Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
ҚМЖ өзін-өзі тану
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
«____»______________________
Бөлім |
|
|||
Педагогтың аты – жөні |
|
|||
Күні |
|
|||
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
№ |
1 |
|||
Сабақтың тақырыбы |
Бұл әлемге келген соң... |
|||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Өмір мектебі арқылы адамгершіліктің шыңына шығу |
|||
Құндылығы |
Сүйіспеншілік |
|||
Қасиеттері |
Адамдарға риясыз қызмет ету, шынайылық, жанашырлық. Адамдарға риясыз қызмет ету, шынайылық, жанашырлық. |
|||
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға бұл өмірге келген соң адам айналасындағылармен жақсы қарым – қатынаста болу керектігін, өмірдің мәні ізгі қарым - қатынаста екенін түсіндіре отырып, сүйіспеншілік құндылығының мәнін ашу. |
|||
Міндеттері |
|
|||
Сабақтың барысы |
||||
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі.
|
5 Т – ережесі:
«Нұрға бөлену» мәтінін оқу |
5Т ережесін еске түсіреді Көздерін жұмып отырады. Алған әсерлерімен бөліседі. |
«Хрустальная грусть» композициясы |
|
|
«Адамзаттың бәрін сүй ...» Абай Құнанбайұлы Абай (Ибраһим) Құнанбайұлы -ақын, ағартушы, жазба қазақ әдебиетінің, қазақ әдеби тілінің негізін қалаушы, философ, композитор, аудармашы, саяси қайраткер. Сұрақтар: 1. Сүйіспеншілік дегеніміз не? 2. Риясыз сүйіспеншілігімізді айналамыздағы адамдарға қалай білдіреміз? 3. Дәйексөзден қандай ой түйдіңіз? |
Үш рет қайталап, дәптерге жазып алады. Талдау сұрақтарына жауап береді. |
Оқулық. wikipedia.org |
|
|
Асығыс үкім Бір кісінің үйінің төменгі қабатында ағаш өңдейтін шеберханасы бар екен. Ол есік пен терезе жасап күнелтеді. Бір күні жұмыс істеп жатқанда электр қуаты өшеді. Ұзақ уақыт бойы күтсе де жанбайды. Қасарысқандай, сол кеште тапсыруы керек болған бірнеше терезе бар еді. Біраз демалу үшін үйіне көтеріліп бара жатып сақтандырғышқа көзі түседі. Біреу сақтандырғышты өшіріп қойған екен. Ажыратқышты (рубильник) қосқанда цехта жарық жанады. Бірақ мұның мәнісін түсіне алмайды. Жұмысқа қайта кіріскенінде сол нәрсе тағы қайталанады. Бірақ бұл жолы кінәлі адамды көрді. Баласы үй мен цех арасындағы сатыдан дыбыссыз, ақырын түсіп, сақтандырғышты өшіріп жатқан кезінде әкесін дәл алдында көреді. Әкесі он жасқа енді толған баласының мұндай опасыздығын кешіре алмайды. Соның кесірінен бір күні босқа кетті. Бір рет қана істеген болса, бәлкім, үн қатпас еді. Шаштарынан ұстап шапалақпен тартып жібереді. Мүмкін бұл ұрған шапалағы енді қайта опасыздық етуіне кедергі болар. Баласының көз жастарына қарамастан үйіне кіріп, әйеліне былай дейді: – Мына баланың мектепте кімдермен араласатынын білуіміз керек! Егер бос жіберетін болсақ, басымызға бәле болуы мүмкін! Кейін ең оңай жолын табады. Баласының еш қалдырмай ұстап жүретін күнделігінде достарына қатысты мәлімет бар еді. Баласы күнделігін көрсеткісі келмесе де тыңдамай, оны оқи бастайды. Баласының ең соңғы бетте былай жазғанын көреді: «Бүгін түнде жаман түс көрдім... Цехта жұмыс істеп жатқан кезде әкемді тоқ ұрған екен. Әкем қауіп – қатерден аман болса екен! Мен қолымнан келгеннің бәрін істеймін!» |
Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді. Сұрақтар:
|
|
|
|
3 - тапсырма |
Оқушылар адамдар арасындағы ізгі қарым – қатынас туралы эссе жазады |
|
|
|
Мақсат қою. Іс-әрекет жоспарын әзірлеу. |
|
|
|
|
Өмір – өзен Сөзі: Ренай Зайытов Әні: Ұлықпан Жолдасов |
|
|
|
|
«Абай жолы» романынан үзінді «Қайтқанда» мәтінін оқып келу. |
«Абай жолы» романынан үзінді «Қайтқанда» мәтінін оқып келеді |
|
|
|
Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық. |
|
|
Тексерілді: _______________
«____»______________________
Бөлім |
Таным қуанышы |
|||
Педагогтың аты – жөні |
|
|||
Күні |
|
|||
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
№ |
2 |
|||
Сабақтың тақырыбы |
Бұл әлемге келген соң... |
|||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Өмір мектебі арқылы адамгершіліктің шыңына шығу |
|||
Құндылығы |
Сүйіспеншілік |
|||
Қасиеттері |
Адамдарға риясыз қызмет ету, шынайылық, жанашырлық. Адамдарға риясыз қызмет ету, шынайылық, жанашырлық. |
|||
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға бұл өмірге келген соң адам айналасындағылармен жақсы қарым – қатынаста болу керектігін, өмірдің мәні ізгі қарым - қатынаста екенін түсіндіре отырып, сүйіспеншілік құндылығының мәнін ашу. |
|||
Міндеттері |
|
|||
Сабақтың барысы |
||||
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі.
|
5 Т – ережесі:
«Нұрға бөлену» мәтінін оқу |
5Т ережесін еске түсіреді Көздерін жұмып отырады. Алған әсерлерімен бөліседі. |
«Хрустальная грусть» композициясы |
|
|
Абай жолы» романынан үзінді «Қайтқанда» мәтінін оқып келу. |
Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді Сұрақтар: 1.Аналары Абайды қалай қарсы алды? 2.Абай өзінің наным – сенімдерге көзқарасын қалай байқатты? |
|
|
|
Нағыз құштарлық пен сүйіспеншіліксіз қай іс болса да ілгері баспайды.Иван Петрович Павлов — орыс ғалым, физиолог, жоғары жүйке қызметін және жүйке тізбектерін қалыптастыру ғылымын жасаушы; Ресейдің ең ірі физиологиялық мектебінің негізін қалаушы. |
Үш рет қайталап, дәптерге жазып алады. Талдау сұрақтарына жауап береді. |
Оқулық. wikipedia.org |
|
|