Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Қосудың ауыстырымдылық қасиеті. 1 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Пән: Математика Мектеп:ЖББ«Ұзынкөл орта мектебі»КММ Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Қосудың ауыстырымдық қасиеті Күні:Мұғалімнің аты-жөні: Султангалиева Ж.Б Сынып: 1 сынып Қатысқандар саны: 8 Қатыспағандар саны:0 |
|||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Қосудың ауыстырымдылық қасиеті |
||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
1.1.2.3. Қосудың ауыстырымдылық қасиетін ұғындыру және қолдана білу |
||||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Қосудың ауыстырымдылық қасиетін біледі, мысалдар шығарған кезде қолдана алады |
||||||||||||
Көптеген оқушылар: қосудың ауыстырымдылық қасиетін түсінеді |
|||||||||||||
Кейбір оқушылар: қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолданып тұжырым жасайды . |
|||||||||||||
Бағалау критерийі
|
Білім алушы •Қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолданып есептейді
|
||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Қосылғыш, қосындының мәні Ауыстырымдылық
|
||||||||||||
Құндылықтарды қалыптастыру |
Ынтымақтастық. Топтық жұмыста, жұптық жұмыста оқушылар топта ынтымақтасып жұмыстануға, топ мүшелерінің ойымен санасуға, сыйлауға, бір-біріне құрметпен қарауға үйрету |
||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану: аралдар әдісі, бағалаулар Сауат ашу: Суреттерде алма, банан апелсин тустерин ажыратады |
||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Сабақты мақсатына жету үшін берілген видеоны қарап, жұптасып орындайды. уandex.kz/images›таблицы переместительное свойство сложени
|
||||||||||||
Бастапқы білім |
Сандық өрнектерді құрады, оқиды, жазып, таниды. «+», «-» «=» белгілерін пайдалана алады. Қосу мен азайтудың компаненттерін біледі. |
||||||||||||
Сабақ барысы |
|
||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||
Сабақтың басы
5 минуты ширату
2мин
5 минут топтық жұмысқа |
(Ұ) Психологиялық дайындық Математика керек әркімге Математика қажет өмірде Математиканы оқимыз Миымызға тоқимыз
Ширату. Оқушылар ортаға шығып тұрайық. Оқушыларға үлестірме жұлдызшалар беріледі. Жұлдызшада мысалдар беріледі. 4+2 6-4 1+5 8-3 3+3 5-2 7+3 9-5
Ұлдар бірінші, қыздар екінші тұрамыз. Қарайықшы біздің сыныпта неше ұл, неше қыз бар? 2 ұл 6 қыз Ендеше осы санды пайдаланып кім мысал құрап береді? 2+6=8 Енді қыздар бірінші тұрайық.
Қосудың ауыстырымдылық қасиеті
Сабақ мақсатымен таныстыру
ҚБ«От шашу» оқушылар дұрыс өз орнын тапқаннан кейін өз-өздеріне қол шапалақтайды.
3+2
2+4
Суретке қарап мысал құрастырамыз
(ҚБ)Топтар бір-бірінің жұмысын ауыстырып, смайликтер арқылы бағалайды. - барлығы дұрыс
- 1 қате болған жағдайда
- 2-3 қате болған жағдайда
|
Барлығы дұрыс
қате болған жағдайда
2-3 қате болған жағдайда
|
|||||||||||
Сабақтың ортасы 25 минут
10мин
Сергіту сәті
2мин
5мин
2мин
|
(Ө) Суреттер мен оларға сәйкес келетін мысалдарды сызық арқылы қос. Біреуінің неге екінші мысалы жоқ? 6+2 1+6 4+6 ? 6+1 6+4 4+4 2+6
(ҚБ) «Бағдаршам» әдісі - Мұғалімнің қолдауымен бағалаймын. «Жасыл» түс барлығы дұрыс болған жағдайда бағалайды. «Сары» түс 1 қате болған жағдайда «Қызыл» түс – 2-3 қате
(Т) Есептеп шығар. 1 – топ: 2- топ: 3-топ: 2+7=7+2= 1+8=8+1= 3+6=6+3= 2+8=8+2= 2+6=6+2= 1+7=7+1= 1+9=9+1= 4+6=6+4= 3+5=5+3=
Дескриптор:
(ҚБ) Топ бір-бірінің жұмыстарын ауыстырып, «Басбармақ» әдісі арқылы бағалайды.
Қолды сергек тік ұста Емін – еркін тыныста Оң қолыңды сөз алға Қол ұшына қарада Үшбұрыш сыз ауада Сол қол босқа тұрмасын Шеңбер жасап тынбасын
Саралау тапсырмасы: А-деңгейі: Мәні бірдей болатын қосылғыштарды сәйкестендір. 5+3 4+1 3+2 3+5 1+4 2+3 0+1 1+0
Дескриптор:
( ҚБ) Оқушы өзін-өзі бағалайды. Тақтада дұрыс жауабы ілулі тұрады. Соған қарап өз жауабын салыстырып өзін смайликтер арқылы бағалайды.
Барлығы дұрыс орналастырса 1 қате жіберсе 2-3 қате жіберсе
В-деңгейі: Толықтыр: 1 + 2 = 2 +… 8 + 2 = …+… 6 + 4 = …+… 7 + 3 = 7 + 3
Дескриптор:
(ҚБ) ( ҚБ) Оқушы өзін-өзі бағалайды. Тақтада дұрыс жауабы ілулі тұрады. Соған қарап өз жауабын салыстырып өзін жұлдызша арқылы бағалайды Барлығы дұрыс болса 1 қате болған жағдайда 2-3 қате болған жағдайда
С-деңгейі:
Дескриптор:
(ҚБ) Мұғалімнің қолдауымен оқушы өзін-өзі бағалайды. «Жасыл» түс барлығы дұрыс болған жағдайда бағалайды. «Сары» түс 1 қате болған жағдайда «Қызыл» түс – 2-3 қате
Сабақты бекіту Білім алушы:
ҚБ Өзіндік бағалау. «Басбармақ» Барлығы дұрыс 1 қате болған жағдайда 2-3 қате болған жағдайда
|
Дәптермен жұмыс 85-бет, 83-жұмыс парағы
Бағдаршамның үш түсі берілген дөңгелекше
Өзіндік бағалау
|
|||||||||||
Сабақтың соңы |
|
|
|||||||||||
Дифференциация – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндетқоюдыжоспарлапотырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||
Өсімідк бөліктерін ажырату мақсатына қабілетті оқушы джа, қабілеті төмен оқушы да жету мақсатында деңгейлік тапсырмасын қолдандым. А деңгейіндегі оқушы алдына берілген өсімдік бөліктерінен өсімдікті ретімен орналастырып құрастырады, |
Әр тапсырма орындап болғаннан кейін бағалау критериіне сай «Бағдаршам», «От шашу» , «Смайлик», «Жұлдызша арқылы бағалау» өзін –өзі бағалау, топтық, жұптық бағалау түрлерін пайдаландым |
Сергіту сәті орындау кезінде оқушылардың қимыл-қозғалысын жасайды. |
|||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||||||||||||
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |