|
Бөлім: |
8.4 В Қазақстан Ұлы Отан соғысы жылдарында |
|
|
Мектеп |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 8 А, Ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ұлы Отан соғысы жылдарындағы Қазақ КСР мәдениеті Зерттеу сұрағы:Соғыс жылдарындағы Қазақстанның мәдени жетістіктері қандай болды? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.2.5 – соғыс жылдарындағы өнер мен әдебиеттің халық рухын көтерудегі маңызын бағалау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Соғыс жылдарындағы өнер мен әдебиеттің жетістіктерін білу, соғыс жылдарындағы шығармалардың басты тақырыптарын талдау, халықтың рухын көтерудегі маңызын бағалау |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Ой шақыру:
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Оқушылар өз жауаптарын ұсынады |
мадақтау |
https://e-history.kz/kz/contents/view/849
|
||||||||||||
|
Жаңа сабақ |
«Галерея» әдісі. Кабинетке соғыс жылдарындағы өнер мен әдебиетке байланысты суреттер ілеміз. «Сұрақ-жауап» әдісі - Соғыс жылдарындағы шығармалардың басты тақырыптары қандай болды деп ойлайсыздар? - Соғыс жылдарында жазылған қандай шығармаларды білесіздер? «Мағынаны тану» 1«мультимедиалық сахна» , яғни материалдарды пайдаланып, компьютерде соғыс кезіндегі шыққан фильмдерден ролик құрастырып, комментарий жазады. Мысалы: «Партизандар», «Екі жауынгер», «Георгий Сакадзе» сияқты соғыс жылдарында түсірілген фильмдер 2.Оқушылар берілген материалдардан кітап беттерін, буклет, күнтізбе жасатыңыз. Оқушыларға Ж. Жабаев «Ленинградтық өренім», Ж. Саин өлеңдер жинағын, Ә.Тәжібаевтың «Ленинград» өлеңдері тағыс басқа шығармалардан үзінді беріледі. 3 ғалымдарға хат жаздырыңыз. 4.Соғыс кезіндегі атақты сазгерлермен және олардың шығармасымен таныстырып, атақты әндерін орындатқызыңыз. Тапсырма. Оқушылардың тақырып туралы білімін жинақтап қорытындылау үшін Ұлы Отан соғысы жылдарындағы және соғысқа дейінгі мәдениетін салыстыру тапсырмасы беріледі.
|
Мәтінмен жұмыс жасайды
Дескрипторлар - Соғыс жылдарындағы шығармалардың басты тақырыптарды анықтайды; - Соғыс жылдарында жазылған қандай шығармаларды сипаттайды;
Дескрипторлары -соғыс жылдарында түсірілген фильмдерді ажыратады; -атақты сазгерлермен және олардың шығармаларына талдау жасайды; - Ұлы Отан соғысы жылдарындағы және соғысқа дейінгі мәдениетін салыстыру
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
«Алақан-жұдырық»
«Жұлдызшалар»
«Екі жұлдыз,бір ұсыныс»
«Бармақпен»
|
https://e-history.kz/kz/contents/view/uli_otan_sogisi_zhildarindagi_kazakstan__2422
http://www.tarih.spring.kz/kk/history/war/history/
https://www.youtube.com/watch?v=rfQ36RcThsU
http://www.youtube.com/watch?v=E1JNNzoJ1UY
|
||||||||||||
|
Қорытынды |
Кері байланыс «Аяқталмаған сөйлемдер» әдісі Мен бүгін білдім.... Мен бүгін сезіндім.. Мен келесі сабақта білгім келеді...
