдық" құндылықтары ұлттық бірлікті, патриотизмді және азаматтық жауапкершілікті нығайту |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы. Ұйымдастыру кезеңі:/3мин
Топқа біріктіру:/ 2мин |
Сәлемдесу, түгендеу. Сыныпта психологиялық ахуал орнату. «Комплимент» әдісі. Оқушыларды әлеуметтік желі түрлері арқылы топтарға біріктіру.
|
Оқушылар жұптасып бір-біріне комплимент айтады. Мақсаты: Оқушылар бір-біріне жақсы комплимент айтады, бауырмалдылығы, қарым-қатынасы нығаяды, сабаққа көңілді қатысады. «whatsap», “instagramm”, “facebook” әлеуметтік желілері арқылы топқа бірігеді. |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады. |
А4 парағы Интербелсен ді тақта |
|
Қызығушы лықты ояту/7мин |
Қызу оқу жұмысымен шұғылдану үшін қызығушылықты ояту. «Блум түймедағы» әдісі. |
|
||
|
Миға шабуыл/2мин |
«Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен сабақ пен жаңа сабақты ұштастырып проблеманы бірге шешу |
Оқушылар сұрақтар бойынша пікірлерін еркін жеткізеді.
|
||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны тану/5мин
|
Оқулықта берілген ақпаратты оқушылармен бірге талдау. Диск материалы арқылы көрсетеді. |
Оқулықпен жұмыс: Оқушылар оқулықтағы ақпаратпен танысады, визуалды ақпарат алады. Мұғаліммен бірге талдайды. Мақсаты: аудиал және визуал оқушылардың білім алуына жағдай жасау. |
||
|
Саралау тапсырмалары
Топтық жұмыс/5мин |
1-тапсырма жалпы тапсырма. Мұғалім көмектесуі қажет. |
1-тапсырманы оқушылар мұғалімнің көмегімен орындайды. Интернетте қандай алаяқтықтар мен қауіп-қатерлер бар? Бірлесіп талдаңдар. Сұрыптаңдар. Дескрипторлар:
|
3 балл
3 балл
4 балл |
|
|
Жұптық жұмыс/6мин |
2-тапсырма көлемі үлкен тапсырма. Алдымен мұғалім көмектеседі, содан кейін өз бетінше орындайды |
Оқушылар жұптық жұмыс жасайды
Кибербуллингтің әсіресе жасөспірімдерге қаншалықты қауіпті екенін білдіңдер. Кибербуллингке қалай қарсы тұруға болады? Кибербуллингке қарсы күресудің ережесін жасап, ұсыныңдар. Жасаған ережелеріңнің әрбір пунктіне дәлелді мысалдар келтіріңдер. Дескрипторлар:
|
||
|
Жеке жұмыс/5мин |
Оқушыларды шығармашылыққа баулу үшін тапсырманы өз бетінше орындауын қадағалау. «Эссе» стратегиясын қолдану |
Интернет желісін пайдалану барысында қауіпсіздік шарала- рын сақтаудың қаншалықты маңызды екенін бағамда. Дескрипторлар:
|
||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс Жаңа сабақты бекіту/3мин |
Жаңа сабақты бекіту сұрақтарын ұсыну. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
ІР-адрестеу деген не? |
||
|
Кері байланыс/ 2мин |
«Кеме» әдісі. |
|
|
Кеме суреті салынған |
шағым қалдыра аласыз














