Материалдар / ҚМЖ скелеті
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

ҚМЖ скелеті

Материал туралы қысқаша түсінік
Қысқа мерзімді жоспар, 10-сыныпқа арналған. қазақстан тарихы пәні бойынша
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2017
549
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады




Қысқа мерзімді жоспар


Тексерілді: - - - - --ДОІЖО Сапаров О.


Сабақ: қазақстан тарихы

Тақырыбы: § 55. 1822 және 1824 жылдардағы жарғылар


МЕКТЕП: «Ұзын-Ата» жалпы орта білім беретін мектебі коммуналдық мемлекеттік мекемесі


Күні: 21.04.2017 ж.

Мұғалімнің есімі: Рысбекова Жаухар

СЫНЫП: 10 «б»

Қатысқандар саны: 12

Қатыспаған саны: 0

Сабаққа негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Хандық биліктің жойылуының алғышарттарын айқындау , шаруашылық, саяси және қоғамдық дамудағы жаңа бағыттарды сипаттау; 1822 және 1824 жылдардағы жарғылардың нәтижесіндегі өзгерістердің мәнін түсіндіру.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:

  • Оқушылар округ, округтік приказдар, ағасұлтандар институты , генерал-губернаторлық басқару ерекшеліктері туралы талдау жасайды , ой пікірін дәлелдеуге дағдыланады.

Оқушылардың басым бөлігі:1822-1824 жылдардағы жарғылардың нәтижесіндегі өзгерістердің мәнін түсіну арқылы жарғылардың қазақ жеріндегі хандық билікті жоюдың алғышарттарын сын тұрғысынан ойлау арқылы өзіндік жұмыс істеу жүйесін ұйымдастырып, тарихи үдерістерге мінездеме беріп, қорытынды жасай біледі.

  • Тақырып бойынша ойлау, сөйлеу дағдыларын қалыптастыру.

Кейбір оқушылар:

  • Оқуға қызығушылықтарын арттыру.Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.

Тілдік мақсат

Оқушылар


*Тақырып бойынша пікір білдіре алады. Түрлі кестелер құрастыра алады

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Бекіністер , губернаторлық , сыртқы округтер , округтік приказ , жарғы , дистанция

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:

Анықтамасын талқылау

Сіз неліктен . . . екенін айта аласызба?

Себебі: негізгі оқиғаны білмей қорытынды шығара алмайды

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Терминдер мен сызбаларды дұрыс қолдана білу.

Алдыңғы оқу

Өткен тақырыпты еске түсіру мақсатында, талқылау, сұрақтар қою арқылы оқушыларды диалогқа түсіру.

Жоспар

Жоспарлан ған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)


Ресурстар


Басталуы

(Кіріспе)

( 8 мин)






(3 мин)

Мұғалімнің іс- әрекеті

Оқушының іс- әрекеті


А3 форматы,

түрлі суреттер, АКТ,

слайд

Үйге берілген тапсырма сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру. топпен тапсырманы орындау

«Жайықтан балық аулау» әдісін пайдалану

Мұғалім берген тапсырманы орындау өз білгендерін, білетіндерін сыни тұрғыдан ойлау арқылы нақты дәлелдермен жауап беру

Жаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау мақсатында оқушыларға сұрақ арқылы өткен тақырыпты еске түсіру

«Сөздер банкасы» әдісін қолданып жаңа сабақтың тақырыбын ашуға пайдалану

Оқушылардың мұндағы мақсаты тақырыпқа сәйкес сөздерді іріктеп, тақырыптың атауын табады

АКТ

слайд

Ортасы

Тұсаукесер

«Піл тұмсығы» ойынын пайдаланып әр топтың тапсырмаларын нақтылау

Ертіс тобы : ХҮІІІ ғасырдың соңындағы саяси жағдай

Жайық тобы : Орта жүз және Кіші жүзде хандық биліктің жойылуы

Жарғы тобы : 1824 жылғы «Орынбор қазақтары жөніндегі жарғы»



Әр топтан бір оқушы шығып, пілдің тұмсығынан өздерінің тапсырмаларын таңдап алады

Пілдің қораптан жасалған макеті

Негізгі бөлім ( 20 мин)








«Дайындал , назар сал, оқы» кезеңі

Мәтінді оқу, түсіну, қорғау.

Ертіс тобы: Картамен жұмыс

Жайық тобы:Тірек сызбамен жұмыс

Жарғы тобы:Салыстыру кестесімен жұмыс.

Тарихи тұлғалардың суреттері мен атлас карталар арқылы жаңа тақырыпты түсіндіру

Талдайды , түсінеді, ажырата алады

Соңында тақтаға шығып жобаларын қорғайды

10 сынып оқулығы,карталар,Суреттер.АКТ ,А3 форматы,маркер

Ой – толғаныс

(6 мин)


«Таным таразысы» әдісін пайдаланып 1822-1824 жылдардағы қабылданған жарғылардың Қазақстан үшін пайдасы мен зияны жайында салмақтап, таразылау


Барлық топтың оқушылары өткен тақырып бойынша пайдасы мен зияны туралы сын тұрғысынан ойланып, қорытынды жасайды

АКТ

Слайд

стикер

Бағалау

(3мин)

Үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс жасау: тапсырмалар беру, орындату, берілген тапсырмаларды тексеру Критерийлерге қарап бағалаушылардың бағасымен танысып, өзімнің жиынтық бағамды шығару

Кері байланыс

(3мин)

Мен білдім . . . Мен қызықтым . . . Мен қиналдым . . . Мен білгім келеді . . .

Аяқталуы

(2мин)

Қорытынды

Сабақты аяқтау үй тапсырмасын беру

§56.Ресейлік биліктің қосып алу шараларының аяқталуы. «Тарихи тұлға» атты хабарлама дайындау (оқушының өз таңдауы бойынша)М.М.Сперанский , П.А. Эссен , Тентектөре .

Қосымша ақпараттар

Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?


Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ - мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс

Көмек көрсету арқылы. Деңгейленген тапсырма беремін

  • Сұрақ – жауап арқылы пысықтаймын

  • Дүниежүзі тарихы, география, қазақ әдебиеті, АКТ, сенім, ұстаным

Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар нені білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?


Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңызды тақырыбына сәкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.






Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болады (оқытуды да, оқуды да ескертіңіз)?

1:

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескертіңіз)?

1:

2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?







Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!