Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары
|
9.1.5.1 күрделі нысандар, пішіндер мен образдардың дизайнын
дайындау үшін түрлі салалар бойынша білімдерді
қорытындылау;
9.1.5.2 әртүрлі графика тәсілдерін қолдану арқылы (оның
ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияларды қолданып) өз
бетінше графикалық және технологиялық құжатты
құру
|
Басы
5мин
|
Сәлемдесу. Оқушыларды
түгелдеу, құрал-жабдықтарды тексеру. Өткен сабаққа
шолу.
Психологиялық ахуал
қалыптастыру.
-Көңіл-күйлеріңіз
қалай?
-Сабаққа дайындықтарың
қалай?
-Ынталарыңыз
қалай?
–Ендеше сабағымызды
бастайық!
«Шаттық шеңбері»
тренингі. Бір- біріне
жағымды тілектер айтады.
|
Берілген сұрақтарға жауап
береді. Жаңа сабаққа назар
аударады.
|
ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін
бағалау.
|
Оқулық.
|
Ортасы
30мин
|
Оқулықтағы
суреттерді көрсетіп, оларға таныс бұйым нобайлары туралы ойларын
айтып қысқаша сипаттама беруін
сұрау.
Топтық тапсырма
1:
-
Фор-нобайларды дайындап, өзара
салыстырыңдар.
-
Өздеріңе ұнағандарын таңдап
алыңдар.
-
Қай жерін өзгерткілерің келеді? Ең әдемі
шыққан нұсқаларды
талқылаңдар.
Дескриптор:
-
Фор-нобайларды дайындап , өщара
салыстырады.
-
Ұнаған нобайларын таңдап
алады.
-
Өзгертулер енгізіп , әдемі шыққан нұсқаларын
таңдап алады.
Тапсырма2: тәжірибе
жұмысы.
-
Қарапайым геометриялық формалы
киім үлгісі бойынша өз нобайларыңды
дайындау.
-
Үлгілер бойынша ойларыңды
ортаға салу.
Дескриптор:
Нобай дайындап болған соң,
киім үлгісін дайындауға қажет материалдарды таңдап алу
керек.
Тапсырма3:
Бұйым дайындауға қажет
материал мен құрал-жабдықты, аспаптарды
дайындау.
Дескриптор:
|
Тапсырмаларды
талапқа сай орындайды.
Нобайларды
орындайды.
Орындаған нобайын
көрсетеді, талқылайды.
Құрал-жабдықтарды , аспаптарды
таңдап алады.
|
ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін
бағалау.
|
Т1;2; А4 қағазы , қарындаш ,
өшіргіш.
Т3: қажетті
құрал-жабдықтар.
|
Соңы
10мин
|
Сабақты өорытындылау мақсатында сұрақтар
қою:
-
Ойларыңды нобайға түсіре алдыңдар
ма?
-
Нобайдың қай жерлерін өзгерткілерің
келеді?
-
Бұйымғатқажетті қандай құрал-жабдықтарды
таңдап алдыңдар
?
|
Сұрақтарға нақты жауап
береді.
|
ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін
бағалау
|
|
Кері
байланыс
|
Р
ефлексия: «Кемені боя»
әдісі.
Мақсаты:Оқушылардың материалды игеру
деңгейіне тиімді кері байланыс
беру.
- Егер саған сабақ ұнаса
тапсырманың барлығын сәтті орындаған болсаң, желкенді жасыл түске
боя;
- Егер сен сабақта белгілі бір
қиындықтарға тап болсаң, желкенді сары түске
боя;
- Егер саған сабақ барысында
тапсырмаларды орындау қиын болып,мұғалімнің көмегі қажет болса,
желкенді қызыл түске
боя.
|
Материалды игеру деңгейін
көрсетеді.
|
«Кемені боя»
|
Түрлі түсті маркерлер,
қарындашта
|