«М.О. Әуезов атындағы педагогикалық колледжі» ҚМҚК
Ээээ Қазақстан Республикасының Білім және ғылымминистрлігі

«Бекітемін»___________
Колледж әдіскері:Музапарова Д.Б.
Келісемін» ___________
Сабақ жоспары
Тақырыбы: «Денеге қалай күтім жасаймыз»
Өтетін орыны: ЖОБ №4 орта мектеп КММ
Сынып: 2 «В»
Мерзімі: 02.12.21ж
Тобы: 401
Машықкер: Жанатхан Өміргүл
Баға: «___» __________________
Семей 2021 жыл
Қысқа мерзімді жоспар
kairshanz@mail.ru
|
Бөлім: |
|
|
|
Машықкердің аты-жөні |
Жанатхан Өміргүл |
|
|
Күні: |
02.12.21ж |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Денеге қалай күтім жасаймыз |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.3.4- денсаулық сақтаудағы жеке гигиена рөлін анықтау: 2.2.3.5-тіс күтімінің денсаулық сақтаудағы рөлін анықтау: |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Суреттерде не көріп тұрғаны жайлы барлығы айта алады. Оқушылардың басым бөлігі:Гигиена жайлы қойылған сұрақтарға жауап бере алады. Кейбір оқушылар:Жеке бас гигиенасы туралы қосымша ақпараттар айта алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Сәлемдесу
Жұмыс ережесін келісу Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз! Уақытты үнемдейміз! Нақты,дәл жауап береміз! Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз! Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз! |
Ережені қайталайды. |
|
|
|
Сабақтың ортасы 15 мин 2 мин 18 мин |
Ойлан,тап! Ішіңнен бір жануар туралы ойла. Оны атамай,қимылмен ыишарамен көрсет. Жасырған жануарды достарың тапты ма? Дескриптор:
Жануарлардың топтары. Жануарларды ата. Оларды қандай топтарға бөлуге болады? Кесіртке мен жыланды сипатта. Олар қалай қозғалады? Осылай қозғалатын тағы қандай жануарларды білесің? Дескриптор:
Тасбақа, кесіртке, жылан бауырын жерге тигізіп қозғалады. Мұндай қозғалысты «бауырымен жорғаау» дейді. Бұл жануарлардың бауырымен жорғалаушылар аталуы осыдан шыққан. Салыстыр. Суреттерге қара. Қайсысы бауырымен жорғалаушыларға жатады? Тағы қандай жануарлар бейнеленген? Олар қайда мекендейді? Бақа, саламандра, құрбақа мен құйрықты бақа қосмекенділерге жатады. Сырт қарағанда, олар бауырымен жорғалаушыларға ұқсайды. Бірақ бауырымен жорғалаушылардың терісі құрғақ, мүйізді қабыршақ болады. Қосмекенділердің терісі үнемі ылғалды қажет етеді. Суқоймаға өзен, көл, теңіз, мұхит жатады. Суойма ұлу,балық,ондатр мен қосмекенділер (бақа,құйрықты бақа,қолтырауын) мекендейді.
Дескриптор:
Сергіту сәті: «шырша, бүршік, қоян» ойыны Шырша дегенде қолды екі жаққа созу, бүршік дегенде отыра қалу, қоян дегенде секіру керек. Балықтың дене құрылысы. Суретке қара. Көрсетілген дене мүшелері қандай қызмет атқарады?
Дескриптор:
Зертте. Балықтар,бауырымен жорғалаушылар мен қосмекенділердің қандай ұқсастығы мен айырмашылығы бар?
Есте сақта! Көптеген балықтардың денесін қабыршақ жауып тұрады. Олардың жүзбеқанаттары мен құйрығы бар. Қосмекенділер мен бауырымен жорғалаушылардың дене құрылысы бастан, дене және төрт аяқтан тұрады. Жыланнан басы бауырымен жорғалаушыларда мойын болады. |
Жануарларды қимылмен көрсетеді Жануарларды сипаттай алады. - |
ҚБ: пішіндер арқылы бағалау
ҚБ: пішіндер арқылы бағалау |
Оқулық Суреттер суреттер Оқулық |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс: Бағдаршам Үй тапсырмасы: Өздері қалаған жануар туралы ізденіп келу. |
Кері байланыс жасайды. |
ҚБ қойыла-ды. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
қысқа мерзімді жоспар
қысқа мерзімді жоспар
«М.О. Әуезов атындағы педагогикалық колледжі» ҚМҚК
Ээээ Қазақстан Республикасының Білім және ғылымминистрлігі

«Бекітемін»___________
Колледж әдіскері:Музапарова Д.Б.
