|
Пән: Бейнелеу өнері/ Заттық-тәжірибелік әрекет Түрі: Бинарлы сабақ /екі пәнді қатар өту/ Күні: 01.02.2022 Сынып: 1 «Б» Мұғалім: А.Т. Токенова Ортақ тақырып: Саяхат |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Еркін тақырып Қыс композициясы |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.4.1 қауіпсіздік техникасын сақтап материал мен құрал қолдану; 1.3.3.3 заттармен жағдаяттарды ойнау; 1.3.3.4 заттарды атау, желімдеп жапсыру; |
|||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: Алған білімді меңгеруге әрекет жасайды. Көбі:Тақырыпты түсінуге, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы үлгі бойынша ұғуға ұмтылады. Кейбірі: өмірде қолдануға талпынады. |
|||
|
Жетістік критерийлері |
Тапсырмаларды орындау арқылы, заттардың орнын біледі. Өз қолымен жасайды, тағы да жасауға ұмтылады. |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жауапкершілікке, бірін-бірін тыңдап, сыйлауға үйрету |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
Айналадағы әлем пәні арқылы пән аралық байланыс жүзеге асады. |
|||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Бейнетаспа арқылы заттың орнын анықтайды. |
|||
|
Тілдік құзыреттілік |
|
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
Шаттық шеңбері: Амансың ба, алтын күн? Амансың ба, Жер ана? Амансың ба, достарым? Аман болайық бәріміз! |
Кеңістік белгілерін қайталау: Жоғары - / қолды көтереміз/ Төмен - /қолымызды түсіреміз/ Ортаға - /ішке жиылу/ Шетке - /сыртқа шығу/ |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
1 ақпан - /қыстың соңғы айының алғашқы күні, сейсенбі/ түсінік беру -Балалар, бүгінгі сабағымыз бұрынғы сабақтарға қарағанда өзгеше болады. -Бүгін, бейнелеу өнері мен заттық-тәжірибелік әрекет пәндерін біріктіріп өтетін боламыз. -бүгінгі сабақта «Қыс композициясын» бейнелеп, жапсыру жұмыстарын жасаймыз. Сендерге сәттілік! /Сабақта орындалған әр тапсырмадан кейін аққаланың бөліктерін жапсыртып отырамын. Соныңда аққала толық шығуы керек/ Миға шабуыл: «Ойнайық та, ойлайық!» Шарты: Киімдерді жыл мезгілдеріне байланысты тауып, жәшіктерге салу; Балалардың есте сақтауын, зейінінің шоғырлануын қадағалауға арналады. ҚЫС ЖАЗ
Мағынаны тану: Интербелсенді тақтадан бейне жазбаны тамашалап, бізде суретті салуға әрекет жасайық. Жұмысты бастамас бұрын, қауіпсіздік ережелерін еске түсіріп алайық. Қауіпсіздік ережелері:
Жұмыс нәтижесін айқындау үшін «бас бармақ» арқылы ынталандырамын, қолпаштаймын. Дәптермен жұмыс:
*Бояп болған соң, қолымызды дымқыл майлықпен сүртеміз! |
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс
-Аққаламыздың астыңғы үлкен бөлігін жапсырамыз.
-Аққаламыздың денесін жапсырамыз. |
||
|
Сергіту сәті: |
«Бала, бала балақан» /бейнетаспадан қайталау/ |
|
||
|
Қызықты тапсырма |
Түсінікті түйінде:
***Сурет қиындыларын сандар ретімен қояды
***Төртінші затты тауып, жапсыр; |
-Аққаламыздың екі қолын жапсырамыз. |
||
|
Нейро жаттығу |
АЛАҚАН – партаға алақандарын қояды. ШАРБАҚ – алақандарын қырынан қояды. ЖҰДЫРЫҚ – жұдырықтарын түйіп, жинайды. |
Сыныптың лидері орындатады. |
||
|
|
Ж - Салған ағашымызға енді кішкентай көжек жапсырайық; - Оның үстінен арнайы ақ түсті қиыршықтармен көмкерейік; |
-Аққаламыздың басын жапсырамыз. |
||
|
Шабытты шыңда: |
Интербелсенді тақтада орында:
***Балаларға көмектес, жоғалған заттарын тауып бер;
|
-Аққаламыздың басыны шелегін жапсырамыз. |
||
|
Сабақты қорытындылау |
*** Суреттерді реттімен орналастыр; |
Тақтаға жапсырту |
||
|
Оқушыларды бағалау |
Бүгінгі сабаққа белсенділік танытып, тапсырмаларды тамаша орындағандарың үшін алғыс білдіріп, дипломмен марапаттаймын |
|
||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия: - Сабақтан алған көңіл – күйімізді өзіміздің жапсырған шыршаларымыз арқылы белгілейміз. - Егер, сендерге бүгінгі сабағымыз ұнаса, өз шыршаларыңды ормандағы шыршалардың жанына орналастыр. - Ұнамаса, шетіне қоямыз. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Қыс композициясы", "Еркін тақырып" Бинарлы сабақ А.Т. Токенова
