Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
ҚҚМЖ жаңа формат 11-сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
«Тексерілді» МДОІЖО: А.Адилов
Пәні: Қазақстан тарихы |
Мектеп: Ақтас ЖОМ |
|||||
Күні: 19.04.2016ж. |
Мұғалімі: Зиябеков Н |
|||||
Сабақ тақырыбы: |
Тәуелсіз Қазақстанның экономикасы. |
|||||
Сынып: 11 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Қазақстанның нарықтық экономикаға көшуінің кезеңдерін анықтау, экономикалық дағдарыстың сипатты белгілерін анықтау. |
|||||
Табыс критерийі |
Барлық оқушылар орындай алады: Тәуелсіз Қазақстанның экономикасы жайлы мағлұмат алады. |
|||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Қазақстанның нарықтық экономикаға көшуінің кезеңдерін анықтай алады. Сұрақтарға жауап береді. |
||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: Экономикалық дағдарыстың сипатты белгілерін анықтай алады. Сыни тұрғыдан ойлай алады. |
||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Топта, сыныпта жұмысқа толық қатысады, бірін-бірі оқыту арқылы білім алады, ойларын ашық айтады. |
|||||
Түйінді сөздер: нарықтық экономика, экономикалық тоқырау |
||||||
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: -Оқылым арқылы мәтінмен танысу -Айтылым, жазылым, тыңдалым бойынша алған білімді қолдану - Тәуелсіз Қазақстанның экономикасы тақырыбын талқылау. |
||||||
Талқылауға арналған сұрақтар: 90ж. дағдарыстың себептері неде ? Экономикалық дағдарыстың сипатты белгісіне нелер жатады ? Әлеуметтік-экономикалық даму стратегиясының қажеттігі неде ? |
||||||
|
||||||
Алдыңғы оқу: |
Қоғамдық саяси саладағы өзгерістер. |
|||||
Жоспар |
||||||
Жоспарланған Уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды Сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) |
Ресурстар |
||||
Басы Ұйымдастыру кезеңі Үй тапсырмасы Ой қозғау |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Құрал жабдықтарын әзірлеу Алдыңғы сабақта өткен тақырыптар бойынша «Шынжыр сұрақтар» әдісі арқылы сұрақтар қойылып, жауап беріледі. «Тәуелсіз Қазақстанның экономикасы жайлы не білеміз ?» |
оқулық Т.Тұрлығұл Қазақстан картасы |
||||
Ортасы |
Тақырып жайлы мағлұмат беріледі. Оқушыларға мәтін бөліп беріліп, оқып шығу ұсынылады. 1 топ. «Кластер» тәсіліарқылы тапсырманы талқылайды. 2 топ. «Ментальды карта» тәсілі арқылы презентация дайындау. 3 топ. «Бес тармақ» тәсілі арқылы сызба құрастыру. Ойларымен бөліседі. Топтық талқылау сұрақтарымен жұмыс жасау. Картамен, дәптермен жұмыс жасайды. |
қазақстан картасы «Қазақстан тарихы» оқулығы суреттер бүктеме |
||||
Соңы Рефлексия Үй тапсырмасы |
Кубикпен жұмыс. Кім, не, қайда, қашан, қалай, неге сұрақтарымен жұмыс жасау. Бүгінгі күннің рефлексиясы Тақырыпты оқып, дәптермен жұмыс жасап келу. |
кубик стикер |
||||
Қосымша мәліметтер: Қазақстан тарихы әдістемелік журнал |
||||||
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс – Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі). |
||||
Ойды нақты жинақтауға, ашық айтуға үйрету. Параграфтың мазмұнынан қорытынды жасайды. |
Оқушылар іс-әрекеті мен кері байланыс жасау арқылы |
География пәнімен байланыс. Өз елін, жерін сүюге, ұлжандылыққа тәрбиелеу. |
||||
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті ? Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім? |
|
|||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1: 2: |
«Тексерілді» МДОІЖО: А.Адилов
Пәні: Қазақстан тарихы |
Мектеп: Ақтас ЖОМ |
|||||
Күні: 21.04.2016ж. |
Мұғалімі:Зиябеков Н |
|||||
Сабақ тақырыбы: |
Қазақстанның әлеуметтік –экономикалық дамуы. |
|||||
Сынып: 11 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Қазақстан экономикасына сипаттама беру, нарықтық экономиканың мәнін түсіндіріп, ерекшеліктерін ажырата алу. |
|||||
Табыс критерийі |