Келісемін» ___________
Сабақ жоспары
Тақырыбы: «Денеге қалай күтім жасаймыз»
Өтетін орыны: ЖОБ №4 орта мектеп КММ
Сынып: 2 «В»
Мерзімі: 02.12.21ж
Тобы: 401
Машықкер: Жанатхан Өміргүл
Баға: «___» __________________
Семей 2021 жыл
Қысқа мерзімді жоспар
kairshanz@mail.ru
|
Бөлім: |
|
|
|
Машықкердің аты-жөні |
Жанатхан Өміргүл |
|
|
Күні: |
02.12.21ж |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Денеге қалай күтім жасаймыз |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.3.4- денсаулық сақтаудағы жеке гигиена рөлін анықтау: 2.2.3.5-тіс күтімінің денсаулық сақтаудағы рөлін анықтау: |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Суреттерде не көріп тұрғаны жайлы барлығы айта алады. Оқушылардың басым бөлігі:Гигиена жайлы қойылған сұрақтарға жауап бере алады. Кейбір оқушылар:Жеке бас гигиенасы туралы қосымша ақпараттар айта алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Сәлемдесу
Жұмыс ережесін келісу Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз! Уақытты үнемдейміз! Нақты,дәл жауап береміз! Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз! Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз! |
Ережені қайталайды. |
|
|
|
Сабақтың ортасы 15 мин 2 мин 18 мин |
Ойлан,тап! Ішіңнен бір жануар туралы ойла. Оны атамай,қимылмен ыишарамен көрсет. Жасырған жануарды достарың тапты ма? Дескриптор:
Жануарлардың топтары. Жануарларды ата. Оларды қандай топтарға бөлуге болады? Кесіртке мен жыланды сипатта. Олар қалай қозғалады? Осылай қозғалатын тағы қандай жануарларды білесің? Дескриптор:
Тасбақа, кесіртке, жылан бауырын жерге тигізіп қозғалады. Мұндай қозғалысты «бауырымен жорғаау» дейді. Бұл жануарлардың бауырымен жорғалаушылар аталуы осыдан шыққан. Салыстыр. Суреттерге қара. Қайсысы бауырымен жорғалаушыларға жатады? Тағы қандай жануарлар бейнеленген? Олар қайда мекендейді? Бақа, саламандра, құрбақа мен құйрықты бақа қосмекенділерге жатады. Сырт қарағанда, олар бауырымен жорғалаушыларға ұқсайды. Бірақ бауырымен жорғалаушылардың терісі құрғақ, мүйізді қабыршақ болады. Қосмекенділердің терісі үнемі ылғалды қажет етеді. Суқоймаға өзен, көл, теңіз, мұхит жатады. Суойма ұлу,балық,ондатр мен қосмекенділер (бақа,құйрықты бақа,қолтырауын) мекендейді.
Дескриптор:
Сергіту сәті: «шырша, бүршік, қоян» ойыны Шырша дегенде қолды екі жаққа созу, бүршік дегенде отыра қалу, қоян дегенде секіру керек. Балықтың дене құрылысы. Суретке қара. Көрсетілген дене мүшелері қандай қызмет атқарады?
Дескриптор:
Зертте. Балықтар,бауырымен жорғалаушылар мен қосмекенділердің қандай ұқсастығы мен айырмашылығы бар?
Есте сақта! Көптеген балықтардың денесін қабыршақ жауып тұрады. Олардың жүзбеқанаттары мен құйрығы бар. Қосмекенділер мен бауырымен жорғалаушылардың дене құрылысы бастан, дене және төрт аяқтан тұрады. Жыланнан басы бауырымен жорғалаушыларда мойын болады. |
Жануарларды қимылмен көрсетеді Жануарларды сипаттай алады. - |
ҚБ: пішіндер арқылы бағалау
ҚБ: пішіндер арқылы бағалау |
Оқулық Суреттер суреттер Оқулық |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс: Бағдаршам Үй тапсырмасы: Өздері қалаған жануар туралы ізденіп келу. |
Кері байланыс жасайды. |
ҚБ қойыла-ды. |
|
шағым қалдыра аласыз
















