Материалдар / Қорықтар 2 сынып ашық сабақ
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Қорықтар 2 сынып ашық сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
Қорықтар туралы қамтылған тапсырмалар платформалық жұмыстар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
16 Сәуір 2024
113
4 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
900 тг 675 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы


Пәні:


Бөлім:


Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

Қатысқандардың саны

Қатыспағандардың саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қорықтар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.1.3.1.шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне)чүйеніп, оқиғаның соңын болжау;

2.1.4.1. сөйлеу барысында мақла – мәтел,вебралды емесьтілдік құралдарды қолдану;

Сабақтың мақсаты

Мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді;

Ақпаратты берілген үлгі кестеге салып үйренесің;

Құндылықтар

Талап: табиғатқа қамқорлық;

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут












Өткен сабақты пысықтау

5 минут




















Сабақтың ортасы

20 минут














































Сергіту сәті

2 минут






































Сабақты қорыту

8мин






























Кері байланыс

5 минут


Амандасады;

Сабаққа дайындығын тексереді;
Көкке бояп өңірді,

Көктем келді көңілді.

Бау-бақшада, орманда,

Құстар әні көңілді.


Құстар, құстар келеді,

Жерді шуға бөледі.

Көктем келді деп бізге,

Жақсы хабар береді.




Балалар,өткен сабақта біз «Теңіздегі оқиға» туралы қткен болатынбыз;

Қане, өткен сабақты қалай түсінгенімізді пысықтап алайық;

«Балықшыға көмек» әдісі


1)Әңгімедегі балалардың аттары кім? (Заңғар мен Асқар)

2) Әңгімеде қандай балық туралы айтылған? (Жайын)

3) Жайын неліктен өзін – өзі жағаға лақтырды? (су таза емес)

4) Асқар мен Заңғар жайынға қалай көмектесті? (суға қайта кіргізді)

5) Балықтың қиналуына не себеп болды? (қара мұнай)

6) Табиғаттағы бұл апаттардың алдын алуға болады ма? (иә, тазалықты сақтай отырып)

7) Су туралы қандай мақал білесің?



Балалар, «Қызыл кітап туралы не білесіңдер?

(өз ойларымен бөліседі)

Балалар, сендер білесіңдер ме,осы «Қызыл кітапқа» енген жануарларды қорғау мақсатында Қазақстанда жасалған қорықтар бар екенін?

Бүгінгі сабағымыз осы қорықтар туралы ақпарат алуға арналмақ;

https://youtu.be/cbQ1Oe_wJVw?si=Khe890wso-TjeOBo


Сабақтың мақсаты:

Мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру;

Ақпаратты берілген үлгі кестеге салып үйрену;



Оқушыларды 4 топқа бөліп алу:

1 – топ «Табиғат»

2 – топ «Қоршаған орта»

3 – топ «Атамекен»

4 – топ «Отан»


1 – тапсырма (жұптық жұмыс)




2 – тапсырма

«Қорықтар» әңгімесін қатесіз,түсініп оқиды;


3 – тапсырма

«Арқан тартыс» әдісі

(топтық жұмыс)


Әр топ оқушылары кезекпен шыға отырып, қарсылас топпен табиғат туралы мақал – мәтел айтып жарысады;

Қай топ жаңылмай, көп, қайталанбаған мақал айтады, сол топ жеңімпаз;


СЕРГІТУ СӘТІ


4 – тапсырма (жеке жұмыс)

Үлестірмелі материалдағы суреттерді жапсырады;

Қазақстанда мекендейтін жануарлар:

түйе,түлкі,қар барысы, қоңыр аю

Қазақстанда мекендемейтін жануалар:

ақ аю,піл,арыстан,қолтырауын,жираф,

кенгуру


Қазақстанда мекендейтін жануарлар

Қазақстанда мекендемейтін жануарлар




5 – тапсырма «Сиқырлы қалам» әдісі

  1. Адамдар неліктен қорықтар ашқан? (жануарлар мен құстар,жәндіктер мен өсімдіктерді қорғау үшін)

  2. Қорғалжың қай жерде орналасқан? (Сарыарқа)

  3. Ұшқанда көл бетін қызыл шұғылаға бөлейтін құс? (қоқиқаз)

  4. Еліміздің оңтүстігінде орналасқан қорық? (Ақсу – Жабағылы)

  5. Қостанай облысында қандай қорық бар? (Наурызым)

  6. Наурызым қорығында қандай құстар бар? (дуадақ, безгелдек, су құстары)

  7. Еліміздің шығысында қандай қорық бар? (Марқакөл)

  8. Алтынемел қорығы қай өңірде орналасқан? (Жетісу)

Жарайсыңдар!



6 – тапсырма («Қыз қуу»)

Сынып оқушылары қыздар және ұлдар болып жарысады;

Берілген жұмбақты жылдам шешу арқылы мәреге бірінші жету керек;

Жұптық жұмыс


Қоңыр мамық шапаны,

Жұқа жарғақ табаны.

Өр кеудесі қайқаңдап,

Жүретін кім байпаңдап?

(Қаз)

Сирағы ұқсас қамысқа,

Мойыны имек сорайған,

Қауқиған кім алыста

Қарақшыдай қарайған?

(Тырна)

Айдыннан шалқыған

Телпек көрдім қалқыған.

(Үйрек)

Бақ та, бау да, орман да,

Естіртіп үнін бар маңға,

Жұрт тыңдайтын тамсанып,

Сан құбылтып ән салып,

Жататұғын бір тынбай,

Құсты аташы құртымдай?

(Бұлбұл)

Тырнағы үшкір діңгектей,

Тұмсығы имек ілгектей,

Қанатын жайып шүйілсе,

Аң - құс қалар бүлк етпей.

(Бүркіт)

Тұмсығымен қашайды,

Дімкес діңді теседі.

Зиянкесті асайды,

Ағаш таза өседі.

(Тоқылдақ)

Таусылмайтын жылуы,

Көлдің ерке сұлуы.

675тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!