Барлық оқушылар орындай алады: Қазақстанның әлеуметтік-экономикалық дамуымен танысады. |
|||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Қазақстан экономикасына сипаттама бере алады. Сұрақтарға жауап береді. |
||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: Нарықтық экономиканың мәнін түсіндіріп, ерекшеліктерін ажырата алады. Сыни тұрғыдан ойлай алады. |
||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Топта, сыныпта жұмысқа толық қатысады, бірін-бірі оқыту арқылы білім алады, ойларын ашық айтады. |
|||||
Түйінді сөздер: нарықтық экономика, инвестициялық саясат |
||||||
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: -Оқылым арқылы мәтінмен танысу -Айтылым, жазылым, тыңдалым бойынша алған білімді қолдану - Тәуелсіз Қазақстанның әлеуметтік-экономикалық даму тақырыбын талқылау. |
||||||
Талқылауға арналған сұрақтар: Нарықтық экономиканың ерекшеліктері қандай ? 90ж. Қазақстанның экономикасына сипаттама беріңдер ? |
||||||
|
||||||
Алдыңғы оқу: |
Тәуелсіз Қазақстанның экономикасы. |
|||||
Жоспар |
||||||
Жоспарланған Уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды Сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) |
Ресурстар |
||||
Басы Ұйымдастыру кезеңі Үй тапсырмасы Ой қозғау |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Құрал жабдықтарын әзірлеу Алдыңғы сабақта өткен тақырыптар бойынша «ыстық орындық» әдісі арқылы сұрақтар қойылып, жауап беріледі. « Қазақстанның әлеуметтік- экономикалық дамуы жайлы не білеміз ?» |
оқулық Т.Тұрлығұл Қазақстан картасы |
||||
Ортасы |
Тақырып жайлы мағлұмат беріледі. Оқушыларға мәтін бөліп беріліп, оқып шығу ұсынылады. 1 топ. «Ассоциация» тәсілі арқылы тапсырманы талқылайды. 2 топ. «Кластер» тәсілі арқылы презентация дайындау. 3 топ. «Бес тармақ» тәсілі арқылы сызба құрастыру. Ойларымен бөліседі. Топтық талқылау сұрақтарымен жұмыс жасау. Картамен, дәптермен жұмыс жасайды. |
қазақстан картасы «Қазақстан тарихы» оқулығы суреттер бүктеме |
||||
Соңы Рефлексия Үй тапсырмасы |
«Болжау» тәсілі. Мәтін бойынша сызба толтыру, ойын дәлелдеу, дәлелін ортаға салу. Бүгінгі сабақтан не білдік, не үйрендік ? Тақырыпты оқып, дәптермен жұмыс жасап келу. |
стикер |
||||
Қосымша мәліметтер: Қазақстан тарихы әдістемелік журнал |
||||||
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс – Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі). |
||||
Ойды нақты жинақтауға, ашық айтуға үйрету. Параграфтың мазмұнынан қорытынды жасайды. |
Оқушылар іс-әрекеті мен кері байланыс жасау арқылы |
География пәнімен байланыс. Өз елін, жерін сүюге, ұлжандылыққа тәрбиелеу. |
||||
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті ? Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім? |
|
|||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1: 2: |
«Тексерілді» МДОІЖО: А.Адилов
Пәні: Дүниежүзі тарихы |
Мектеп: Ақтас ЖОМ |
|||||
Күні: 22.04.2016ж. |
Мұғалімі: Зиябеков Н |
|||||
Сабақ тақырыбы: |
XX. ғ.II- жартысында халықаралық қатынастар. |
|||||
Сынып: 11 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Еуропада орын алған өзгерістерді анықтау, жаһандану үдерісін баяндай алу. |
|||||
Табыс критерийі |
Барлық оқушылар орындай алады: Халықаралық қатынастармен танысады. |
|||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Еуропада орын алған өзгерістерді айқындай алады. Сұрақтарға жауап береді. |
||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: Жаһандану үдерісін баяндай біледі. Сыни тұрғыдан ойлай алады. |
||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Топта, сыныпта жұмысқа толық қатысады, бірін-бірі оқыту арқылы білім алады, ойларын ашық айтады. |
|||||
Түйінді сөздер: қырғиқабақ соғыс |
||||||
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: -Оқылым арқылы мәтінмен танысу -Айтылым, жазылым, тыңдалым бойынша алған білімді қолдану - Халықаралық қатынастар тақырыбын талқылау. |
||||||
Талқылауға арналған сұрақтар: Халықаралық шиеленістердің себептері неге байланысты болды ? Қаруларды қысқарту туралы қандай келісімдер жасалды ? |
||||||
|
||||||
Алдыңғы оқу: |
Тропиктік Африка елдері. |
|||||
Жоспар |
||||||
Жоспарланған Уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды Сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) |
Ресурстар |
||||
Басы Ұйымдастыру кезеңі Үй тапсырмасы Миға шабуыл: |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Құрал жабдықтарын әзірлеу Алдыңғы сабақта өткен тақырыптар бойынша «Серпілген сауал» әдісі арқылы сұрақтар құрастырып қойылады, жауап береді. «Халықаралық қандай шиеленістерді білесіңдер» ? Оқушылар жауабы тыңдалады |
оқулық К.Қожахметұлы Дүниежүзі картасы |
||||
Ортасы |
Топқа мәтін бөліп беріліп, оқып шығу ұсынылады. Оқушылар алған ақпараты жайлы «ойлан, жұптас, пікірлес» әдісі арқылы берілген тапсырма бойынша жауапжазады. (Ойлан), жауаптарын біріктіреді.(Жұптас) ойлармен бөліседі. (Пікірлес) Мәселелерді талқылайды. Топтық талқылау сұрақтарымен жұмыс жасау. Картамен, дәптермен жұмыс жасайды. |
дүние картасы «Дүние тарихы» оқулығы |
||||
Соңы Кері байланыс Үй тапсырмасы |
Кубизм стратегиясы. Кім, не, қайда, қаша, қалай, неге ? сұрақтарымен жұмыс жасау. Бүгінгі күннің рефлексиясы Тақырыпты оқып, дәптермен жұмыс жасап келу. |
кубик стикер |
||||
Қосымша мәліметтер: Қазақстан тарихы әдістемелік журнал |
||||||
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс – Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі). |
||||
Ойды нақты жинақтауға, ашық айтуға үйрету. |
Оқушылар іс-әрекеті мен кері байланыс жасау арқылы |
География пәнімен байланыс. Өз елін, жерін сүюге, ұлжандылыққа тәрбиелеу. |
||||
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті ? Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім? |
|
|||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1: 2: |
«Тексерілді» МДОІЖО: А.Адилов
Пәні: Қазақстан тарихы |
Мектеп: Ақтас ЖОМ |
|||||
Күні: 28.04.2016ж. |
Мұғалімі:Зиябеков Н |
|||||
Сабақ тақырыбы: |
Қазақ диаспорасы мәселелері. |
|||||
Сынып: 11 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Диаспора ұғымына түсініктеме беру, қазақ диаспорасын зерттеген ғалымдар жайлы әңгімелеу, ерекшеліктерін ажырата алу. |
|||||
Табыс критерийі |
Барлық оқушылар орындай алады: Қазақ диаспоарасымен танысады. |
|||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Қазақ диаспорасын зерттеген ғалымдар жайлы әңгімелей алады. Сұрақтарға жауап береді. |
||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: Диаспора ерекшеліктерін ажырата алады. Сыни тұрғыдан ойлай алады. |
||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Топта, сыныпта жұмысқа толық қатысады, бірін-бірі оқыту арқылы білім алады, ойларын ашық айтады. |
|||||
Түйінді сөздер: нарықтық экономика, инвестициялық саясат |
||||||
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: -Оқылым арқылы мәтінмен танысу -Айтылым, жазылым, тыңдалым бойынша алған білімді қолдану - Қазақ диаспорасы тақырыбын талқылау. |
||||||
Талқылауға арналған сұрақтар: Қазақ диаспорасы қалай пайда болды ? Түрік мемлекеті қазақ диаспорасына қандай көмек көрсетті ? Қазақ диаспораларының өзіндік қандай ерекшеліктері бар ? |
||||||
|
||||||
Алдыңғы оқу: |
Тәуелсіз Қазақстанның экономикасы. |
|||||
Жоспар |
||||||
Жоспарланған Уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды Сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) |
Ресурстар |
||||
Басы Ұйымдастыру кезеңі Үй тапсырмасы Ой қозғау |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Құрал жабдықтарын әзірлеу Алдыңғы сабақта өткен тақырыптар бойынша «серпілген сауал» әдісі арқылы сұрақтар қойылып, жауап беріледі. « Қазақ диаспорасы жайлы не білеміз ?» |
