|
Тарау тақырыбы |
5-тарау. Өмір қауіпсіздігінің негіздері |
||
|
Күні: 01.02.2021 |
Мұғалім: Абдрахманов С.Х |
||
|
Сынып: 11 |
Сабаққа қатысушылар саны: 10 Сабаққа қатыспағандар саны: 0 |
||
|
Сабақтаң тақырыбы |
Қоршаған орта мен адамның қауіпсіздігі |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттаы |
Физикалық, химиялық жәе биологиялық факторлардың адам денсаулығына әсерін, қоршаған ортаның экологиялық жағдайын білу. |
||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: қоршаған орта түсінігін, адам денсаулығына әсер ететін факторларды білу. Көптеген оқушылар: адам денсаулығына әсер ететін факторлар туралы пайымдау. Кейбір оқушылар: адам денсаулығына әсер ететін факторлар бойынша пікірталас жүргізу; өз ауданында экологиялық жағдайды қалай жақсарту керектігі туралы ұсыныстарын айту. |
||
|
Бағалау критерийі |
Адам денсаулығына әсер ететін факторларды зерделейді. |
||
|
Тілдік міндеттер |
Оқушылар: пәндік терминологияны пайдалана отырып, өз ойын білдіреді. Сөздік қор және терминдер: қоршаған орта, гидросфера, атмосфера, стратасфера, экология. |
||
|
Құндылықтарға тәрбиелеу |
Аудан экологиясын сақтау бойынша түсіндіру жұмыстары |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Биология, география |
||
|
Алдыңғы білім |
Қауіпсіздік негіздері және қауіптерді жіктеу |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабаққа жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурс |
|
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. Білімді өзектендіру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. «Өткенге шолу» әдісі. Оқушылардан үй тапсырмасын сұрау.
|
Оқулық Бағалау критерийі |
|
|
Сабақтың ортасы |
1.Сабақтың тақырыбына кіріспе. Мұғалім оқушылармен бірге қоршаған орта ұғымының мәнін ашады. Оқушылар өз ойын айтады, жалпы талқылау жүргізеді. Мұғалім тақырыпты ашу мақсатында бейнеролик көруді ұсынады. Бейнероликтегі материалдарды талқылап, сұрақтар туындаған жағдайда мұғалім сұрақтарға жауап береді. 2.Тірі ағзаға, оның дамуының кез келген сатысына тікелей әсер ететін экологиялық факторлар қарастырылады. Экологиялық факторлардың үш тобы бар: Биотикалық; Абиотикалық; Антропогендік факторлар. 3.Оқушылар үш топқа бөлінеді: Тапсырма: Экологиялық факторлардың үш тобы бойынша постер дайындау және оны қорғау. Бағалау критерийі: Сауатты сөйлеу; Нақты фактілер келтіру; Өз көзқарасын қорғай білу. Әр таныстырылымнан кейін дәлелді сөйлеген топқа формативті бағалау жүргізіледі. Мұғалімнің кері байланысы: Мұғалім қорытынды шығарады, оқушыларды жеке бағалайды. |
«Бағдаршам» әдісіне қажетті түрлі түсті карточкалар. Оқулық, жұмыс дәптері Бағалау критерийі |
|
|
Сабақтың соңы |
Оқушылардың рефлексиясы: «Жетістік баспалдағы» әдісі.
Үй тапсырмасы: Тақырыптың сұрақтарына жауап беру. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қоршаған орта мен адамның қауіпсіздігі 11 сынып
Қоршаған орта мен адамның қауіпсіздігі 11 сынып
|
Тарау тақырыбы |
5-тарау. Өмір қауіпсіздігінің негіздері |
||
|
Күні: 01.02.2021 |
Мұғалім: Абдрахманов С.Х |
||
|
Сынып: 11 |
Сабаққа қатысушылар саны: 10 Сабаққа қатыспағандар саны: 0 |
||
|
Сабақтаң тақырыбы |
Қоршаған орта мен адамның қауіпсіздігі |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттаы |
Физикалық, химиялық жәе биологиялық факторлардың адам денсаулығына әсерін, қоршаған ортаның экологиялық жағдайын білу. |
||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: қоршаған орта түсінігін, адам денсаулығына әсер ететін факторларды білу. Көптеген оқушылар: адам денсаулығына әсер ететін факторлар туралы пайымдау. Кейбір оқушылар: адам денсаулығына әсер ететін факторлар бойынша пікірталас жүргізу; өз ауданында экологиялық жағдайды қалай жақсарту керектігі туралы ұсыныстарын айту. |
||
|
Бағалау критерийі |
Адам денсаулығына әсер ететін факторларды зерделейді. |
||
|
Тілдік міндеттер |
Оқушылар: пәндік терминологияны пайдалана отырып, өз ойын білдіреді. Сөздік қор және терминдер: қоршаған орта, гидросфера, атмосфера, стратасфера, экология. |
||
|
Құндылықтарға тәрбиелеу |
Аудан экологиясын сақтау бойынша түсіндіру жұмыстары |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Биология, география |
||
|
Алдыңғы білім |
Қауіпсіздік негіздері және қауіптерді жіктеу |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабаққа жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурс |
|
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. Білімді өзектендіру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. «Өткенге шолу» әдісі. Оқушылардан үй тапсырмасын сұрау.
|
Оқулық Бағалау критерийі |
|
|
Сабақтың ортасы |
1.Сабақтың тақырыбына кіріспе. Мұғалім оқушылармен бірге қоршаған орта ұғымының мәнін ашады. Оқушылар өз ойын айтады, жалпы талқылау жүргізеді. Мұғалім тақырыпты ашу мақсатында бейнеролик көруді ұсынады. Бейнероликтегі материалдарды талқылап, сұрақтар туындаған жағдайда мұғалім сұрақтарға жауап береді. 2.Тірі ағзаға, оның дамуының кез келген сатысына тікелей әсер ететін экологиялық факторлар қарастырылады. Экологиялық факторлардың үш тобы бар: Биотикалық; Абиотикалық; Антропогендік факторлар. 3.Оқушылар үш топқа бөлінеді: Тапсырма: Экологиялық факторлардың үш тобы бойынша постер дайындау және оны қорғау. Бағалау критерийі: Сауатты сөйлеу; Нақты фактілер келтіру; Өз көзқарасын қорғай білу. Әр таныстырылымнан кейін дәлелді сөйлеген топқа формативті бағалау жүргізіледі. Мұғалімнің кері байланысы: Мұғалім қорытынды шығарады, оқушыларды жеке бағалайды. |
«Бағдаршам» әдісіне қажетті түрлі түсті карточкалар. Оқулық, жұмыс дәптері Бағалау критерийі |
|
|
Сабақтың соңы |
Оқушылардың рефлексиясы: «Жетістік баспалдағы» әдісі.
Үй тапсырмасы: Тақырыптың сұрақтарына жауап беру. |
|
|
шағым қалдыра аласыз