"Қыс композициясы", "Еркін тақырып" Бинарлы сабақ А.Т. Токенова
|
Пән: Бейнелеу өнері/ Заттық-тәжірибелік әрекет Түрі: Бинарлы сабақ /екі пәнді қатар өту/ Күні: 01.02.2022 Сынып: 1 «Б» Мұғалім: А.Т. Токенова Ортақ тақырып: Саяхат |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Еркін тақырып Қыс композициясы |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.4.1 қауіпсіздік техникасын сақтап материал мен құрал қолдану; 1.3.3.3 заттармен жағдаяттарды ойнау; 1.3.3.4 заттарды атау, желімдеп жапсыру; |
|||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: Алған білімді меңгеруге әрекет жасайды. Көбі:Тақырыпты түсінуге, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы үлгі бойынша ұғуға ұмтылады. Кейбірі: өмірде қолдануға талпынады. |
|||
|
Жетістік критерийлері |
Тапсырмаларды орындау арқылы, заттардың орнын біледі. Өз қолымен жасайды, тағы да жасауға ұмтылады. |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жауапкершілікке, бірін-бірін тыңдап, сыйлауға үйрету |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
Айналадағы әлем пәні арқылы пән аралық байланыс жүзеге асады. |
|||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Бейнетаспа арқылы заттың орнын анықтайды. |
|||
|
Тілдік құзыреттілік |
|
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
Шаттық шеңбері: Амансың ба, алтын күн? Амансың ба, Жер ана? Амансың ба, достарым? Аман болайық бәріміз! |
Кеңістік белгілерін қайталау: Жоғары - / қолды көтереміз/ Төмен - /қолымызды түсіреміз/ Ортаға - /ішке жиылу/ Шетке - /сыртқа шығу/ |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
1 ақпан - /қыстың соңғы айының алғашқы күні, сейсенбі/ түсінік беру -Балалар, бүгінгі сабағымыз бұрынғы сабақтарға қарағанда өзгеше болады. -Бүгін, бейнелеу өнері мен заттық-тәжірибелік әрекет пәндерін біріктіріп өтетін боламыз. -бүгінгі сабақта «Қыс композициясын» бейнелеп, жапсыру жұмыстарын жасаймыз. Сендерге сәттілік! /Сабақта орындалған әр тапсырмадан кейін аққаланың бөліктерін жапсыртып отырамын. Соныңда аққала толық шығуы керек/ Миға шабуыл: «Ойнайық та, ойлайық!» Шарты: Киімдерді жыл мезгілдеріне байланысты тауып, жәшіктерге салу; Балалардың есте сақтауын, зейінінің шоғырлануын қадағалауға арналады. ҚЫС ЖАЗ
Мағынаны тану: Интербелсенді тақтадан бейне жазбаны тамашалап, бізде суретті салуға әрекет жасайық. Жұмысты бастамас бұрын, қауіпсіздік ережелерін еске түсіріп алайық. Қауіпсіздік ережелері:
Жұмыс нәтижесін айқындау үшін «бас бармақ» арқылы ынталандырамын, қолпаштаймын. Дәптермен жұмыс:
*Бояп болған соң, қолымызды дымқыл майлықпен сүртеміз! |
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс
-Аққаламыздың астыңғы үлкен бөлігін жапсырамыз.
-Аққаламыздың денесін жапсырамыз. |
||
|
Сергіту сәті: |
«Бала, бала балақан» /бейнетаспадан қайталау/ |
|
||
|
Қызықты тапсырма |
Түсінікті түйінде:
***Сурет қиындыларын сандар ретімен қояды
***Төртінші затты тауып, жапсыр; |
-Аққаламыздың екі қолын жапсырамыз. |
||
|
Нейро жаттығу |
АЛАҚАН – партаға алақандарын қояды. ШАРБАҚ – алақандарын қырынан қояды. ЖҰДЫРЫҚ – жұдырықтарын түйіп, жинайды. |
Сыныптың лидері орындатады. |
||
|
|
Ж - Салған ағашымызға енді кішкентай көжек жапсырайық; - Оның үстінен арнайы ақ түсті қиыршықтармен көмкерейік; |
-Аққаламыздың басын жапсырамыз. |
||
|
Шабытты шыңда: |
Интербелсенді тақтада орында:
***Балаларға көмектес, жоғалған заттарын тауып бер;
|
-Аққаламыздың басыны шелегін жапсырамыз. |
||
|
Сабақты қорытындылау |
*** Суреттерді реттімен орналастыр; |
Тақтаға жапсырту |
||
|
Оқушыларды бағалау |
Бүгінгі сабаққа белсенділік танытып, тапсырмаларды тамаша орындағандарың үшін алғыс білдіріп, дипломмен марапаттаймын |
|
||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия: - Сабақтан алған көңіл – күйімізді өзіміздің жапсырған шыршаларымыз арқылы белгілейміз. - Егер, сендерге бүгінгі сабағымыз ұнаса, өз шыршаларыңды ормандағы шыршалардың жанына орналастыр. - Ұнамаса, шетіне қоямыз. |
|
||
шағым қалдыра аласыз






ұмысты
жалғастыр:
