оқулық Т.Тұрлығұл Қазақстан картасы |
||||
Ортасы |
Тақырып жайлы мағлұмат беріледі. Оқушыларға мәтін бөліп беріліп, оқып шығу ұсынылады. 1 топ. «Ассоциация» тәсілі арқылы тапсырманы талқылайды. 2 топ. «Кластер» тәсілі арқылы презентация дайындау. 3 топ. «Ментальды карта» тәсілі арқылы сызба құрастыру. Жұмыстарын қорғайды. Ойларымен бөліседі. Топтық талқылау сұрақтарымен жұмыс жасау. Картамен, дәптермен жұмыс жасайды. |
қазақстан картасы «Қазақстан тарихы» оқулығы суреттер бүктеме |
||||
Соңы Рефлексия Үй тапсырмасы |
Кубикпен жұмыс. Кім,не, қайда,қашан, қалай,неге ? сұрақтармен жұмыс. Бүгінгі сабақтан не білдік, не үйрендік ? Тақырыпты оқып, дәптермен жұмыс жасап келу. |
кубик стикер |
||||
Қосымша мәліметтер: Қазақстан тарихы әдістемелік журнал |
||||||
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс – Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі). |
||||
Ойды нақты жинақтауға, ашық айтуға үйрету. Қазақ диаспорасының өзіндік ерекшеліктерін анықтайды. |
Оқушылар іс-әрекеті мен кері байланыс жасау арқылы |
География пәнімен байланыс. Өз елін, жерін сүюге, ұлжандылыққа тәрбиелеу. |
||||
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті ? Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім? |
|
|||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1: 2: |
«Тексерілді» МДОІЖО: А.Адилов
Пәні: Дүниежүзі тарихы |
Мектеп: Ақтас ЖОМ |
|||||
Күні: 29.04.2016ж. |
Мұғалімі: Зиябеков Н |
|||||
Сабақ тақырыбы: |
XXIғ. бас кезіндегі халықаралық қатынастар. |
|||||
Сынып: 11 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Халықаралық шиеленістердің себептерін анықтау, жаһандану үдерісін әңгімелеу. |
|||||
Табыс критерийі |
Барлық оқушылар орындай алады: Халықаралық қатынастармен танысады. |
|||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Халықаралық шиеленістердің себептерін анықтай алады. Сұрақтарға жауап береді. |
||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: Жаһандану үдерісін әңгімелей алады. Сыни тұрғыдан ойлай алады. |
||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Топта, сыныпта жұмысқа толық қатысады, бірін-бірі оқыту арқылы білім алады, ойларын ашық айтады. |
|||||
Түйінді сөздер: қырғи қабақ соғыс |
||||||
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: -Оқылым арқылы мәтінмен танысу -Айтылым, жазылым, тыңдалым бойынша алған білімді қолдану - Халықаралық қатынастар тақырыбын талқылау. |
||||||
Талқылауға арналған сұрақтар: Еуропада қандай өзгерістер орын алды ? Жаһандану үдерісін қалай түсінесіңдер ? |
||||||
|
||||||
Алдыңғы оқу: |
XXғ. халықаралық қатынастар |
|||||
Жоспар |
||||||
Жоспарланған Уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды Сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) |
Ресурстар |
||||
Басы Ұйымдастыру кезеңі Үй тапсырмасы Миға шабуыл: |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Құрал жабдықтарын әзірлеу Алдыңғы сабақта өткен тақырыптар бойынша «Серпілген сауал» әдісі арқылы сұрақтар құрастырып қойылады, жауап береді. «Халықаралық қатынастар жайлы не білесіңдер » ? Оқушылар жауабы тыңдалады |
оқулық К.Қожахметұлы Дүниежүзі картасы |
||||
Ортасы |
Топқа мәтін бөліп беріліп, оқып шығу ұсынылады. Оқушылар алған ақпараты жайлы «джигсо» әдісі арқылы жаңа топ құрып, бірін-бірі оқытады. Мәселелерді талқылайды. Топтық талқылау сұрақтарымен жұмыс жасау. Картамен, дәптермен жұмыс жасайды. |
дүние картасы «Дүние тарихы» оқулығы |
||||
Соңы Кері байланыс Үй тапсырмасы |
Кубизм стратегиясы. Кім, не, қайда, қаша, қалай, неге ? сұрақтарымен жұмыс жасау. Бүгінгі күннің рефлексиясы Тақырыпты оқып, дәптермен жұмыс жасап келу. |
кубик стикер |
||||
Қосымша мәліметтер: Қазақстан тарихы әдістемелік журнал |
