Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Қысқа мерзімді жоспар
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
6.4-ресурс._Сабақты жоспарлау
Сабақ жоспары
Сабақ: |
Мектеп: № 3 орта мектеп КММ |
|||||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:Давлетбаева Арухон Серикбаевна |
|||||||||||||
Сынып: 8 сынып |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Температура.Температураны өлшеу әдістері.Температура шкалалары. |
|
|
|||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
|
|||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар істей алады: температура шкалалары түрлерінің айырмашылығын біледі; Оқушылардың көпшілігі істей алады: температураны әр түрлі шкала бойынша өрнектей алады; Кейбір оқушылар істей алады: температураны күнделікті өмірде қолдана алады; |
|||||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
Бірлескен оқу барысында температура анықтамаларын тұжырымдайды, өлшеу тәсілдерін түсіндіреді, негіздейді; Пәндік-спецификалық сөздік және терминология: Температураға байланысты негізгі сөздерді үш тілде айтуға болады.Мысалы:температура~температура~temperature деп. Диалогтар мен хаттарға арналған пайдалы сөздер жиынтығы: Бұл тізім кіріспе сөз тіркестерін немесе байланыстырушы құрылымдарды қамтуы мүмкін, мысалы, «Менің ойымша, …» |
|||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
«Зайырлы қоғам және жоғарғы руханият » құндылығы бойынша ынтымақтастық пен жұмыс жасай отырып, өмір бойы білім алуға баулу; |
|||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Биология , жаратылыстану, математика |
|||||||||||||
Алдыңғы білім |
Жылулық қозғалыс.Броундық қозғалыс.Диффузия. |
|||||||||||||
Бағалау критерийі |
1 Температураның өлшеу тәсілдерін біледі 2 Кельвин және Цельсий шкалаларын ажырата алады |
|||||||||||||
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған тапсырмалар |
Дереккөздер, ресурстар |
||||||||||||
Әр тапсырманың ұзақтығын анықтаңыз 3 минут Тапсырмаларды енгізу/түсіндіру уақытын, сондай-ақ кері байланыс уақытын ескеріңіз 5 минут 2 минут Сабақ ортасы 15 минут Жеке жұмыс 5 минут 6 минут Сабақ соңы 4 минут |
СЫНЫПТАҒЫ ТӘРТІП: оқушылардың сабаққа қатысын қадағалау, дайындығын тексеру.
САБАҚТЫҢ БАСТАЛУЫ: Сынып оқушыларын 3 топқа бөлу: 1топ: Цельсий 2топ: Кельвин 3топ: Фаренгейт Үй жұмысын тексеру: Тақырыпты түсіну деңгейін арттыруға және талқылау дағдыларын дамытуға арналған "Допты лақтыру" әдісі арқылы үй жұмысын сұрау.Оқушыларға доп беру арқылы сұраққа жауап алу.
ҚБ: сұраққа дұрыс жауап берген оқушыларды қол шапалақтау арқылы бағалау. Қызығушылықты ояту "Суретті әңгімеле" әдісі Суретте не бейнеленген? Бұл аспап не үшін қолданылады? ҚБ: оқушыларға " Бас бармақ " әдісі арқылы баға беру.
Жаңа сабақ. "Таста да , талда" әдісі сынып ішіне тақырыпқа қатысты мәліметтер мен ақпараттар орналастырылады. Оқушылар бүкіл сынып ішінде қозғала жүріп, берілген тақырып бойынша ақпарат жинайды. 1топ: Цельсий~ Температура. Сұйықтық термометрінің құрылысы. 2топ: Кельвин: Температураны өлшеу.Жылулық тепе- теңдік. 3топ: Температура шкалалары. Бағалау критерийі: Температура ұғымын меңгереді, формуласы мен өлшем бірліктерімен танысады.Температураны өлшеу тәсілдерін біледі. Кельвин, Цельсий шкалаларын ажырата алады. Дескриптор:
ҚБ: " Бағдаршам " арқылы Блум түймедағы
Бағалау критерйиі: 1 температураны өлшеу тәілдерін біледі 2 Кельвин және Цельсий шкалаларын түрлендіре алады Дескриптор:
Қызу жұмыс 1 сұрақ: Петр өзінің ескі үйін жөндеп жатыр.Ол көлігінің жүк бөлігіне суы бар бөтелке, бірнеше шегелер мен ағаш кесінділерін қалдырып кетті.Көлік күннің астында 3 сағат тұрған соң, оның ішіндегі температура 40 С қа жетті. Көліктің ішіндегі заттар қандай күйге ұшырайды.Әрбір пайымдауда "ия" немесе "жоқ" деп жауап беріп, белгілеңіз. Көліктегі заттармен келесі жағдай болды ма?
2 сұрақ: Петр өзіне температурасы 90 С бір шыны кофе және 5 С мұздай минералды су құйды.Екі шыны мен сусындардың температурасы бірдей.Петр отырған бөлменің температурасы 20 С шамасында болған. Кофе мен минералды судың температурасы 10 минут өткеннен кейін қандай болуы ықтимал?
Үйде орындалатын эксперименттік тапсырма (температура өзгерісінің графигін салу) Ыстық суы бар стаканды және термометр мен сағатты пайдалана отырып, су суығандағы температураның өзгеру графигін салу. Су қай кезде тезірек суиды. Тәжірибе басы немесе соңы. Рефлексия."ҚҚҚ" әдісі.
|
Сабаққа қажетті ресурстарды анықтаңыз.
Топ атауы жазылған стикерлер
Доп
Термометрлер түрлері
Қиылған сөздер
Бағдаршам
Пиза тапсырмасы |
||||||||||||
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||
Саралау – тақырыпты бекітуді қалай жоспарлайсыз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Пәнаралық байланыстар. Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау. Ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдану |
||||||||||||
Жоспар бойынша "Допты лақтыру","Суретті әңгімеле","Таста да, талда", Piza тапсырмасын беремін. Бұл алдыңғы білімді және жаңа тақырыпты меңгеруге сараланып беріледі. Қабілеті жоғары оқушылар жағдаяттық тапсырма орындайды.Күрделілігі жоғары есептерді шығарады.
|
Әрбір тапсырма сайын кері байланыс беріледі. Ауызша және жазбаша бағалау түрлері болады. "?"," бас бармақ", "ҚҚҚ"?арқылы бағаланған кері байланыс жүргізу.
Бағдаршамның түстері бар карточкалар Карточкалар нұсқауларды түсінуді көрсету үшін пайдаланылуы мүмкін, нәтижелерге байланысты болуы мүмкін лы, қызыл түс = БАРЛЫҒЫ, САРЫ = көпшілігі, жасыл = КЕЙБІРЕУЛЕРІ)
|
Физика кабинетіндегі қауіпсіздік ережесін сақтау Интерактивті тақтаны белгілі бір уақытта қолдану |
||||||||||||
Рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы және қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||
|
||||||||||||||
Қорытынды бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне қандай екі нәрсе оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе
жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиындықтары туралы нені
анықтадым, келесі са Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |