Материалдар / ҚМЖ. Компьютердің құрылғылары
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

ҚМЖ. Компьютердің құрылғылары

Материал туралы қысқаша түсінік
Жас мамандарға,мұғалімдерге
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
30 Қырқүйек 2019
3051
7 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Қысқа мерзімді жоспар.

Мектеп: Ш.Уәлиханов ЖОМ

Күні: 27.09.2019 ж

Мұғалімнің аты-жөні: Төрегелдиева Ә.

Сынып: 3

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы

Компьютердің құрылғылары

Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  • 3.1.1.1 еңгізу (тінтуір пернетақта) және шығару құрылғыларын (монитор мен принтер) ажырату;

  • 3.1.2.1. компьютерлік программалар қолданушының міндеттерін шешу үшін қажет екенін түсіндіру;

  • 3.1.3.1 цифрлық құрылғылар мен жұмыс жасауда қауіпсіздік техникасының негізгі ережесін сақтау;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

  • енгізу және шығару құрылғыларын құрылғыларын білу; компьютерлік программалар қолданушының міндеттерін шешу үшін қажет екенің түсіну; цифрлық құрылғылар мен жұмыс жасауда қауіпсіздік техникасының негізгі ережесі туралы білу

Оқушылардың басым бөлігі:

  • компютердің енгізу мен шығару құрылғыларын ажырату;

Кейбір оқушылар:

  • цифрлық құрылғылардың қызметін айту;

Бағалау критерийі

- енгізу және шығару құрылғыларын құрылғыларын білу; компьютерлік программалар қолданушының міндеттерін шешу үшін қажет екенің түсіну; цифрлық құрылғылар мен жұмыс жасауда қауіпсіздік техникасының негізгі ережесін сақтауға үйренеді,

- компютердің енгізу мен шығару құрылғыларын ажыратады

- цифрлық құрылғылардың қызметін біледі

Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу, түсіну,талдау

Тілдік мақсаттар

Жүйелі блок, манитор, пернетақта, принтер


Құндылықтарға баулу

Сабаққа жауапкершілік,білу қасиеттерін бойына сіңіру

Пәнаралық байланыс

Бейнелеу

Алдыңғы білім


Біздің айналамыздағы ақпарат.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы

3минут

Picture 2

Сәлемдесу

Оқушыларды түгелдеу

«Супермаркет» әдісі арқылы психологиялық ахуал туғызамын

Оқушылар ортаға жиналып,шеңбер құрып тұрады. Әр оқушы өз есімінен басталатын зат сатып алу қажет.

Оқушыларды« Латын әліпбиі» әдісі арқылы

1«MODEM» 2«TYSHQAN» деген екі топқа бөліп аламыз.

« Кір жайғыш » әдісі

Суреттердің артына жасырылған сұрақтарға жауап бере отырып өткен сабақ пысықталады.

  1. Ақпарат дегеніміз не?

  2. Ақпаратты қайдан аламыз?

ҚБ: Смайликтер арқылы бағалау.


Сабақтың ортасы

25 минут

















2 минут

«жигсо» әдісі арқылы жаңа сабақты ашу мақсатында,бұл әдісті оқушылардың барылығы тақырып бойынша қол жетімді білім алу үшін қолданылады.

1-тапсырма топтық жұмыс (білу, түсіну).Постер қорғау.

1-топ Компьютердің енгізу құрылғылары туралы мәлімет береді.

2-топ Компьютердің шығару құрылғылары туралы мәлімет береді.

Дескриптор:Әр топ өзіне тиісті енгізу және шығару құрылғылары туралы мәлімет береді.

ҚБ: «От шашу» әдісі арқылы бағалау.

Сергіту сәті «Көз жаттығуы»

Оқушылар барлығы бірге кқзге арналған жаттығу жасайды.

Оңға екі рет,солға екі рет.

Жоғары-төмен, көзді жыпылықтатады.

2- тапсырма «Бас қатырғыш» әдісі

Ребус шешу.

Дескриптор :

Әр топ оз ребустарын шешеді.

«Бас бармақ» арқылы бағалау

3-тапсырма.

Жаңа тақырыпты пысықтау мақсатында жеке жұмыс. Дәптерге негізгі және қосымша құрылғыларының атауын жазады.

Дескриптор:

Негізгі және қосымша құрылғыларын жазады.

ҚБ: Смайликтер арқылы бағалау.









Сабақтың соңы

10 минут

Үй тапсырмасы

1.Құрылғыларды қатыстырып сөйлем құрастырып келу, түйінді сөздерді дәптерге жазыңдар.





Рефлекция: «SVOT» әдісі

Оқушылар нысананың төрт жағына

Сабақ туралы пікірлерін стикерлерге

жазып жабыстырады.

Оқулық







Плакат,стикерлер, маркерлер.

Саралау Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпек сіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және

Қауіпсіздік техникасын сақтау


«Супермаркет» әдісі арқылы психологиялық ахуал туғызадыз. «Латын әліпбиі» әдісі арқылы топқа бөлдім, « Кір жайғыш » «Бас қатырғыш» «Джигсо» әәдісітері кезінде қабілеті төмен оқушыларға қолдау көрсетіп отыру арқылы оқушыны жетілдірдім. «SVOT» әдісі арқылы жаңа сабақты ашу мақсатында пайдаландым,бұл әдісті оқушылардың барылығы тақырып бойынша қол жетімді білім алу үшін қолданылады және де келесі сабаққа жоспар құруға пайдаландым

Бас бармақ; от шашу;

Смайлик арқылы, Рефлекция «SVOT» әдісі арқылы.

Көзге арналған жаттығулар

Сергіту сәті


Сабақ бойы ша рефлексия





Жалпы бағалау



Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:Супермаркет әдісі


2:Джигсо әдісі


Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:


2:


Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?





































































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!