||||||
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс – Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі). |
||||
Ойды нақты жинақтауға, ашық айтуға үйрету. |
Оқушылар іс-әрекеті мен кері байланыс жасау арқылы |
География пәнімен байланыс. Өз елін, жерін сүюге, ұлжандылыққа тәрбиелеу. |
||||
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті ? Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім? |
|
|||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1: 2: |
«Тексерілді» МДОІЖО: А.Адилов
Пәні: Қазақстан тарихы |
Мектеп: Ақтас ЖОМ |
|||||
Күні: 3.05.2016ж. |
Мұғалімі: Зиябеков Н |
|||||
Сабақ тақырыбы: |
Дүниежүзі қазақтарының құрылтайы. |
|||||
Сынып: 11 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Дүниежүзі қазақтарының құрылтайы жайлы түсініктеме беру, тарихи маңызын анықтау, шетелдегі қазақтардың мәселелері жайлы әңгімелеу. |
|||||
Табыс критерийі |
Барлық оқушылар орындай алады: Дүниежүзі қазақтарының құрылтайы және оралмандар мәселесімен танысады. |
|||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Тарихи оқиғаның тарихи маңызын анықтай алады. Сұрақтарға жауап береді. |
||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: Шетелдегі қазақтардың мәселелері жайлы әңгімелей алады. Сыни тұрғыдан ойлай алады. |
||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Топта, сыныпта жұмысқа толық қатысады, бірін-бірі оқыту арқылы білім алады, ойларын ашық айтады. |
|||||
Түйінді сөздер: құрылтай, оралмандар |
||||||
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: -Оқылым арқылы мәтінмен танысу -Айтылым, жазылым, тыңдалым бойынша алған білімді қолдану - Дүниежүзі қазақтарының құрылтайы тақырыбын талқылау. |
||||||
Талқылауға арналған сұрақтар: Құрылтайлардың қандай тарихи маңызы бар ? Шетелдердегі қазақтардың өз Отанына оралуы жайлы не білесіңдер ? Отандастардың оралуына қандай қиындықтар туып отыр ? |
||||||
|
||||||
Алдыңғы оқу: |
Қазақстанның дүниежүзілік ұйымдармен, шетелдермен экономикалық қарым- қатынасын қарастырып келу. |
|||||
Жоспар |
||||||
Жоспарланған Уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды Сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) |
Ресурстар |
||||
Басы Ұйымдастыру кезеңі Үй тапсырмасы Ой қозғау |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Құрал жабдықтарын әзірлеу Алдыңғы сабақта өткен тақырыптар бойынша «Автор орындығы» әдісі арқылы сұрақтар қойылып, жауап беріледі. « Дүниежүзілік құрылтай жайлы не білеміз ?» |
оқулық Т.Тұрлығұл Қазақстан картасы |
||||
Ортасы |
Тақырып жайлы мағлұмат беріледі. Оқушыларға мәтін бөліп беріліп, оқып шығу ұсынылады. 1 топ. «Кесте» құрастыру. 2 топ. «Кластер» тәсілі арқылы презентация дайындау. 3 топ. «Ментальды карта» тәсілі арқылы сызба құрастыру. Жұмыстарын қорғайды. Ойларымен бөліседі. Топтық талқылау сұрақтарымен жұмыс жасау. Картамен, дәптермен жұмыс жасайды. |
қазақстан картасы «Қазақстан тарихы» оқулығы суреттер бүктеме |
||||
Соңы Рефлексия Үй тапсырмасы |
Шетелдердегі отандастарымыздың елімізге оралуы біз үшін қай жағынан тиімді ?. Өз пікірлерін жазу Бүгінгі сабақтан не білдік, не үйрендік ? Тақырыпты оқып, дәптермен жұмыс жасап келу. |
стикер |
||||
Қосымша мәліметтер: Қазақстан тарихы әдістемелік журнал |
||||||
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс – Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі). |
||||
Ойды нақты жинақтауға, ашық айтуға үйрету. Ашық сұрақтар құрастыра алу. |
Оқушылар іс-әрекеті мен кері байланыс жасау арқылы |
География пәнімен байланыс. Өз елін, жерін сүюге, ұлжандылыққа тәрбиелеу. |
||||
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті ? Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім? |
|
|||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1: 2: |