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
ҚБ – сабақтағы өз әрекетіне рефлексия жасау; |
А4, конспект
|
||||||||||||
|
Оқу тапсырмасы |
«Ғылым мен мәдениет майданға» тақырыбында 250-300 сөз шамасында мақала дайындау |
|
|
|
|
Инклюзив оқушылармен жұмыс - Соғыс жылдарындағы шығармалардың басты тақырыптары қандай болды деп ойлайсыздар? |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Ұлы Отан соғысы жылдарындағы Қазақ КСР мәдениеті
ҚМЖ. Ұлы Отан соғысы жылдарындағы Қазақ КСР мәдениеті
|
Бөлім: |
8.4 В Қазақстан Ұлы Отан соғысы жылдарында |
|
|
Мектеп |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 8 А, Ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ұлы Отан соғысы жылдарындағы Қазақ КСР мәдениеті Зерттеу сұрағы:Соғыс жылдарындағы Қазақстанның мәдени жетістіктері қандай болды? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.2.5 – соғыс жылдарындағы өнер мен әдебиеттің халық рухын көтерудегі маңызын бағалау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Соғыс жылдарындағы өнер мен әдебиеттің жетістіктерін білу, соғыс жылдарындағы шығармалардың басты тақырыптарын талдау, халықтың рухын көтерудегі маңызын бағалау |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Ой шақыру:
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Оқушылар өз жауаптарын ұсынады |
мадақтау |
https://e-history.kz/kz/contents/view/849
|
||||||||||||
|
Жаңа сабақ |
«Галерея» әдісі. Кабинетке соғыс жылдарындағы өнер мен әдебиетке байланысты суреттер ілеміз. «Сұрақ-жауап» әдісі - Соғыс жылдарындағы шығармалардың басты тақырыптары қандай болды деп ойлайсыздар? - Соғыс жылдарында жазылған қандай шығармаларды білесіздер? «Мағынаны тану» 1«мультимедиалық сахна» , яғни материалдарды пайдаланып, компьютерде соғыс кезіндегі шыққан фильмдерден ролик құрастырып, комментарий жазады. Мысалы: «Партизандар», «Екі жауынгер», «Георгий Сакадзе» сияқты соғыс жылдарында түсірілген фильмдер 2.Оқушылар берілген материалдардан кітап беттерін, буклет, күнтізбе жасатыңыз. Оқушыларға Ж. Жабаев «Ленинградтық өренім», Ж. Саин өлеңдер жинағын, Ә.Тәжібаевтың «Ленинград» өлеңдері тағыс басқа шығармалардан үзінді беріледі. 3 ғалымдарға хат жаздырыңыз. 4.Соғыс кезіндегі атақты сазгерлермен және олардың шығармасымен таныстырып, атақты әндерін орындатқызыңыз. Тапсырма. Оқушылардың тақырып туралы білімін жинақтап қорытындылау үшін Ұлы Отан соғысы жылдарындағы және соғысқа дейінгі мәдениетін салыстыру тапсырмасы беріледі.
|
Мәтінмен жұмыс жасайды
Дескрипторлар - Соғыс жылдарындағы шығармалардың басты тақырыптарды анықтайды; - Соғыс жылдарында жазылған қандай шығармаларды сипаттайды;
Дескрипторлары -соғыс жылдарында түсірілген фильмдерді ажыратады; -атақты сазгерлермен және олардың шығармаларына талдау жасайды; - Ұлы Отан соғысы жылдарындағы және соғысқа дейінгі мәдениетін салыстыру
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
«Алақан-жұдырық»
«Жұлдызшалар»
«Екі жұлдыз,бір ұсыныс»
«Бармақпен»
|
https://e-history.kz/kz/contents/view/uli_otan_sogisi_zhildarindagi_kazakstan__2422
http://www.tarih.spring.kz/kk/history/war/history/
https://www.youtube.com/watch?v=rfQ36RcThsU
http://www.youtube.com/watch?v=E1JNNzoJ1UY
|
||||||||||||
|
Қорытынды |
Кері байланыс «Аяқталмаған сөйлемдер» әдісі Мен бүгін білдім.... Мен бүгін сезіндім.. Мен келесі сабақта білгім келеді...
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
ҚБ – сабақтағы өз әрекетіне рефлексия жасау; |
А4, конспект
|
||||||||||||
|
Оқу тапсырмасы |
«Ғылым мен мәдениет майданға» тақырыбында 250-300 сөз шамасында мақала дайындау |
|
|
|
|
Инклюзив оқушылармен жұмыс - Соғыс жылдарындағы шығармалардың басты тақырыптары қандай болды деп ойлайсыздар? |
шағым қалдыра аласыз














